• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    FINSON
    FINSON --- ---
    PSYTRANCE007: Jak zabere prostor? Ona tím respirátorem, co neudrží ani kapénky, nepropadne?
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    TAPINA: já vycházel z logiky věci, jednak je to respirátor proti prachu a za další jsem vypozoroval aspekty, které jsem vypsal níže a na základě toho jsem se rozhod celou CoVidiocii ten nesmysl nenosit a riskoval tak z pohledu ovcí svůj život. No výsledek je ten, že se nestalo vůbec nic, neumřel ani nikdo z důchodců v mém okolí (krom dvou není nikdo očkovaný). Covid (jestli to vůbec byl) byla forma lehkého nachlazení (nejde psát ani o kašli, pouze jsem 4 dny necítil, jinak normálně fungoval). Pozitivní dopad byl ten, že kdy jsem po více jak roce, kdy ostatní ovce poslušně nosily neměl chronickej kašel jako ostatní, nezadýchával jsem se, neměl zápal plic atd. prostě pohoda. To byla pro mě nejlepší studie. Nepotřebuju studovat nějaké uplacené studie dodavatelů a kšeftařů s ochrannými pomůcky.
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    SPAMST: přesně tak, to jsem chtěl taky napsat. Cílem hlavně je, aby se do dýchacích cest nedostaly částice barvy. Těch rozpouštěděl v barvě zase takové množství není. Největší část se rozptýlí v prostoru, díky čemuž klesne koncentrace a ta teprve je z velmi malé části vdechována, navíc po omezenou dobu práce, čili do těla se dostane jenom zlomek a ten už neublíží.
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    FINSON: předně je molekula CO2 těžší jak vzduch, čili v první řadě zabere prostor v respirátoru ona a co odejde se doplní s dalším výdechem.
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    SIK: Těch rozpouštědel zase není tolik, navíc po práci ten prostor opustíš.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    FINSON: Takže zase jako vždycky: fungují, jen když se používají přesně tak, jak se má, což ale 90 % lidí nedělá, takže potom plošně nefungují a mají smysl jen jako individuální ochrana jedince, kterému na tom záleží a bude ho podle toho používat. Lidi, kteří ke nosí z povinnosti, je mají nefunkční.
    FINSON
    FINSON --- ---
    SPIKE411: Což se mimochodem vědělo taky už v zimě 2020, proto se respirátory nemají prát, výrobci to psali v návodech k použití vč. toho elstat principu filtrace.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Masks Work. Really. We’ll Show You How - The New York Times
    https://www.nytimes.com/interactive/2020/10/30/science/wear-mask-covid-particles-ul.html

    tl;dr FFP2 apod. mají vrstvu, která elektrostaticky zachycuje (nabité) částečky menší než je rozteč mezi vlákny
    FINSON
    FINSON --- ---
    PSYTRANCE007: Výborně. A teď si vygoogli, jak je velká molekula CO2 a vysvětlí mi, jak se ten CO2 může pod respirátorem hromadit tak, že se tím člověk může přidusit:PSYTRANCE007. Plus ten další bordel: PSYTRANCE007
    BIZMO
    BIZMO --- ---
    PRAASHEK: Myslis barvu ve spreji, jako myslim ja?
    SPAMST
    SPAMST --- ---
    BIZMO: si pozri co máš na krabici od farby nič co by si chcel dobrovoľne.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    BIZMO: "nadýchat se barvy" může být dost nebezpečné
    SPAMST
    SPAMST --- ---
    SIK: tak tie ffp2 sú proti prachu máš to na nich napísané :)
    Barva ma celkom veľké kvapky takže na tom respiku sú vidieť okom.
    BIZMO
    BIZMO --- ---
    PRAASHEK: Kdyz se nadychas trochu barvy, tak ti nic nehrozi. Kdyz se nadychas trochu viru, tak ten se v tobe zacne rychle mnozit.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    BIZMO: můžeš tuto reakci nějak vysvětlit? Nedokážu tam najít smysluplný vztah a význam v žádné souvislosti s tím, o čem tu hovoříme.
    BIZMO
    BIZMO --- ---
    PRAASHEK: Skoda jen, ze se barvicky neumeji samy mnozit.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    SIK: ale proti barvičkám to nedoporučuje zlá vláda, takže by to mohlo fungovat!
    SIK
    SIK --- ---
    PSYTRANCE007: takze rozpostedla zachyti, ale kychnuti s virem ne? to je demagogie
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    SIK: z té komunity jich moc neznám a sprejera vůbec žádného. V tomto tě asi zklamu. Jasně že když děláš s barvy a rozpouštědly tak je ochrana na místě (a skutečně přínosná).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam