• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    Současná pandemie si s velkou pravděpodobností vynutí změnu priorit a fungování celé společnosti. Pojďme to pojmout jako příležitost, jak začít dělat věci lépe.
    rozbalit záhlaví
    E2E4
    E2E4 --- ---
    PALEONTOLOG: plus v porovnání se zbytkem Skandinávie dopadli nejhůř co se týče nadrumrti..
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SPAMST: švédi opatření měli, ale minimálně zpočátku byly v rovině doporučení. první rok se jim teda vůbec nepovedl a už na podzim 2020 volali odborníci po zpřísnění restrikci. nouzový stav si ukončili ke konci března 2022

    CORDELL: to je vidět, že nemáš ani tušení o biologii a plácáš zvesela o něčem, o čem vůbec nic netušíš. nicméně, mám takovou možnost k nápravě reputace, jak velkej je covid19 a jak velký jsou bakterie ? proč respirátor zachytí virus ?
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    Jinak je roztomilé, jak pořád zkouší to ovcování apod. Přitom je to jenom klasické popírání a vytěsnění. Pořád jen dokola papouškují nějakou kravinu kterou jim někdo někde sdělil (třeba to s tou experimentální vkacínou) a které se chytli (všichni antivax pořád to samé, béé bééé) a většinou to dělají, protože jsou vlastně vystrašení, že nemají nad situací žádnou kontrolu, takže potřebují popřít že se něco vůbec děje a představa injekce nebo obyčejné roušky před pusu je k smrti děsí :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CORDELL: Jakym stavu jsem ho mel, to videt tak by nechapal ze jsem s tim vubec prezil

    rekl nekdo, ze dusitko na oblicej se musi menit idealne kazdy den, ze ho nemuzes nosit cely rok. slysel jsi nekdy slovo hygiena? :D
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HARDCABB: nechá odpovědi vystydnout a za 2 měsíce se dočteš překvapivou novinku, že proč se jako na té experimentální vakcíně neřeší dlouhodobý rizika?!
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    CORDELL: to ať klidně vrátěj. Nenosil jsem to doposud, nebudu ani nyní. Holt člověk musí jednou za čas zkousnout výstup nějaké hysterické ovce ale což.
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    omlouvam se ze vyrusuju mistni poplacavani se po ramenou ty smesky retardu co se tady sesla, ale rad bych aby nezapadly tydle tri odpovedi

    PALEONTOLOG
    CAIDEL
    KRAMERIUS

    a JOHNYTHEDEVIL na ne nezapomnel odpovedet. dekuji.
    CORDELL
    CORDELL --- ---
    PSYTRANCE007: jj hruzostrasny dusitka, ale chtej je zase vratit do hry a nacpat do tramvaji :( Jakym stavu jsem ho mel, to videt tak by nechapal ze jsem s tim vubec prezil.... radsi ani nechci vedet kolik jsem mel v tom bakterii a roztocu :D
    Kamoska treba nechala dusitko lezet pul vecer v trave, to muselo bejt taky posusnani s kolika breberkama to pak sebrala :D
    CORDELL
    CORDELL --- ---
    PALEONTOLOG: cisla necisla, proste svoboda neco stoji, takze musi nekdo umrit aby ostatni mohli zit :)
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    CORDELL: My už jsme vlastně mrtví. Si pamatuju jak ovce poučovaly, že kdo nepůjde na včelku tak bude chcípat na plicním ventilátoru a já nevím co všechno. Vidíš a zmákli jsme to bez Tečky a i bez nesmyslu přes tlamu a zavírání se doma :-D
    SPAMST
    SPAMST --- ---
    PALEONTOLOG: no jo takže zase znovu koľko je úmrtnosť podľa vakcíny 0.2% a koľko ma Švédsko úmrtí nebude to tým že si to prešli všetci keď nemali opatrenia?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VYHULENY_UFO: můj favorit je id psytrance :-) tam je všechno
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    dezinformacni dezolati jako johnytheretard a jeho parta mentalu z nyxu se musi smirit s tim, ze mrna vakciny jsou ve vyvoji aspon 30let a jsou budoucnosti ockovani....
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    úmrtí
    švédsko - česko (31/12/2020) 9 817 : 12 016
    švédsko - česko (31/12/2021) 15 310 : 36 340

    očkuje se v obou zemích od 12/2020 prakticky stejným tempem, k dnešku plně vakcinováno (2x):
    SWE 73,8% - CZE 64,2%


    podzim 2020
    Komentář: Vánoční lockdown musí být, ale nestačí - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-vanocni-lockdown-musi-byt-ale-nestaci-134879

    nový rok 2021
    Česko znovu na špici. Více nových případů nemá za poslední týden nikdo na světě - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/domaci/clanek/cesko-znovu-na-spici-vice-novych-pripadu-nema-za-posledni-tyden-nikdo-na-svete-40346761
    SPAMST
    SPAMST --- ---
    PALEONTOLOG: ja ze tie percentá uz vieš a zvládneš ich použiť aj v inom príklade :D

    Koľko bola úmrtnosť na covid?
    Vypadá to že sa vyliezli do štatistiky.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CORDELL: ono by bylo si dobry rict cisla, ktera clanek nezminuje. svedsko ma 10,4M obyvatel, 19tis nadumrti, hustota zalidneni 23/km2. u nas je 10,7M obyvatel, hustota 136/km2 a 40 tis nadumrti. me pripada, ze to prosrali i na nase pomery. ale vyuka a sluzby jsou na tom lip, to ale asi vsude narozdil od nas. bohuzel pripomenme si, kdo u nas vladl, jak a ci hajmy zajil a jakej nam zbyl schodek rozpoctu, kolik byly vydaje na covid a tak ..
    CORDELL
    CORDELL --- ---
    PSYTRANCE007: jj vlaky v poho, bus ok, do skalniho mesta treba parada to jsem jel moc rad :) Jenze ja chci i tu a tam litat mimo EU a to uz je horsi, kdyz vymejslej ruzne appky kde mas nahrat cert a pak nevis zda to bude cajk a nebo te nejakej urednik zacne prudit :( Tam uz je ve hre dost penez (letenka, naklady, pratele kterem pruvodcujes). Letos neco pripravuju, tak pak dam vedet jak to dopadlo :D
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    CORDELL: Vlaky nikdo nekontroloval, to bylo v klidu. Jinak čundry po ČR byly taky fajn.
    CORDELL
    CORDELL --- ---
    PSYTRANCE007: jo ale muzu leda pak litat po CR, protoze na letistich vsude bude pruda :( Kdyz uz tak na zimu to muzou klidne zavrit, ted at me to jeste chvilku nechaj, rad bych uzil svuj cundr v zahranici.
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    CORDELL: To já vím viď ale ovce z toho stejně vyšilujou. Teď budou mít ještě vzrůšo v podobě opičích neštovic. To aby si na ty Tečky pomalu začaly psát harmonogram. Jinak lockdown bych zaved. Kdy jindy dostaneš v práci půl roku volna na cestování a volnočasové aktivity.
    CORDELL
    CORDELL --- ---
    PSYTRANCE007: Vyhrálo Švédsko. Tabulka nadúmrtí dokazuje, že lockdowny byly na nic
    Vyhrálo Švédsko. Tabulka nadúmrtí dokazuje, že lockdowny byly na nic - Echo24.cz
    https://echo24.cz/a/SwMrm/vyhralo-svedsko-tabulka-nadumrti-dokazuje-ze-lockdowny-byly-na-nic

    njn kazdej nemuze se stehovat do SW, budme ale radi za CR proti fasistum v Rakousku a Australii :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam