• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    WANTON: v prvním roce covidu měli stejnou statistiku jako my, v druhém se ukázalo, proč je babiš kokot. každopádně nás zachráilo očkování, protože češi neumí dodržovat opatření, i kdyby si je sami vymysleli.
    WANTON
    WANTON --- ---
    LOLEK: To není o vakcíně, ale o vhodných opatřeních. Švédi měli 20 tisíc mrtvých, my 40 tisíc. Obě země 10 milionů obyvatel.
    LOLEK
    LOLEK --- ---
    WANTON: Ono to je vlastne jedno, kdyz vakcina nebrani prenosu, ze....
    WANTON
    WANTON --- ---
    LOLEK: Já jen upozorním, že jsou to všichni lékaři, takže i gynekologové, dermatologové, apod. Jak se tady pořád požaduje, aby se to brali po skupinách, tak určitě by byla zajímavá statistika po skupinách u lékařů, tj. dle specializací. ;)
    LOLEK
    LOLEK --- ---
    Jestlize je v CR 37 doktoru na 10 000 obyvatel, 10% je pak docela dost.
    WANTON
    WANTON --- ---
    HARDCABB: A ted si vem, ze tisice senioru 60 plus nemuselo umrit, kdyby se zvolila spravna opatreni od cervna 2020. Mimochodem, ta sama, co zvolilo Svedsko. Po tom jsme volali uz od dubna kvetna, ale jakmile nekdo nesouhlasil s opatrenima, byl za chripeckare, bo Babis a Vojtech maji preci vzdy pravdu.
    WANTON
    WANTON --- ---
    E2E4: Nebylo poznat. ;-)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    WANTON: smajlík znamená jakože vtip..
    WANTON
    WANTON --- ---
    E2E4: ebilni argument je, ze se nam vyplati odrazovat od ockovani.

    Oni uz chroniky jsou.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    WANTON: ze je 90% doktoru ockovanych je debilni argument v cem presne?

    nebo jsi nepostrehl smajlik?

    A jinak ano, zive chroniky si nejlepe vytvoris neockovanim 50-, tezke prubehy a nasledky, plicni long covidy u kazdyho.. co si jen plicar muze vic prat :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    WANTON: doložils něco? doložils hovno, tak nebreč, lháři :)
    WANTON
    WANTON --- ---
    E2E4: Tenhle debilni argument se taky jiz za posledni dva roky objevil. My mame nejvice bodu za chroniky, takze kdyz nam umrou na covid, nebudou body. Takze opravdu ne, my chceme zive chroniky a nikoliv mrtve.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    wanton a psajtrenc sou opravdu pytlici. to je docela necekana sebereflexe.
    WANTON
    WANTON --- ---
    E2E4: Mne staci, ze se zase ukazalo, jaci jsou ti dva negramotni idioti. Opravdu ukazkovi Brouci Pytlici.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    WANTON: jinak dřív CDC mělo nesmyslný požadavek na izolaci jen 5 dní, po kterých je ale většina nakažených stále infekčni..

    a jsem zvědav, jaký tohle bude mít dopad na velikost dalších vln v USA.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    HARDCABB: akorát mě to stalo asi měsíc frustrujícího úsilí.

    a klasicka obrana "ale já jsem říkal vždycky že pro důchodce to má smysl", i když přesně tohle svou jednoduchou interpretaci dat aktivně popíral..

    s dalším vtipným paradoxem, že na jednu stranu správně říká, že covid je opravdu velké riziko jen pro staré, a zároveň tuhle tezi neaplikoval na analýzu dat (tím pádem má smysl stratifikovat účinnost očkování na hospitalizace podle věku, že)

    a bylo to celkově úplně zbytečný, je to jedena oblast z desítek a ještě ta nejlehčí.
    WANTON
    WANTON --- ---
    WANTON:

    Recommending that instead of quarantining if you were exposed to COVID-19, you wear a high-quality mask for 10 days and get tested on day 5.

    Recommending screening testing of asymptomatic people without known exposures will no longer be recommended in most community settings.

    CDC streamlines COVID-19 guidance to help the public better protect themselves and understand their risk | CDC Online Newsroom | CDC
    https://www.cdc.gov/media/releases/2022/p0811-covid-guidance.html
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HARDCABB: čéče se mnou to nehlo. i rozbité hodiny..
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    za me je tadle veta v tomdle prispevku [JOHNYTHEDEVIL @ COVID-19 co teď a co potom?] naprosto ohromujici v pozitivnim slova smyslu:

    U skupiny 70-79 mi skutecne vychazi, te sance na hopsitalizace neockovanych je cca 10x vyssi - coz odpovida ofiko cislum a take tomu, co pises ty.

    je to mozna poprvy v historii tydle planety, kdy antivaxxer uznal, ze je ockovani [proti covidu, v urcity vekovy skupine] prospesny a funkcni. sice si to pokazil tim ze najednou "vzdycky rikal ze ockovat JEN seniory" a ne "experimentalni smakulada vas vsechny zabije a je k nicemu", ale i tak, az mi slza ukapla.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    E2E4: mno pokud pan Syn bude chtít patřit do stejný kohorty budižkničemů, tak prosím :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam