• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    LUKASM
    LUKASM --- ---
    E2E4: resil bych to posilenim a edukaci zravotnickeho personalu, aby se nestalo kako loni ze kdo jeste mohl dýchat byl poslan domu bez kakehokoli vyšetření a zvysenym poctem luzek, pro lehci formy (nove zařízeni) a používáním leků viz.video. A hlavne napravit komunikaci, v tom smyslu_covid je a bude nemuzeme se schovavat a neni to zadna tragedie, kdyz ho clovek chytne, zvlaste ta delta je dobre lecitelna. vlit lidem do žil optimismus misto strachu
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    JVMLOK: jsem zavřená, ale já myslim zastarejch dob, je lepší strhnout náplast, než ji pomalinku odlepovat, už jsou naočkovaní všichni zdravotníci?
    CORNELA: a co ta tvoje klegyně s kovidem, naočkuje se?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    LUKASM: hele a čisté pro zajímavost, co teda myslíš že by se teď mělo dělat?

    (plní se nemocnice, předělávájí se na odkládají operace, za týden-14 dní na tom budou podobně jako na vrcholech předchozich vln)
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    to je zase zkurvena nedele na netu a socialnich siti, sotva CT pozve nejakyho imbecila do televize
    FINSON
    FINSON --- ---
    Další.
    LUKASM
    LUKASM --- ---
    imunolog Karel Drbal v ČT
    https://youtu.be/Fswe-B6xuUM

    Pro mě pěkně shrnuty názor na covid situaci, konec rozhovoru, jasně řečeno kdo by se měl očkovat, s tímto naprosto souhlasím, myslím že tohoto imunologa vidíme naposledy v ČT, se svými názory aktuálně nezapadá do státní propagandy
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    MINERWA: "ne, já navrhuju skočit po toho po hlavě jako za starejch dob"
    Nejsi náhodou poslední rok a půl zavřená bez vakcíny v samoizolaci a chodíš ven jednou za půl roku vyvenčt psa?
    Prosím.
    Řiď se svou vlastní úvahou a skoč.

    EKG: to je myslím na tuhle entitu poměrně úspěšnej přístup
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    EKG: a teď?
    EKG
    EKG --- ---
    Uzasny. Treba ted mi to ukazovalo odpoved, ale zadnou tu nevidim;)
    EKG
    EKG --- ---
    HARDCABB: Ja ji mam v ignoru, a asi dobre delam;)

    Mozna by bylo na case ji proslavit, zavedl bych treba stupnici natvrdlosti Minerwálů.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    TAPINA: jakože PCR testů?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MINERWA: Provedených testů milion obyvatel mají o něco méně, než my, takže zase asi nic.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: včem se to liší: mají nejspíš chytrou fungující karanténu, jede to tam digitál, všichni se testují PCR (kromě dětí do 3 let), test si dělá celá třída, vůbec nechápu, co za píčoviny tady vymejšlej, že půjdou na test jenom ti, co sedí ve třídě v bezprostřední blízkosti- asi jakože se o přestávkách nebavěj mezi sebou, vždyť to tam píšou v tom, cos poslal, proč se u třeba nás furt používaj ty trapný 50% úspěšný antigenní testy?
    Israel’s COVID vaccination success - KPMG Global
    https://home.kpmg/xx/en/home/insights/2021/04/israel-covid-vaccination-success.html
    a bude ještě sranda s tim povinným dobrovolným očkováním
    tyvole u nás řeknou uděláme A, za hodinu je z toho B, večer je to C a až se probudíš, bude to X
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    A teda těma megadávkama propofolu, co proletí denně pacientem na JIP budu asi odteď argumentovat lidem, co se bojí nechat na 30 minut v propofolu psa kvůli ošetření vyhnilých zubů. Ono je fajn si představit srovnávací vzorek.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: No když kecy, tak mi prozraď ty, proč to v Izraeli aktuálně klesá, čím se to u nich liší od nás.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: kecy

    Why Some Orthodox Jewish Women Won’t Get Vaccinated - The New York Times
    https://www.nytimes.com/2021/06/11/nyregion/orthodox-jewish-vaccinations.html

    'I'm young, I don't need it': Ultra-Orthodox non-vaxxers dig in their heels | The Times of Israel
    https://www.timesofisrael.com/im-young-i-dont-need-it-ultra-orthodox-non-vaxxers-dig-in-their-heels/

    Hundreds of thousands of Israelis have said no to the COVID-19 vaccine: Why are they waiting? - Israel News - Haaretz.com
    https://www.haaretz.com/israel-news/.premium.HIGHLIGHT-why-are-scores-of-eligible-israelis-not-getting-vaccinated-against-covid-19-1.9528342
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    HOWKING: Já obecně beru fotky na internetu jako ilustrační.... takže pokud je to naaranžované nebo odjinud, tak mi to nijak nevadí...(a ten text z toho mi taky neva...)
    A čekám, že tak nějak to bude vypadat i u covid pacienta...

    Upřímně mě dost štve, že někdo dokáže napsat / říct, že zdravotníci nechali "zbytečně umřít" kohokoli. Předpoklad, že ty lidi tam neudělali, co šlo a ještě hodně navíc jde mimo mé přesvědčení i zkušenosti...
    A každého, kdo to plácne, bych rovnou zdobrovolnila, ať se jde zapojit a pomáhat do nemocnice.... může se předvést...
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Asi jo.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: ten samej Izrael, kterej tam má ultraortodoxní Židy? asi ne
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam