• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Já jsem třetí dávku dostala před 14 dny a v Kongresáku jsem mohla dvacet minut poslouchat, co si doktoři a spol. kolem mne povidají (omdlívám, byla jsem uložena na lehátko a chodili mě kontrolovat). Bavili se o tom, jestli teda už pod padesát jo nebo ne, a velmi často směrem k vládním rozhodnutím používali slovo "bordel".
    CLAVEN
    CLAVEN --- ---
    RYNA: oni museli dostať niekedy v priebehu dňa od niekoho vyššie strašnú čočku, lebo ešte ráno boli veľmi v pohode.
    RYNA
    RYNA --- ---
    Pan v Kongresaku teda dnes vypadal, že ze mě asi neusne, když jsem se takovým způsobem pokoušela PORUŠIT ZÁKON. Prosím pokud se budete někdo zítra či pozítří očkovat na Zbraslavi, podejte zprávu, ať nejezdime zbytečně i tam. Díky.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Bych blil. No stejně tam zítra pojedu, když už jsem si udělal volno. Hodlám popustit uzdu stavidlům výmluvnosti a v peněžence mám pro sichr dost hotovosti na případnej úplatek.

    Trochu mne uklidňuje, že v mým případě nepůjde o „registraci na místě“, protože jsem se regnul už dneska po telefonu.

    Tak zítra poreferuju.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    E2E4: ale proč teď rozhodli zakázat praxi "ockvoat kohokoliv po 5 měsících na základě registrace na místě" to netuším..
    E2E4
    E2E4 --- ---
    ATUARFIK:

    prostě na začátku byl asi dobrý úmysl (prioritizace 3. dávek podle věku, protože tak to má největší dopad), tak se těch 5 měsíců povolovalo postupně podle věkových skupin.

    nesmyslně pomalu, protože ockvoaci centra aspoň v Praze zeji prázdnotou, praktici potřebují vyockovat svoje zásoby..

    a do toho přišel omikron, jehož dopad můžeme zmírnit masovým doockvoanim tretich dávek. všude ve světě zkracují interval na 3-4 měsíce, v UK chtějí aby třetí dávku měla celá populace do konce roku.. u nás tohle nějak ještě nedoteklo.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    ATUARFIK: Protoze ten urednik, co o tom rozhodl, z toho ma erekci, jakou ma moc!
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    A proč to vlastně nedovolují? Aby případní zájemci nevycmrndali vakcíny těm davům, co se tam hrnou na první dávku?
    CLAVEN
    CLAVEN --- ---
    RYNA: bohužiaľ to dnes MZ zaseklo, zdá sa. Válek bude úplná tragédia.

    https://i.imgur.com/Fou3qUj.jpg
    ENDEE
    ENDEE --- ---
    RYNA: U Samaritanu dneska vecer manzel uspel. Je 5 mesicu a par dni k tomu po 2. davce.
    RYNA
    RYNA --- ---
    Hlásím NEúspěšný pokus o naočkování 3. dávkou bez registrace v Kongresaku. Řekli mi, že opravdu nenaockuji nikoho pod 45.
    XAJA
    XAJA --- ---
    DOCKINEZ: ako, asi je to individualne, ale nejake tie ucinky zvacsa nastupuju ked tak az po nejakon case, nie? ja som sa bola tiez dnes pichnut moderbou po 2 pfizeroch a ani ma nenapadlo ist inak, nez autom, mam to 50+ km jednu cestu.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Já (35, 5 měsíců a pár dnů po 2. dávce) si zavolal na Jarov a tam mi vytvořili za pět minut rezervaci. :)

    Přehled očkovacích míst | Detail - Livian - Centrum zdravotní péče Jarov, Koněvova 2427/205, Praha 3 - Žižkov,
    https://ockoreport.uzis.cz/Detail?guid=c54c594c-94b9-4120-919e-9ddb40395743
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    CLAVEN: Dnes v 9.00 čekání asi 10 minut, ochranka se tvářila dost vstřícně - dala číslo každému, kdo chtěl (zrovna pán přede mnou: "mám termín až 23.12., ale chtěl bych teď") - jak doktoři uvnitř, to nevím, já měl rezervaci.
    Výběr značky vakcíny na místě, očkují Pfizer/Moderna paralelně.
    CLAVEN
    CLAVEN --- ---
    RYNA: do telefónu ti myslím nikto nepotvrdí, že nedodržiavajú pravidlá z MZ ČR. Ale na mieste s tým nebol problém.
    CLAVEN
    CLAVEN --- ---
    RYNA: bez registrácie, dnes okolo 10.30 som čakal asi 5 minút
    RYNA
    RYNA --- ---
    IOM_NUKSO: Tak jsem tam volala a řekli mi, že určitě ještě ne, po 5 měsících zatím očkují jen 45+ a to já ještě nejsem.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    DOCKINEZ: Mně se nějaký nežádoucí účinky naplno rozjely vždycky až druhý den, tj. s odstupem třeba 12 a víc hodin. Několik (jednotek) hodin po očkování mě sotva začínal bolet sval (spíš na citlivost na dotyk, než že by to byla nějaká setrvalá bolest).

    (Na první dvě dávky jsem jel dokonce na motorce, poctivě jsem si tam pak tu půlhodinu počkal, aby to se mnou někde neseklo na cestě.)

    Ale 100% spoléhat se na to samozřejmě nedá.
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    RYNA: jo, da se tam, ale pockas si
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam