• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    Současná pandemie si s velkou pravděpodobností vynutí změnu priorit a fungování celé společnosti. Pojďme to pojmout jako příležitost, jak začít dělat věci lépe.
    rozbalit záhlaví
    JOHNYTHEDEVIL
    JOHNYTHEDEVIL --- ---
    E2E4: a tady to máš znovu podle skupin. Tahle čísla jsou taky špatnáá? Tady to už vidí opravdu každý, a pokud sečteš skupinu očkovaní + oboostovaní, což podle mě dává smysl, tak je to číslo pro očkované ještě hrozivější.
    JOHNYTHEDEVIL
    JOHNYTHEDEVIL --- ---
    E2E4: ja teď nerozumím jazyku tvého kmene. Psals, že nelze míchat skupiny podle věku a nelze brát čísla za celou populaci. Tak jsem vzal prostě jen skupinu gerontů 60+. Pak jsi opět neby spokojen a psal o tom, že i mezi seniory je potřeba diferencovat. Tak jsem vzal skupinu seniorů 75-79 let. A teď mi píšeš že mám opět něco přepočítat? Co by to mělo být tentokrát? S čím dalším nejsi ve výběru skupiny spokojen?
    **jako je to nechutné, co předvádíš, ale ještě chvíli to vyrdžim. Už imho není kam uhnout.



    A rýsuje se tu poměrně zajímavý hint. Nejen E2E4 ale další "odborníci" se tu podivují, jak může být někdo tak hloupý a věřit tomu, že když se naočkuje, že udělá za covidem tečku? Nebo že se naočkuje a neonemocní, ostatně jak to u takového očkování bývá že? Jak někdo mohl být tak naivní, že věřil ministrovi zdravotnictví nebo dokonce předsedovi vlády?? No modří vědí přesně kam mířím. Až příště řekně ministr zůstaň doma, nebo vem si roušku, nebo naočkuj se, znamená to vyser se na to, ztejně jen žvaní a ví kulový. To je přesně to, co tady tihle neo guruové hlásají.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    JOHNYTHEDEVIL:

    souhlasis s postupem, tj vzhledem k velikosti skupin a bazálnímu riziku hospitalizace podle věku je nutné to přepočítat?

    pokud ne, nemůžu ti nijak pomocí.

    pokud ano, asi jsi někde udělal chybu ve výpočtu, hledat ji nebudu.

    můžeme leda udelat myšlenkový experiment - přijmi hypotézu, že výpočet na covdata je správný.

    v takovém případě bys i nadále tvrdil že očkování nefunguje, je to experimentální vakcína atd, nebo uznal že na hospitalizace funguje, ale že ti to dělalo velký problém pochopit, buď kvůli neschopnosti počítat, nebo kvůli nutnosti překonat vlastní bias.

    v obou případech ti vlastně taky nemůžu pomoci.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JCIO: tak ja ten grafik zamozrejme znam, vim dokonce odkud je a asi z nej tedy vychazi, ze pro nemocnice a spolecnost jsou nejvetsi problem neockovani.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HOWKING: spis za ne nikdo slozenky nezaplati :)
    JCIO
    JCIO --- ---
    VYHULENY_UFO: Protože je to srovnání opravdu podle zastoupení očkovaných a a neočkovaných v populaci.

    To si myslím, že si tady myslí JOHNYTHEDEVIL, že se děje z jeho číslama. Ale nejspíš neděje.
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    HOWKING: statistiky úmrtí jdou pozvolna pod dlouhodobý průměr. Možná se právě tahle skupina pročistila. Zároveň to dokazuje to, že by nejspíš v přístích pár letech stejně umřeli a covid to jen urychlil.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    JCIO: Řekl bych, že ano. Druhá možnost je, že chcípnou potichu sami doma.
    JCIO
    JCIO --- ---
    HOWKING: To nevim, jestli vyplývá z toho, že je jich málo na JIPce.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JCIO: proc tam ti neockovani tak vycnivaji?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    JCIO: Skupina 50-59 má nejlepší imunitu ze všech? (tedy kromě dětí)
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    CAIDEL: Já právě že nevěřím, od samého začátku. Proto doposud nejsem napíchanej a jsem zdravej. Zase se projevila vyhulencova základní škola života v praxi. Smršť nadávek :-D
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Tři roky od začátku pandemie, a my se tu furt učíme práci s trojčlenkou a jak vypočítat pravděpodobnost jevů, pokud má x výskytů v y pokusech... a takhle si tu žijeme!
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    PSYTRANCE007: Už jsem na to přišel. Nechtělo se mi tomu věřit, ale tvůj výrok nedovoluje jiný výklad. Ty jsi tak debilní, že celou dobu věříš Burešovi a považuješ ho za relevantní zdroj k čemukoli? Tak to opravdu lecos vysvětluje.

    No nic, čím víc antivaxerů, tím méně antivaxerů. Nebude vám tady na planetě smutno, když najednou většina populace umře na očkování? Nemyslím si, že tlupa zbylých antiestablishmentových makaků je nějak zvlášť kvalifikovaná na správu věcí veřejných a obnovu civilizace, tak si to tady pak hezky užijte :)
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    Zbytečné dohady, tady zase vedly ovce: https://www.idnes.cz/koronavirus/statistiky?#hospitalizace ono se to průběžně mění. Ovce by spíš mělo překvapit to, že podle slov našich chlebodárců něměly být ony ve statistikách vůbec, což se ve velkém neděje.
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    E2E4: Zapomínáš ale, že podle Burešova prohlášení něměli být téměř žádní. Viz můj nedávný příspěvek s výblitkem od Blatného. Jinak taky jsem zde nedávno sdílel statistiky, kde ovce vedly.
    JCIO
    JCIO --- ---
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    VYHULENY_UFO: Tak v mém okolí zrovna v pátek ulehla celá rodina oveček. Můžeš si tedy hodit kurunou.
    JCIO
    JCIO --- ---
    JOHNYTHEDEVIL: To je ale věková skupina, ne? Ne skupina očkovaných a neočkovaných..
    JOHNYTHEDEVIL
    JOHNYTHEDEVIL --- ---
    JCIO: zase jeden co nechape prepocet na 100.000 obyvatel.
    Mnoa vyhulenka je jeasnej, nechape opendatalab ani mzcr

    E2E4: pisu to dokola. MZCR. Cisla si muzes overit sam, v puvodnim prispevku je tam i presne datum.
    Nehodlas prepocitat ze po prepoctu na 100tis je ve skupine 75-79 hospitalizovanych 150 ocko a 150 neocko ? No to se ti nedivim.
    JCIO
    JCIO --- ---
    JOHNYTHEDEVIL: Takhle to ale nefunguje, musíš se také dívat na celkové velikosti těch skupin. Těch neočkovaných je tam tak málo, protože je jich celkově málo. 16%.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    JOHNYTHEDEVIL: když je riziko větší podle věkový skupiny, menší než podle očkovacího statusu, tak to nepočítat na věkový skupiny je zkreslený. zrovna tak jako je zkreslený to neprepocitavat na počet členů skupin..

    tohle je matematický fakt, ne nějaký argument pro předem připravený názor.

    nevím, kde ta čísla bereš, že to to vychází takhle? asi tam něco nezapočítávás (distribuce očkovaných ve skupině 80+ ?)

    tady máš u 80+ 450 neočkovaných, 275 očkovaných na 100k

    COVID-19 v Česku a očkování - CoVdata
    https://www.covdata.cz/cesko-ockovani.php#vaccine-hospital

    jinak totéž najdeš v UK vaccine report.

    každopádně, dejme tomu, že by to vycházelo tak jak je to na covdata, ručně to počítat kvůli tobě nehodlám..

    uznal bys pak, že očkování stále funguje proti hospitalizaci, byt s výrazně nižší účinnosti (slábnutí imunity v čase, menší účinnost na novou variantu) ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam