• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HADESAndroid - FOSS / F-droid / Custom ROMs / MicroG / GApps / degoogle / etc
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    HADES: neukazuje. kdyz dam vyhledavat v telefonu "hotspot", objevi se mi prave heslo sit a internet. ale kdyz ho otevru, tahle moznost tam chybi
    HADES
    HADES --- ---
    ANDREJKA: v ktorom menu ti ho neukazuje? network & internet? tam by to mal mat kazdy android
    podla super priatela z indie https://www.youtube.com/watch?v=8ks1Mdv4obA by ti to malo ukazovat
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    HADES: ano. neměnilo se nic, doteď jsem to nepotřebovala, proto jsem na to přišla až teď
    HADES
    HADES --- ---
    ANDREJKA: Asus Zenfone Max Pro M1? menil sa tam nejaky iny operacny system ci je tam zaklad od vyroby?
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    HADES: Asus Zenfone (v systému název ASUS_X00TD) a verze systému android je napsáno prostě '9'
    HADES
    HADES --- ---
    ANDREJKA: model, os?
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    Je nejaky duvod, proc mi v Asusu Zenfone chybi v menu moznost vytvorit hotspot, a existuje moznost, jak to vyresit? Skutecne nutne ten hotspot potrebuju a jakakoli napoveda.od Asusu zni kliknete na moznost vytvorit hotspot.... Diky
    WOLFZOV
    WOLFZOV --- ---
    Zdravím ve spolek, dnes jsem ještě naprosto běžným uživatelem Android OS telefonu, konkrétně Samsung Galaxy S20+, ale už příští týden, bych chtěl mít telefon a jeho OS ve vlastních rukách, jelikož už mě sere, že nevidím, kde jdou data, jak která apka komunikuje na pozadí atp.

    Mohl bych vás poprosit, jestli mehodíte nejaké linky na tipy a triky, nebo články, kde se píše jak začít? Rad bych si vše nastudoval.. a zkusil si telefon zcustomizovat.

    Předem děkuji za pomoc!
    AG_
    AG_ --- ---
    ano je to tam, díky
    ADM
    ADM --- ---
    AG_: pro jistotu se jeste podivej v browseru v adresnim radku na certifikat serveru, kym je podepsanej. na firemni pocitac by ti mohl zamestnavatel nainstalovat vlastni certifikacni autoritu a pak komunikaci filtrovat pres vlastni proxy.
    ten seznam treba je podepsanej od letsencrypt, whatsapp.com digicertem, to bys tam mel videl, pokud ano, plati to co pise nize RIVA
    RIVA
    RIVA --- ---
    AG_:
    Jakakoliv otevrena stranka, ktera se nacita pres https protokol by mela byt sifrovana zabezpecenim SSL/TLS. To znamena ze by vas admin, ani nikdo jiny krome prijemce spojeni (serveru na ktery se pripojujes) nemel videt co pises. Tvuj admin uvidi ze se pripojujes na seznam a whatsapp (facebook) a kdyz ho to bude srat tak te bud naprasi tvym nadrizenym, anebo to proste zablokuje.

    V evrope se zatim nastesti moc nehraje na korporatni keyloggery, takze to co pises pravdepodobne nikdo nesleduje. Kdybys pracoval v USA tak bych si tim nebyl jistej.
    AG_
    AG_ --- ---
    RIVA: díky a jak je to s další komunikací? jako soukromý mail na seznam.cz například. to můžou otevřít?
    RIVA
    RIVA --- ---
    AG_: Neměli by vidět co píšeš, protože konverzace jsou šifrované. To že používáš WhatsApp ale vidět je.
    AG_
    AG_ --- ---
    používám v mobilu whatsapp, a začal jsem víc používat to webový rozhraní https://web.whatsapp.com/

    nevíte, když si na tom webovým rozhraní píšu v práci, jestli to někdo z administrátorů sítě může vidět, co si píšu?
    RIVA
    RIVA --- ---
    Poradite nekdo hezkou, stabilni ROM pro Galaxy S8? Vcera jsem zkousel instalovat Havoc OS a prubeh mi pripominal cisteni zubnich kanalku. Nakonec jsem musel zpatky na stock ROM aby sel telefon vubec zapnout.
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Nakonec tedy pomohl factory reset a zaloha dat skrze Huawei centrum.
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    NIMBUS: Ano, to jsem cetl, ale jak pises, casove to nesedi a nebyl update.
    NIMBUS
    NIMBUS --- ---
    SRNECEK: Ahoj, úplně to nesedí časově.. Ale google vydal nějakou aktualizaci svých knihoven před cca měsícem a pak musel rychle vydávat hotfix, aby spousta věcí nepadala (nemusely bejt aktualizovaný). Po aktualizaci vše ok?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam