• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMANTNetoxická maskulinita - Pozitivní mužnost - fanklub denisy pokorne
    NYA
    NYA --- ---
    R_U_SIRIOUS: bylo super dokončit myšlenku, ale určitě bych nechtěla zamluvit tuhle tvoji otázku na mužský vzory z dětství, to je dost zajímavý!
    (už jenom proto, že mám synka)

    já má z dětsví (a ještě pořád) svůj vzor dost jasnej, ale to sem nebudu montovat..
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    AMANT: Jeden takovej roztržitej týpek jménem Wiener Norbert tvrdil, že vedle hmoty a energie existuje informace jakožto samostatná veličina. Matně tušim, že pak vznikl nový samostatný vědní obor jménem kybernetika.


    NYA: O několik desítek tisíc let později... nějaký Jidáš se rozhodl trhnout partu, že už nehodlá poslouchat ty bláboly, a dal pusu na tvář svýmu sokovi. Načež lidi ztratili schopnost vyznat se v tom rozplozování, kdo je vlastně kdo a už to nikdy nikdo nedal dohromady. Vedlejším účinkem bylo, že od těch dob se může rozmnožovat kdokoliv s kýmkoliv, a ne jen s jedním Richardem Alfem.

    Teda já už vidím tu záplavu hejtů, až nějaká chytrá hlava přijde s interpretací té DNA písmenkové analýzy, že dle dnešních měřítek museli být ti tři alfa samci muslimové, protože provozovali mnohoženství.

    Ve skutečnosti to bylo spíš tak, že ti tři mezi sebou uzavřeli dohodu o neútočení a rozdělení sfér vlivu, protože si uvědomili, že musí ženám pomáhat v nepříznivém klimatu a potomky chránit proti nemocem a agresivním výpadům zahraničních Avatarů. :-)

    R_U_SIRIOUS: A tobě se nepodařilo nic kromě tý brdský emigrace, protože jsi namísto sebeobrany začal řešit archetypální Sněhurku a sedm trpaslíků! Seber se, ukliď po sobě bordel a připrav oběd, nýmande. :-))
    AMANT
    AMANT --- ---
    NYA: tjn:)) a ze veskery viditelny atomy pochazej z hvezd, coz jsou takovy reaktory, letici prostorem vsema moznejma smerama strasnou rychlosti a chrlej do toho naprosto nepredstavitelne prazdnyho prostoru obrovsky mnozstvi silene miniaturnich casticek, ktery se na sebe postupne nabalujou a reagujou diky nepatrnouckymu mnozstvi energie, ktery v osobe nesou a vytvarej tak stale slozitejsi a usporadanejsi shluky castic, az vznikne hmota, ktere rikame hmota:))

    A za cca 4 miliardy let z toho na nejakym shluku, kterej je dostatecne zpusobilej na to, aby slouzil jako prostredi pro nabalovani a reagovani jinych, o mnoho radu mensich shluku, ktere jsou diky energeticke vymene s prostredim zpusobile pro mnohem vetsi mnozstvi mnohem detailnejsich variaci, vznikne nejakej ruzovej, strasne krehkej shluk, kterej je po urcity dobe straveny mezi obdobnymi, jen nepatrne starsimi krehkymi ruzovymi shluky, schopnej si rict - jé, já sem Amant, to jsem Já!:))
    NYA
    NYA --- ---
    AMANT: jo, že jiný linie zanikly je přesnější. teda ne "převálcovali", ale "jejich potomci přežili"

    (btw., super je si někdy v psychedelickým stavu vzpomenout, že jsme potomci těch, co přežili .. přes všechny lidoopy, savce, ještěry, obojživelníky, strunatce, jednoduché formy organismů, až někam ke spojujícím se aminokyselinám a vniku života .. napříč už pěti velkými vymíráními druhů:)
    AMANT
    AMANT --- ---
    NYA: no jasne, ostatni linie casem zanikly, stejne jako u ty mEvy a yAdama:)
    NYA
    NYA --- ---
    AMANT: vtip jsem pochopila :) ale pro ty, kterým by to třeba nebylo tak jasný:
    Není to tak, že by tito tři muži měli všechny děti, co se tehdy narodily. Ale že jejich synové, vnuci a pravnuci postupně převálcovali svoje případné konkurenty..
    (alespoň to vyplývá z tohoto výzkumu, který může být časem třeba zpřesněn, vzhledem k vývoji technologií)
    AMANT
    AMANT --- ---
    NYA: "žili asi před 3500 až 7300 lety" - tak to se to plodi, kdyz zijes skoro 4000 let:))
    zajimavy to je, pro me hlavne kvuli tem casovejm udajum. to mohli byt soucasnici Sumeru, nebo odtamtud treba primo pochazeli, imho z toho nevyplyva, ze nutne museli zit na uzemi Evropy.

    tohle je taky zajimavy, odhaduje se, ze ten Adam byl nejmin o 70000 let starsi:)
    Mitochondriální Eva – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Mitochondri%C3%A1ln%C3%AD_Eva
    Poslední společný předek (Y-DNA) – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Posledn%C3%AD_spole%C4%8Dn%C3%BD_p%C5%99edek_(Y-DNA)


    R_U_SIRIOUS: piloty RAF za druhy svetovy:)
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    NYA:

    ...Oni a jejich rody pravděpodobně získali monopol nad ženami, jejichž synové tak získali právě tuto genetickou výbavu.

    Tak a teď mám i novýho hrdinu. Otce Kurgana...anebo strejdu Kromaňonce? No byli prý jenom tři. :-)
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    Pánové, napadla mě taková zdvořilostní "How are you" otázka, jenom aby řeč nestála. Měli jste v dětství, mládí nebo máte nějakého vzorového hrdinu? Někoho, kdo vás inspiroval nebo koho jste obdivovali?

    Já bych to vzal popořádku: Old Shutterhand, Superman, pak spousta českých pilotů za Kanálem (Fajtl, Vašátko, Peřina...), jednou ve snu jsem si říkal, že bych někdy mohl udělat něco jako Hugh Dowding, který vybudoval systém protiletecké radarové obrany Británie, a díky tomu taky uštědřil Hitlerovi první porážku.

    ...Mno ale moje skutečnost je mnohem prozaičtější, jediný, co se mi v životě asi podařilo, bylo přistěhovat se do Brd. Akorát ten emerickej radar sem onehdá nějak zapomněl dorazit, možná by se hodil. Hm, mno nic, jenom plkám...

    Co vy?
    NYA
    NYA --- ---
    Asi to nic o ničem nevypovídá, ale je to zajímavý

    Evropané jsou potomky pouze tří mužů. Jejich rodové linie vytlačily všechny ostatní | Radio Wave
    https://wave.rozhlas.cz/...jsou-potomky-pouze-tri-muzu-jejich-rodove-linie-vytlacily-vsechny-8457090
    EKG
    EKG --- ---
    A mesicniho paviana za uplnku bude linkovat kdo?

    EKG
    EKG --- ---
    R_U_SIRIOUS: "jako ... to, ne? Normalne..."
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    AMANT: Ano, tak něco. Tady to asi nejde. Možná někde jinde odkazem...třeba limesurvey.org. Nevím, jenom takovej nápad.
    AMANT
    AMANT --- ---
    R_U_SIRIOUS: tak tomu se v sociologii rika otevreny dotaznik nebo anketa ne? nevybiras z predem danych moznosti a klidne zadna odpoved nemusi byt nutne "spravna". Nevim, jestli tu neco takovyho jde..
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    AMANT: Jako volnoasociativní hádanka. Zajímaly by mě doplnění a la Rorschachuf test jako dokončení "Muž je jako..." nebo "Muži jsou jako..."
    AMANT
    AMANT --- ---
    R_U_SIRIOUS: jako hadanka nebo otevreny dotaznik nebo jak to myslis?
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    Tady se asi nedá vytvořit anketa, kam by se doplnil nějaký text jako odpověď, že? Napadla mě taková doplňovačka, ale bylo by potřeba, aby se odpovědi zobrazily až po doplnění...
    EKG
    EKG --- ---
    YMLADRIS: Jo vlastne, pro to jsem nedavno vyvinul oznaceni: "nizko a pomalu".
    EKG
    EKG --- ---
    YMLADRIS: Ani mi nemluv. Dobrymi umysly dlazdi lide cestu do pekla. Bohuzel obvykle ne pro sebe.
    EKG
    EKG --- ---
    ZUULUU: Spravne! Manstream ... z Hradu ven!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam