• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RUNYARPráce ve výškách
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    Tak nám sezóna pomalinku začíná....

    Jen tak ze zvědavosti neděláte někdo v zahraničí, nebo nevíte o nějaké zajímavé spolupráci? Nějaké možnosti mám, ale rád bych si našel něco pro mě zajímavějšího ideálně v zahraničí ať se někam taky podívám
    AMINETA
    AMINETA --- ---
    Tak opět nabídka, třeba zrovna někdo sháníte, GrillOn, přilba a další:
    Petzl GrillOn lano 5m s kladkou - Praha - Sbazar.cz
    https://www.sbazar.cz/Amineta/detail/132881678-petzl-grillon-lano-5m-s-kladkou
    AMINETA
    AMINETA --- ---
    Kdybyste někdo potřeboval dokoupit nějaké vybavení, nové, mám tady: https://www.sbazar.cz/Amineta
    KOC256
    KOC256 --- ---
    RUNYAR: Alpsky motyl.
    KROTITEL
    KROTITEL --- ---
    RUNYAR: hned na L1 ho učí. vpodstatě jedině tenhle..
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    KROTITEL: ten znám, ale v praxi jsem ho ani na skalách nebo na práci nepoužil. Otázka je jestli taky je metodicky správně využívat na práci...
    KROTITEL
    KROTITEL --- ---
    RUNYAR: proc ne rovnou motylek? Dokonce existuje motylek s okem na kazdou stranu.
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    Takový dotaz ze zvědavosti vzniklý debatou s druhem na laně. Smí se officiálně používat vůdcovský uzel při práci? Například v polovině lana udělám uzel tak aby vzniklo oko, které následně dám do karabiny a pak práce na laně ve vysu. Podle tabulky co jsem našel má těměř stejnou nosnost jako osmička.
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    SDN33: to si nemyslím...
    BEN_WITCH
    BEN_WITCH --- ---
    SDN33: v ČR su to vyhodene love. Na zapade to uz zmysel ma, ale pracu papiry nezaisti myslim nikde :)
    SDN33
    SDN33 --- ---
    RUNYAR: No jen jsem tak uvažoval, pokud bych si jej udělal, jestli mi to "jednoduše" zajistí práci, pakliže bych vzal v úvahu, že nejsem profesionální řemeslník v žádném oboru.
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    SDN33: IRATA, co tě zajímá?
    SDN33
    SDN33 --- ---
    Máte někdo kurz FISAT nebo IRATA?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CADAVRE:
    Aha, bo píšeš reklamovat ;-)
    CADAVRE
    CADAVRE --- ---
    KOC256: Nafasoval sem ji na jedny zakazce v zahranici uz nekdy pred rokem.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CADAVRE: Tam kde jsi ji kupoval?
    CADAVRE
    CADAVRE --- ---
    Mam doma fungl novou, ve vejskarine hojne vyuzivanou, helmu Kask Plasma. Jedinej problem je, ze ma rozbity zadni utahovaci kolecko. Nevite, kde by to mohli opravit/poslat k reklamaci? Idealne v Praze.
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    456: Delal sem podobný job, asi takhle: z leve i prave strany krovu visela jedna statika na odjištění ( zakotvis obe klidne pres ten barák na druhé straně, obě lana jakoby do krize, můžeš je mazane hodit z každé strany kominu jedno). Dlouhý žebřík, zakolikovany aby neujel. Pak sem dělal všechno ze žebříku a jenom ladil ty dvě lana, byl sem jistěný v obou. Z lávky (z lana) to dělat nedoporučuju, budeš daleko od steny a pomackas si to oplechování. Hodně štěstí.
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    za mě ,trubkový lešení,dyt´je přece jedno jak ty trubky budou trčet nahoře.....

    nebo si ukotvi žebřík ,ale to je masakr na nohy ...

    lano až nakonec..to budeš dělat věky ...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Já bych tam dal žebřík. Jako udělat vždy trochu rovinku a třeba roxory zajistit to aby nepodjel mi přijde nejjednodušší...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam