• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HOWKINGBoomers - co všechno je špatně a co vše bylo fajn.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    LONESTAR: Jasně. To jsem chodil na Baňu ještě z gymplu a byli jsem tam v děrovně s kámošem nejmladší. Chodili se na nás koukat jako na exoty.
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    HOWKING: a děrné štítky pamatuješ? :D
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    VYHULENY_UFO: Já to taky pamatuju. Ještě pamatuju i SM51 a terminálovou místnost v posledním poschodí VŠB. Tehdy jsem tam ve Fortranu napsal prográmek na počítání prvočísel a ona ta potvora prvních 1000 vyplivla za půl sekundy. To ani mnohem později tak rychle nedala ani 486tka :)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Vzpomínám na Ostravské Burzy. Tam se dalo za komačů sehnat všechno. Já tam koupil své Atari :) Po čase jsem tam i docela obstojně "podnikal". Koupil jsem prázdné kazety za kilo jednu, přes týden na ně zkopíroval své hry a programy a další neděli jsem je tam prodal za dvě kila. Měsíčně jsem si přišel na cca 6 litrů - což bylo víc než téměř jakýkoli plat. :) Všechno jsem to s kámoši prohýřil :D Ty burzy snad ani nikde jinde, než v Ostravě nebyly. Nebo jo?
    SADY
    SADY --- ---
    HOWKING: ten rozdil v architekture a tehdejsi naklady na dalsi komponenty (drahe RAM a dalsi cache) znamenali, ze dostupne CISC zvladali vice nez RISC
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    HOWKING: muj prvni ucet, ktery mi umoznoval pripojeni k internetu (rozumej, fungoval prikaz mail a telnet na bbs.vslib.cz alias Liane) byl v roce 1994 na DEC Alpha.. ta vec umela 64bitu :D

    DEC Alpha - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/DEC_Alpha

    LIANE bbs: LIANE Info
    http://bbs.vslib.cz/info.html

    to je proste kurva nostalgie, kterou mi nikdo neveme :D
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    V té době jsem si myslel, že CISCoví dinosauři (PC) nemají šanci a svět ovládne RISCová motorla. Pak jsem s křivou hubou pozoroval, jak to všechny firmy s Motorolou balí a ty v té době daleko neschopnější PC z nějakého mě tehdy neznámého důvodu dominují.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    Toshiba T1200 - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Toshiba_T1200

    //prenosny pocitac





    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Reversing the Disney Sound Source \ VOGONS
    https://www.vogons.org/viewtopic.php?t=42250
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Kovox byl kopie disney sound system :)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    VYHULENY_UFO: Kovox! :D Tyve. Já zapoměl :D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    HOWKING: nebo takovy prevodnik pro generovani hudby... :D

    HOWKING
    HOWKING --- ---
    VYHULENY_UFO: šílených sdílených 10 Mbps :) (dělily se o ně všechny počítače v síti)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    jo mladi uz nevedi spoustu veci... napriklad jak vypadala sitova karta v roce 1990





    INDIAN
    INDIAN --- ---
    HOWKING: tohle neni dobou, ale je to jednoduchej perimetr kazdyho ... ja sem tebou zmineny veci mel do jisty miry na zacatku devadesatek zmakly taky (prestavoval sem si treba starej terminalovej monitor z naky salovy konzole na VGA monitor), ale jen pro to ze sem o to mel zajem - a napriklad sem nikdy neumel poslat fax (ve frime kam sem chodil na praxi) ani kdyz mi to nase sekretarka pokazdy 3x prevysvetlila: prislo mi to proste zbytecny si drzet takovou picovinu v hlave a proto to tak je ... nehodlas absorbovat veci, ktery ti prijdou jako picoviny
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Vzpomínáte na záplavu porevolučních butiků "se vším" (od zubního kartáčku, přes hadry, počítače po vepřovou kýtu v jednom krámku vše :D)
    PREVRACENY
    PREVRACENY --- ---
    HOWKING: Název je lehce pozměněný, ale myšlenka klubu je úplně jinde, než původního klubu.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Uz zas knoura :) ?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    PREVRACENY: To vidím i v tom kdo má autitko v booku. Nicméně mě ani to nedonutí dát ti hlas por založení duplicitního auditu s jen lehce pozměněným názvem (je mi jasné, že jen proto jsi to dělal). Až založíš něco originálního, máš ode mě hlas.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam