• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RUNYARPráce ve výškách
    Diskuze na téma práce ve výškách, rady, tipy, novinky, kontakty a vše kolem práce a života na laně. Diskuze volná
    rozbalit záhlaví
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    Na tahání kabelů 50tku nepotřebuješ... pokud kabely už budeš zapojovat do sítě, rozvaděčů atd... tak už to musí dělat někdo kdo má elektro vzdělání a 50tku mít pro něj nebude problém...
    ZMAR
    ZMAR --- ---
    PARRHESIA: Taky je mozny ze pokud makas na IČO, tak se to na tebe nemusí uplně vztahovat, protoze si vlastně jakoby externista :D
    ZMAR
    ZMAR --- ---
    PARRHESIA: Popravde ani nevim jak to je nebo jde/nejde pokud nema uchazec technicke vzdelaní. Vyhlaska 50 je hlavne pro zamestnavatele jako kryti ze clovek ktery u nich dela a stane se napr uraz el prodem, tak to byla chyba zamestnance protoze byl proskolen. V praxi to nekde byva tak ze to zamestanec jen podepise a nikdo se ho extra na nic nepta...... takze je otazka jak ktery zamestnavatel se ktomu postaví. Potkal sem uz na stozarech lidi co jeden rikal ze do ted delal kuchare a druhej pokryvace a ze ted delaj anteny... tak nevím.
    PARRHESIA
    PARRHESIA --- ---
    ZMAR: takže z toho vyplývá :aby někdo někoho zaměstnál kdo má vyhl. 50 bez technického vzdělávání je nemožné. https://www.elektro-shop.cz/Jak-muze-ziskat-osvedceni-podle-vyhlasky-c-50-1978-Sb-ten-kdo-neni-elektrikar/
    PARRHESIA
    PARRHESIA --- ---
    ZMAR: Díky moc za Tip. To je zajímavý, vyhl. 50 nemám, ale právě teď o vánocích jsem se chtěl přihlásit na nějaký kurz (jako rekvalifikace) ale zjistil jsem, že nárok nemám, dokavaď nemám osvědčení z Elektro vzdělávání, tak prostě nemám nárok, aby mě přijali. Takže mě to dost odradilo. Musel bych znovu na střední, na učňák. Škoda že nikdo nenabízí nějaký kurz na klíč pro ty, co byly dobří v matematice, a prostě nejsou úplně hlúpé obejít Elektro vzdělávání při studiu.
    ZMAR
    ZMAR --- ---
    PARRHESIA: Taky vim jen o telekomunikacích, montaž MW spoju (anteny) https://losky.cz/pracovni-nabidky/instalacni-technik/ ale leckde berou i bez technickeho vzděálaní, jen s vyhlaskou 50, jako druhyho do party co natahne kabel na 30m stozar a pripaskuje po jednom metru....
    EMERY
    EMERY --- ---
    PARRHESIA: Jaj, tak to jsi dobrý, ale nepomůžu :-( Já vím případně jen o práci v telekomunikacích...
    Držím palce, ať něco zajímavého najdeš!
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    PARRHESIA: No tak na mém profilu nenajdeš taky nic a ani to nehodlám měnit, taky nejsem fanda soc. médií... mám to jenom na komunikaci s některými lidmi z ciziny....
    PARRHESIA
    PARRHESIA --- ---
    EMERY: vystudoval jsem sochařství na akádě. Po škole jsem léta restauroval historické památky, což byla spíše sezónní práce v mém případě. V zimě jsem dělal jiné kšefty všeho druhu. Převážně pro architekty. Dělal jsem led svítidla z epoxidu, vymaloval divadlo. Taky mám osvědčení na instalatér, ale už to nechci dělat. Dělal jsem taky pro firmu, která se zabývá oplášt'ováním budov corianem (tzv. falešný mramor) - to byly moje první začátky ve výšce se sedákem. Došlo ke zjištění : potvrdil jsem si, že vlastně pro mě, být ve výšce mě způsobuje endorfín, adrenalin, prostě lehkou eufórku. Stejně jako, když jsem něco řešil na věži, úplně na nejvyšším možném bodě lešení. Ale co bych chtěl dělat, to co umím, zatím, konkrétně v tomto oboru, výměna střešních tašek, klempířských prvků, komínů, čištění oken, oprava nebo montáž techniky proti holubům, čištění okapů, gajgrů, oprava fasády : zedničina z lana. Výmalba, atd..
    PARRHESIA
    PARRHESIA --- ---
    RUNYAR: Díky Ti. Na FB skupinsu sleduji, ale neopovážel jsem se ještě hledat tam. Ono, když člověk si rozklikne můj profil, neuvidí nic z oboru, (což považuji na mínus) Respektive já ty Facebooky nejedu, nemám tam skoro nic, instagram už vůbec ne. Fotku se sebou jak visím na laně prostě nemám.
    EMERY
    EMERY --- ---
    PARRHESIA: Ahoj! A co umíš a co bys chtěl dělat? Práce ve výškách je jen prostředek, jak se dostat na místo práce ;-)
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    PARRHESIA: jestli můžu poradit zkus skupinu na fb, nedávno jsem ji našel jen tak náhodou a jsou tam zajímavé kontakty. Tady ten můj plán něco takového zřídit moc nefunguje... poprípadě když mě dáš nějaké specifikace jak bys chtěl fungovat tak ti můžu něco přeposlat tady nebo do pošty
    PARRHESIA
    PARRHESIA --- ---
    Zdravím vespolek, malinko to tu oživím. Hledám v součastnosti práci v oboru. Odcházím od šíleného zaměstnavatele. Mám kompletní výbavu, 2 roky zkušenosti po pražských střechách. Chtěl bych už přejít znovu na OSVČ. Kdybyste někdo měl nějakej tip, sem s ním. Díkec)
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    Ze zvědavosti, neví někdo kolik se pohybuje momentálně cena přešroubování dachmanu za m2 z lana?
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    Tak nám sezóna pomalinku začíná....

    Jen tak ze zvědavosti neděláte někdo v zahraničí, nebo nevíte o nějaké zajímavé spolupráci? Nějaké možnosti mám, ale rád bych si našel něco pro mě zajímavějšího ideálně v zahraničí ať se někam taky podívám
    AMINETA
    AMINETA --- ---
    Tak opět nabídka, třeba zrovna někdo sháníte, GrillOn, přilba a další:
    Petzl GrillOn lano 5m s kladkou - Praha - Sbazar.cz
    https://www.sbazar.cz/Amineta/detail/132881678-petzl-grillon-lano-5m-s-kladkou
    AMINETA
    AMINETA --- ---
    Kdybyste někdo potřeboval dokoupit nějaké vybavení, nové, mám tady: https://www.sbazar.cz/Amineta
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RUNYAR: Alpsky motyl.
    KROTITEL
    KROTITEL --- ---
    RUNYAR: hned na L1 ho učí. vpodstatě jedině tenhle..
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    KROTITEL: ten znám, ale v praxi jsem ho ani na skalách nebo na práci nepoužil. Otázka je jestli taky je metodicky správně využívat na práci...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam