• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JVMLOKFATE RPG (OOC)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    To neni zadny znasilnovani, za me OK.
    kdyby nevyslo tohle, tak se potkame na pooperacnim, Ferda tam bezel hned po nastupu neco zasivat a my se tam dostavime za tim plapolakem
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    Imho to patří sem, ale klidně se nechám pojebat, jestli se vám to zdá jako moc drsný metagame; tedy: pokud půjdete na oběd, můžeme se tam znovu střetnout, jen vám nechci postavy "převelet" do jídelny dřív, než tam budete chtít opravdu jít.
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    JVMLOK: no ze kdyz tam par hodin nebude tak se bez nek vsevhno podela :D
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    ALTAR_OF_FILTH: ja si prave mysle od zacatju ze aspekty/potencialni aspekty budem do zahlavi psat vseci...tim zaruceno to spolecne tvoreni...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    ACHERON: a jakou komplikaci by si tim mel vynucovat?
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    JVMLOK: já ji tam zkopírovat zkoušel, ale považoval jsem absenci přístupu za feature a ne bug, tak jsem neprudil.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Aha...ted mate, omlouvam se, myslel jsem ze je to nastavene spravne...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Asi by bylo lepsi psat ho primo do osobaku postavy ale tam by nebyl videt, tak jsem ho pridal do zahlavi do situacnich.

    Mj. Vite vsichni ze mate prava na zahlavi i nastenku IC? Dival jsem se a na nastence v IC je jen moje postava...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    ACHERON: myslim ze by si zaslouzilo i ro Akerovo LSD aspekt na nem, ktery je mozne exploitnout, kdyz jsem to psal tak mi to nedoslo ale tohle je asi zpusob jak to udelat spravne
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    BURKHAR: jejda no jo, už jsem instantně opravil
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    ACHERON: Přímé řeči jsou fajn. :) Ber to jako, že píšeš knížku. ;)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    už jsem zareagoval, rozmluva funkčně zkrácena z důvodu psané formy na to podstatné, takže Dan není frenetik, ale nechci ostatním tapetovat fórum přepisem konverzace :)
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    JVMLOK: takze abych to dokoncip tu myslenku tak kdyz s Jarou budu chtit odjet na skladku, primota se opily Ferda a blbou hlaskou postavi Jaru pred aspekt sceny "bez Jary to tady nefunguje" tak je to na bod osudu? :D
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    ACHERON: Myslim ze jo, kazdopadne to neco stoji i toho "vynutitele"

    4. Aspekty a body osudu | Český překlad Fate SRD
    http://fatesrd.d20.cz/fate-core-system/4-aspekty-a-body-osudu.html#vynucovani-aspektu

    Jsou tam jen dve moznosti:
    Abyste vynutili aspekt, vysvětlete, proč je relevantní a učiňte nabídku komplikace, o kterou se jedná. Můžete trochu smlouvat podmínky oné komplikace, dokud nenajdete rozumnou shodu. Kdokoliv, na kom je vynucováno, má potom dvě možnosti:

    Přijmout komplikaci a získat bod osudu
    Zaplatit bod osudu a předejít tak tomu, aby komplikace nastala


    Komplikace z vynucení nastane bez ohledu na číkoliv snahu – jakmile jste si plácli a přijali bod osudu, nemůžete využít své dovednosti ani nic jiného, abyste situaci zmírnili. Musíte se popasovat s novým vývojem příběhu, který z komplikace vzejde.

    Pokud jste komplikaci zabránili v tom, aby nastala, pak s ostatními popište, jak jste se jí vyhnuli. Někdy se stačí shodnout na tom, že se to prostě vůbec nestalo a někdy to znamená pospat, jak vaše postava udělala něco proaktivního. Cokoliv potřebujete udělat, aby to dávalo smysl, je v pohodě, dokud to vyhovuje zbytku skupiny.

    Vypravěči, jako vždy tu jste konečnými soudci – nejen v tom, jak je výsledek vynucení zahrán, ale i v tom, zda je vynucení vůbec platné. Využijte stejný úsudek, který aplikujete na vyvolání – mělo by dávat instinktivní smysl, nebo by mělo vyžadovat jen málo vysvětlování, že komplikace může z aspektu vyvstat.

    Nakonec, a tohle je velmi důležité: pokud chce hráč vynucovat na jiném hráči, stojí jej bod osudu komplikaci navrhnout. Vypravěč může vždy vynucovat zdarma a kterýkoliv hráč může navrhnout zdarma vynucení na své postavě.
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    JVMLOK: znamena to ze kdyz nekdo proti me vyvola aspekt tak bud bod ztratim nebo vydelam ale nemuzu zustta na 0?
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    ACHERON: pekne slovo Mnohoznacnost...je to objektivni fakt ktery se da vyuzit ruznymy zpusoby jak ku prospěchu, tak ku škodě věci.

    Je dobré si říct, že v průběhu hry je možné vyvolávat aspekty hráčem na akce jiného hráče.
    Pro příklad: Dost dobře se může stát, že Ferdinand bude potřebovbat provést nějakou jemnou práci třeba při zneškodňování bomby, a já mu navrhnu komplikaci vycházející z jeho vlastního aspektu a zahlásím: Ale už ses dlouho nenapil takže se ti třesou ruce.
    A on to buď přijme a dostane bod fate, nebo zacáluje bod Fate aby to přijmout nemusel.
    Jestli to správně chápu...
    Takže je dobře že si hrany EGA obrousíme v diskuzi o pravidlech, protože jinak by mohly během podobné herní situace rovnou praskat kokoty pozdĺž.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    ACHERON: Pořád je co zlepšovat. ;) Líbí se mi to, jak jsi aspekty nazval. Počkáme na GM a rozčísnem to. Už se rýsuje další scéna, tak uvidíme.
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    pochopil jsem to tak ze aspemty jsou potencial zmeny nebo problemy jinak to jako aspekt nema cenu?
    ACHERON
    ACHERON --- ---
    BURKHAR: hele ale to nebudeme mit co zlepsovat ne? ja bych teda spis dal technicke zazemi - "kdyz se personal hodne nadre tak to bezi" (personal = Jara). pripadne aspekt "bezi to samo"... podle toho jrstli chceme aby to byla prekazka nebo ne...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam