• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CHEWBACCADohrál jsem ...... (PC,XBOX,PS,NS games) HALL of Game na nástěnce!!!
    MASLIX
    MASLIX --- ---
    MASLIX: Abych uvedl veci na pravou miru, tak Black Mesa uplne v pohode obstoji v dnesni kategorii modernich strilecek. Herni mechaniky pouzite v HalfLife byly pro me tehdy uplne zjeveni. A porad to na me funguje i kdyz grafika uz dneska neni uplne top. Tenhle projekt dostal moc a moc lasky, vic nez dostava lecktery AAA titul. Zaver hry se sice docela tahne, ale epizoda Interloper, pro me byla jeden velky easter egg a nekdo pri jejim navrhu hooodne pustil uzdu fantasii :-) Moc doporujucu milovnikum HL sveta.
    MASLIX
    MASLIX --- ---
    Black Mesa / PC / 18 hodin #dohrano

    Dalsi zarez z meho oldschool todo listu. Byly to krasne tri tydny. Skoro jako znovu prozit milostny romanek s laskou na prvni pohled ze stredni. Oba jsme se od te doby nekam posunuli. Ona na vsech frontach vyrostla do krasy a ja zase pobral vice rozumu (jak na kterych frontach). Ze zacatku jsme si strasne rozumeli, zadne konflikty, jen cista a nefalsovana romantika. I pres obcasne varovne signaly jsem se ji nemohl nabazit. Jako kdyz hrajes hru, od ktere se neda odtrhnout.... :D

    Ale ke konci zacaly nase rozdilne povahy vykazovat jakesi naznaky neporozumeni. Ja chtel zustat pri zemi, ale ona chtela blaznit jako na stredni a dal experimentovat s cim dal silnejsimi halucinogeny. Muj trip byl tak silny a dlouhy, ze z toho nakonec byla velka hadka. Uplne stejna jako tehdy, jen udelala vetsi scenu. Ze strachu z jeji pomstychtive povahy jsem se upsal dablu a mizim z mesta.

    Omlouvam se za spamovani nasimi spolecnymi fotkami a za silnou jpeg kompresi:)

    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    FYI měsíc září je (už nějaký čas...) za námi, byla provedena pravidelná kontrola údajů https://static.freedomconnection.cz/nyx-dohrano/ . Pěkně jste se rozjeli! :-)
    KAOZZ
    KAOZZ --- ---
    SnowRunner - Season 5: Build & Dispatch / Steam / 30 hodin / #dohrano

    Po drsném finále v drsném Amuru jsem setrvačností dohrál ještě sezónu 5, která byla proti té předešlé vyloženě jednohubka, a to i na Hardmode. Takové lehké vyklusání a vydýchání po uběhnutém maratonu. V téhle sezóně se hlavní kontrakty točí kolem rekonstrukce továrny Tatra, takže v mé herní motivaci zněl i lehký patriotický podtón, protožeTatry jsou ve hře jedny z těch lepších trucků. Do sbírky jsem navíc přidal armádní Tatru T815 a Tatru Phoenix. Byla s nimi radost pracovat. A teď už si od Snowrunneru dávám fakt dovolenou, Pokud sem za týden nebo dva dohodím další dohranou sezónu, zavolejte na mě Chocholouška prosím.

    STSUNG_NAVANA
    STSUNG_NAVANA --- ---
    Death Stranding 2: On the Beach / 138 hodin / PS5 / #dohrano

    Zde par random dojmu, protoze v teto ranni hodine ze me nic kloudneho asi nevypadne. Hra super, ale jednicka z meho pohledu byla lepsi.

    Mexico jsem vzal letem svetem, ale kdyz jsem se pak zjevil v Australii tak jsem byl naramne prekvapen. Nadherna krajina a spousta mist, kde se clovek muze vyradit. Navrat do Mexica me moc nepotesil, protoze jsem tam rozbil kdejake cargo o kdejaky kamen. Na pickup truck to teda opravdu neni. Navrat zpet do Australie, kde ma clovek volnost jezdit jak chce, mi rozhodne zlepsil naladu. Nicmene na ten prvotni wow efekt v Mexicu nezapomenu a prvni zabijeni ozbrojenych mul mezi stromy take ne.
    Pribeh mi prisel slabsi nez jednicka a taky nejsem uplne na nejake rodinne cosi kdesi. Puvodne jsem si myslel, ze Charlie je Higgs nebo nejaky zaporak tak jsem si nebyl moc jistej kam to vsechno povede. Ke konci jak se to rozjelo to bylo fajn. Nicmene pocity ze zaveru pribehu mam doted takove smisene (mezihry byly dobre). Nejvice zabavy prislo az po dohrani pribehu, u ruznych sub orderu a prozkoumavani mapy.
    Dollmana bych nejradsi nekde vysadil. Jestli jeste nekde uslysim 'Are you ok, Sam?' tak zcvoknu. (legendarni, 'it seems you have killed someone.' ne, vubec jsem si toho nevsimnul.).
    V poslednich asi 20 hodinach jsem zacal pracovat na hvezdickach a ke konci uz to bylo stylem 'vezmu order, najdu nejblizsi BT territory, postrilim, co se da, dorucim'. Do 4 hvezdicek jsem jezdil proste tak nejak naslepo jak se mi zrovna chtelo, takze efektivita na nule. Dostat se na pet u nekterych bylo lehce za trest. Nicmene jsem to u konce okorenil o nejake divoke express delivery, kdy jsem to vzal pickup truckem pres vsechny srazy, co jsem potkal, a dojel misto k observatori k inzenyrovi. I tak jsem to stihnul a dorucil jsem to i vcelku. Express delivery pro Mr. Impossible na rakvi byla take zabava (to jsem teda nedal).
    Hledat 10tou eliminacni misi jsem mel fakt problem a nasel jsem pomoc na redditu, ale musel jsem pritom zabit par velkych BTcek (ne na eliminacni misi). Tohle je asi ma druha vytka ke hre, eliminacnich misi by tam melo byt vice a ne vseho vsudy asi 11.
    Hra vseobecne snazsi a jednoducha. Kde jsem teda mel problem bylo chytani BTcek. Nektere se mi proste poradne chytit nedaly at jsem se snazil jak jsem se snazil. Ale predpokladam, ze kdybych je omracil nebo pouzil bola gun nebo tak neco, treba by to slo lepe. Takhle jsem to delal 'leti na me BTcko s tlamou dokoran, cas na to hodit granat a doufat'.

    SWAMP_ASS
    SWAMP_ASS --- ---
    TLOU Part 1/ 12 hodin/ PC #dohráno
    Steam píše 12 hodin, ale pocitově to bylo delší, odhadem tak dvojnásobek. Paralelně jsem hrál Death Island a není snad rozdílnějších zombie her. Tady šlo o příběh, hrál jsem to uplně prvně a hra si mě získala i když mě často a nejvíc vlastně ke konci gameplayem dost štvala.

    _

    _

    _
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    House of the Dead: Overkill / 5 hodin / Wii / #dohrano

    Ja mam rad strilecky a na Wii si je uzivam v domacim prostredi moc a moc! Vulgarni parodie na vulgarni horrory je neskutecne kycovita a plytka, ale s kamarady a lahvi vina je to v podstate party hra, u ktere si clovek odpocine a zasmeje se obludne prehnanemu "humoru", ktery se tvari desne vazne. Jsem si docela jist, ze tuto hru nebudu chtit v teto dekade znova zapnout - ale zase prijde na navstevu vhodna "obet", tak si to znova projdu.

    Primocary herni system, zadne extra herni mechaniky, technicky je hra na hranici prijatelnosti (30 fps je spise vyjimkou, nez pravidlem), ale vsechny ty nedostatky clovek prijima s tim, ze jsou priznane a nesnazi se hrat na neco seriozniho (na rozdil od napr. House of the Dead 3). Jestli mate alespon zdibek pochopeni pro beckove horrory a tuto hru jste nikdy nehrali, dejte ji sanci. Je to strasna blbost - a bude se vam libit!
    CLAVEN
    CLAVEN --- ---
    ...a hudba, zvlášť niektoré songy, mi budú robiť spoločnosť ešte dlho :)
    CLAVEN
    CLAVEN --- ---
    Hades II / Switch / 40 h / #dohrano

    Toto bola fakt veľká paráda. Omnoho hlbšie ako prvý Hades, omnoho väčšia variabilita buildov, zbraní a herných štýlov, dvakrát (minimálne) toľko contentu, veľmi dobrý writing (až na jeden zvrat v závere, s ktorým som úplne nesúznel).
    9.5/10, bude to atakovať na konci roka moje top 3.

    GANDHI
    GANDHI --- ---
    ERRTU: *Road Rash:p
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    Road Redemtion / 8 hodin / #dohrano

    těch osm a něco hodin bylo v reálu rozloženo do období dvou týdnů. taková ta hra kterou si dáte dvě kola když nemáte čas nebo chuť na delší senaci, na někoho čekáte apod. upřímě, nebýt ovlivněn vzpomínkama kdy jsem jezdil hrát k tátovi na jeho výkonější komp původní Road Rush, nevím jestli by mě to dnes dokázalo oslovit.

    ano, hra je defakto přes kopírák remaster Road Rush z 1991, kde jsme dělali nemlich to samé, jen v grafice prvních need4speed. postapo, v podstatě mad max jen s akcentem na motorky. musíte projet v pohledu třetí osoby na motorce přes necelou dvacítku map po nijak extra náročně se kroutící dálnici s občasnou zkratkou. tu a tam je cesta ozvláštněna zónou halucinací (z nebe prší vraky aut) nebo jízdou po střechách mrakodrapů.

    v každém levelu, jehož projetí je tak na deset minut, máte nějaké zadání: dojet první, sejmout bosse, nebo prostě jen dožít se do cíle. po krku vám půjdou trosky policie (což jak chápu je defakto jen další gang), fámulové místního bosse, náhodní kolemjedoucí a rozličné překážky na cestě. bossové kupodivu v podstatě nebojují ale snaží se vám ujet. ku pomoci vám bude mlácení vlevo a vpravo od motorky (myší, hráno na klávesnici, Road Rush byl komplet na klávesnici co si pamatuju, tady hodně se tu počíta s gamepadem, ale žádné utrpení to není), do ruky dostanete zbraně hladné (na dekapitaci lehkooděnců), težké (na ten zbytek, cool je dva metry dlouhá lopata), střelné a explozivní. střelné se hodí hlavně na doplnění nitra a zdraví z padlých soupeřá, rychlá dávka do davu a mamé dotankováno.
    dále lze nepřátele skopávat z cesty, což se hodí na mostech, či na střechách, nebo je chytat za fígr a odhazovat ve vhodný moment. to jsem nepoužil ani jednou. sejmout je prostě pajcrem nebo rozkaz zněl jasně, dvě dávky, je prostě rychlejší a zábavnější.

    v rámci levelů sbíráme peníze, za které vylepšujeme vlastnosti pro aktuální jízdu, jako až třikrát vylepšení chladných, tupých a palných zbraní, vetší výtěžnost nitra a zdraví z nepřátel, víc zdraví obecně... ale taky doslova dvousečné záležitosti jako třeba břitva která je nepřítelem neblokovatelná ale zraní i vás.
    zárověň sbíráme zkušenosti které utrácíme po dojetí do finále nebo po smrti (častěji). zde si odemykáme nové motorky a jezdce, start s vylepšenou výzbrojí nebo možnost začít hru na třetím, šestém nebo devátém levelu. moudré protože začínat neustále od prvního a s ničím by fakt po pár hrách odradilo kohokoliv. v devadesátkách, kdy jsem házel bůra za bůrem abych se proskákal levelem v Contra, budiž. ale dnes už bych na to tupé opakování neměl. naštěstí jsou si toho vědomi i tvůrci, kteří přidávají pár berliček k hratelnosti aby to dnešního hráče neumlátilo repetitivností.

    technický stav v pohodě, žádné pády ani crashe, fps plynulé (ještě aby jo, grafika ctí originál a taky není zrovna vrcholem současnoti, vyhodnotil bych ji slovy "jako stačí to no"), musím pochválit překvapivě chytlavý soundrack. bohužel, ani s nasazením všech sil se mi prostě nepovedlo udělat kloudný akční screenshot, protože všechny klávesové zkratky a fn klávesy mi hra z nepochopitelných důvodu zablokovala. i ty titulky jsem fotil přes screen windows desktopu.

    sumasumárum, hezké retro to bylo. jednoduché, rychlé, osvěžující. jednohubka která nepředstírá ambice být něco víc než rychlý výplach.

    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    Yoku's Island Express / xbox / 10h / #dohrano
    Nainstaloval jsem to dětem a pomáhal jim s obtížnějšími úseky tak dlouho, až mě to chytlo a musel jsem si Yokuse zahrát sám. Hra kombinuje principy pinballu s metroidvania stylem, který je zvlášť chytlavý. Všechny boje a puzzly a postup hrou jsou na principu pinkání do kuličky, levým a pravým triggerem, dokud se kulička netrefí do správné dráhy, dírky nebo prostě objektu.
    Na projití do určitých úseků je pak potřeba kuličku vybavit schopností se potopit, přilepit, nebo změnit barvu. Je to hodně originální a zábavná kombinace herních mechanik.
    Příběh je fakt hodně cílený na dětské hráče, zvířatka jsou roztomilá, přátelská, nikde žádná krev, a když už tak zelená.

    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    JAMILLOS: Když tak nad tím přemýšlím, možná bych tý dvojce přidal... taky 80.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    JAMILLOS: Foto nemám, už je to pryč, sorry.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Dying Light: The Beast / cca 35–40 hodin / #dohrano

    Série DL je moje oblíbená, zejména jednička je jedna z nejlepších her, co jsem hrál, a hrál jsem ji mockrát a všelijak. Dvojka se z původní zabugovaný verze po pár letech docela vyšvihla, nicméně je to o dost jiná hra, on se i vývojářskej tým mezi tím trochu změnil, o částečný koupi Techlandu Tencentem nemluvě. The Beast mělo bejt původně story DLC ke dvojce, ale nakonec se z toho vyvinula samostatná hra, do který se vrátil oblíbenej hlavní hrdina z jedničky, Kyle Crane.
    Počínaje dvojkou je Techland známej tím, že hra vyjde v docela tristním stavu, ale na rozdíl od vývojářů třeba Stalkera tahle společnost úzce naslouchá hráčský komunitě (a komunikuje s ní třeba přes Reddit) a dělá téměř okamžitý patche. DL TB (vyšla cca před dvěma týdny) na tom byla nejinak, ovšem první patch – opravující ty největší šílenosti – vyšel už asi za dva dny a během dvou týdnů vyšly už dva.
    Co se týče hry samotný, je to taková kombinace jedničky a dvojky. Ohledně jedničky spíš v tom, že je tam opět Crane, a hra je tudíž místy protkaná odkazy na jeho příběh; dále určitou podobností některejch míst (zejména tamní Old Town připomíná Old Town z jedničky a lesy/venkov zase dávají vzpomenout na The Following, čili DLC z jedničky). Ohledně dvojky pak ve všem ostatním – to, že to původně mělo bejt její DLC, je tam jasně vidět: stejná či podobná mechanika, stejnej inventář (kterýho fanouškem jsem už ve dvojce moc nebyl), podobný prvky (Dark Zones atd.).

    Je jasný, že leccos se ještě změní. Obecně se mi hra líbí, ale i na střední obtížnost to člověku přijde jako Nightmare difficulty a třeba přežít v noci je místy až nemožný (Techland zjevně naslouchá těm nejpsychopatičtějším hráčům, který z toho asi chtějí mít Resident Evil, a jelikož jdou vývojáři či decision-makers ve stylu černá/bílá, tak ve dvojce byly noci buď moc lehký, nebo moc těžký, nicméně oproti TB to byla pořád sranda). Jsou tam různý placeholdery (auta se zatím nedají opravovat, ačkoli to tam zjevně bude; Volatile hives zatím fungovaly jenom v rámci questu – i když je možný, že některý už fungujou i tak, ale upřímně jsem to ani nezkoušel), jistě tam přidají i další zbraně a protivníky atd. Obecně to ale hodnotím dobře. Je jasný, jaká je cílovka vývojářů, a mohlo to bejt lepší. Navíc ve většině děje hry by mohla klidně bejt jiná hlavní postava a moc by se toho nezměnilo – podle mě měli značnou část hotovou a až pak se rozhodli našroubovat tam Cranea. Na druhou stranu to udělali celkem pěkně, a hra je dokonce příjemně dlouhá (ne zas tak moc, ale ani příliš krátká, jak někdo někde tvrdí).
    Vzhledem ke konci (no spoilers) je jasný, že bude další díl, ostatně Techland se v tomto smyslu i vyjádřil, a dokonce by to nemělo trvat tak dlouho jako dřív.

    Rozepisovat tady detaily nemá cenu. Je pravděpodobný/jistý, že vývojáři tu hru ještě vylepší (jsou známí tím, že podporu poskytujou ještě léta po vydání), ale člověk ji hraje teď, ne za rok. Pokud DL1 dám 95 % a DL2 nějakejch 75 %, pak The Beast vidím na cca 80 %.
    Doporučuju. Ovšem člověk neudělá chybu, když ještě pár měsíců počká na doladění a případnou první, menší slevu.
    Good night, and good luck.
    PALADIUS
    PALADIUS --- ---
    RoboCop: Rogue City / 16 hodin / #dohrano

    Když jsem tuhle hru loni kupoval asi za 5 éček během nějaké Steam slevy se slovy "přece jim to tady nenechám", netušil jsem, jaká perfektní oldschoolová* akce mi hnije v knihovně. Příjemně strávených pár dní s RoboCopem mě fakt nakoplo a užil jsem si to doslova na 100%. No a jak nemám co vytknout, tak vlastně nemám ani co dalšího rozvíjet. Zkrátka - Grab it & play it and be amazed. Na barvitě detailní recenze tu jsou jinačí borci.

    *tohle je jen můj dojem vycucanej z prdele, o Teyon studiu slyším prvně, ale na tomhle museli dělat nějací veteráni. Je to patrný v level designu, obecně v gameplayi a v humoru skrytým v různých *mrk mrk* easterggách, čímž dokazují že k sérii mají fakt nějaký vztah. Tohle je dílo dělaný s láskou.

    Jo a nedávno taky vyšlo DLC "Unfinished Business", a to si mezi prsty už proklouznout nenechám!


    ZOMBO
    ZOMBO --- ---
    Tiny Tina's Wonderlands / PC / 21 hodin / #dohrano

    Překvapivě zábavnej spin-off Borderlands. Už v BL2 jsem si u DLC Assault on Dragon Keep říkal, že si tahle parodie na fantasy zaslouží vlastní hru. Z úmyslný kýčovitosti nebolí oči, stylizovaná grafika naopak víc vynikne, a ani postavy mi nelezly tolik na nervy, i když se hodně snažily. Teda až na maskota, co zadává quest tak, že vysokým hláskem odříkává dvoustránkovou esej, dokud si nevypnete zvuk.

    CLAVEN
    CLAVEN --- ---
    NAGASAWA: úplne rozumiem, 40 hodín som staval diaľnice a dobre som sa bavil, len záver som trochu rushoval, lebo Hades 2 a Yotei za rohom.
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    CLAVEN: To souhlas. Na opakujících se frázích v kajutě mohli ubrat. Když jsem po 257x slyšel “cleeeeean as a whistle”, tak jsem se měl chuť pobodat chirálním bumerangem. V tom byl Mimir z GoW naprosto zlatej. Jinak za mě je to hra na objektivních 7,5-8/10 a ve všech ohledech dotaženější DLC pro jedničku na steroidech. Nebýt parádního DHV Magellan a posledních 4 naprosto kouzelně wtf kapitol, šel bych klidně ohledně hratelnosti objektivně o bod níž, ale jenom v kontextu jedničky, která mi přišla paradoxně o dost těžší. Tady v podstatě chyběla jakákoliv obtížnost. Každopádně vizuál, herecký výkony a ta bizarní, specifická a jinde nereplikovatelná atmosféra mě u toho udržela naprosto bezproblémově.
    CLAVEN
    CLAVEN --- ---
    Ono to teda nebolo len v priebehu nejakej činnosti vonku, ale aj tie jeho segmenty "Talk to Dollman" v private room boli neuveriteľne nudné a v zásade len opakoval zrejmé.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam