• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    MINERWA: tobe uz asi mrdlo v kouli totalne...

    btw, co chces na tom obrazku vysvetlovat, kdyz k nemu nemas ani zadny data... jako co to ma zobrazovat, za jaky obdobi to ma byt, za jaky uzemni celek to ma byt... proste nic... chces, abychom si domysleli realitu?
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Kvůli těm lidem 60+ co jezdí každý den MHD a chodí do Kauflandu? :-))
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Ne nemohl za to covid, doktor každého z nich praštil velkým kladivem do hlavy. :-))
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: já se neizoluju kvůli sobě, ale kvůli lidem 60+ a protože můžu
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: A tvůj přítel se izoluje stejně jako ty?
    Protože pokud ne, tak je ti celá ta izolace úplně naprd, covid ti domů jednou přinese on.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: a teď jde taky o to, jestli kovid mohl za jejich smrt, nebo by mohla i "obyčejná chřipka"
    ACKO
    ACKO --- ---
    nebudu vám do toho nijak zasahovat, je bych chtěla upozornit, že oběma týmům už solidně hrabe, měli byste vypnout ty internety a jít třeba do sauny a pak pokecat s nějakou příjemnou společností...no
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Nejenom v kritickém stavu, i mrtví jsou pod 65 let.
    Možná to nevíš, ale od začátku covidu už je evidovaných 3350 mrtvých pod 65 let, 590 mrtvých pod 50 let a 107 mrtvých pod 35 let.
    XAJA
    XAJA --- ---
    TAPINA: neviem, co je viac deprivujuce: ten covid a asi zakonita ponorka doma, alebo ten pocit tykajuci sa hrachu na stenu:))
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    DARKSUN: tomu nevěřim, když byl i kovid v oblíbený večerce
    vysvětlí mi někdo už tenhle obrázek?
    EKG
    EKG --- ---
    LUKASM: No to ja nevim, co te k tomu vede. Jestli uraz hlavy, nebo dusevni pohnuti v sestinedeli.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    XAJA: To víš, smažím palačinky a zavřela jsem se v kuchyni před zbytkem rodiny, se kterou už jsem víc jak týden kvůli covidu nonstop :o)
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    MINERWA: nechapu tvou logiku... proste mate zatim stesti... (btw, cbd je taky celkem ucinny proti nakaze, jak nektere studie naznacuji)... A ne, fakt ne, pred ockovanim vyplnujes dotaznik, ktery te vyradi, pokud mas nejakou kontraindikaci... chapu, ze to nevis, pac jsi tam nebyla a domyslis si veci, ale obcas je lepsi si zjistit fakta, nez si tu realitu domyslet... pac pak se muzes casto mylit...
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    TAPINA: tak to jsem nevěděla, že izolovat se může jenom někdo, kdo je nezadaný
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MINERWA: Ano. Ti neočkovaní mají průměrný věk něco málo přes 50. Ti očkovaní kolem 70.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MINERWA: Tak izoluješ se, nebo máš přítele? Covid se nechytá na akcích typu čím víc lidí, tím víc covid. On se nejčastěji chytá od toho jednoho člověka, od kterého se zrovna neizoluješ.
    XAJA
    XAJA --- ---
    ja vas asi obdivujem, za tu trpezlivost, aj ked viete, ze to nema zmysel:)

    by som jej kusok potrebovala: stretla som sa so znamou, ktora plakala, ze jej svatka je na are s covidom, je to zle, nielen ventilacia, uz jej zacinali zlyhavat oblicky. neockovana. predavacka, jej muz sofer v primestskej doprave, teda obidvaja denne v kontakte so spustou ludi. vsetci 50+.
    no a ku koncu rozhovoru utrusila, ze uz normalne zacala uvazovat, ci by sa predsalen nemala dat zaockovat. vyplestila som na nu oci, prekvapena, ze este nie je: viem, ze je po niekolkych operaciach srdca, diabeticka. no, odpovedala, ze nevie. predsa len uz od viacerych ludi citala, ze po ockovani moze do 2 rokov zomriet.

    ta exaktne vycislena doba prezitia po vakcinacii ma odzbrojila. kazdy pokus o presvedcenie by bol zbytocny, ako tu.

    (btw. ta jej svatka dva dni na to zomrela, ci sa dotycna dala zaockovat, neviem)
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    TAPINA: co? ti v kritickým stavu jsou pod 65?
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    LUKASM: Mně třeba ano - protože tím dokazuješ, že jsi sobec a kvůli tobě a podobným budeme mít lockdown i letos.
    Vakcína ti nic neudělá a alespoň tak můžeš jít příkladem těm blbým důchodcům, co se nechtějí očkovat a umřou kvůli tomu.
    LUKASM
    LUKASM --- ---
    EKG: proč?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam