• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HOWKINGBoomers - co všechno je špatně a co vše bylo fajn.

    Jsme Husákovy děti.


    Ano Boomers na "západě" jsou mnohem starší, ale u nás se tento pojem zažíval právě pro lidi narozené v době populační exploze tlačené normalizací.
    https://www.czso.cz/documents
    rozbalit záhlaví
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    GREAT_R: mno můj děda je dodneška připravenej bránit sudety proti návratu němců, a to mu bylo v čtyřicátým pátým tak sedm...
    GREAT_R
    GREAT_R --- ---
    HOWKING: já jsem bez socíkový zkušenosti a taky mi to vzdálený nepřijde. Části lidí si ten socík v sobě nechala a nedají na něj dopustit. Divit se jim nemůžu. Ta dnešní doba třeba taky jednou odejde a přide něco, čemu nebudu úplně rozumět, ale snažím se, aby se mi to nestalo a snažím se přijít na to, kdo jsou dnešní děcka a kam mířej.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ZUULUU: Přestaň s tou autocenzurou , nebo tě to sežere.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Vzpomínáte jak naši rodiče, nebo prarodiče vyprávěli o válce? Nám (tedy aspoň mě) to přišlo, jako něco strašně vzdáleného, v podstatě nerozlišitelného od fiktivních příběhů z knih. Tak úplně stejně dnes přijde mladým naše vyprávění o socíku, nebo o revoluci. Přitom pro nás (tedy aspoň mě) to bylo včera.
    MILKOV
    MILKOV --- ---
    Převrat... To jsem akorát se dvěma kolegy ladil nějaké automatiky na JEDU (a Slavěticích) a najednou ti kontráši, co předstírali, že jsou pracovníci energetiky a furt nám opruzovali za zadkem a čuměli pod ruce zmizli na nějakou schůzi. Ven vypadli úplně rudofialoví, naskákali do Barkasu a fakt ve fofru odjeli.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    JOPS: To je další problém. Marketingoví otrapové nás naučili nezvedat cizí čísla.
    JOPS
    JOPS --- ---
    OMNIHASH: no jasne, tak treba na googlu mam vsechny telefony :) Ale zaroven je chranen 2FA, takze kdyz prijdu o mobil a penezenku, tak jsem proste v pici :D a jedine cislo si pamatuju na brachu a ten cizi cisla moc nezveda :)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    JOPS: řešení je v cloudu... been there done that, google + facebook samotný zajišťujou dostatek možností komunikace s kýmkoliv.
    JOPS
    JOPS --- ---
    OMNIHASH: kdyz nad tim tak premyslim, tak bych asi mel docela problem, pri ztrate mobilu a vetsina veci mam na 2FA, tak asi bych se maximalne podrbal za uchem :)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Tady se předháníte, kdo si pomatuje víc telefonů na spolužáky z 82, a překvapí vás, že si někdo pomatuje vlastní heslo?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    NJAL: Tak nějaké inet kavárny snad ještě existují. (tedy doufám, že uži to není dávná minulost)
    Některé výdejny e-schopů mají možnost připojit se na net.
    NJAL
    NJAL --- ---
    OMNIHASH: Jak se k tomu messengeru prihlasi bez mobilu? Resp. vlozis svoje credentials do ciziho mobilu? Pamatujes si je? :-D
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    OMNIHASH: Jj, pravda. Fakt jsem tu možnost opomněl. (snad by mě v krizi napadla :D)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    CROSS: To nedám ani já a to mám ještě OSB (značku co mám na autě 20 let :D)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    HOWKING: dobře boomerská otázka, mladší člověk se přihlásí do jednoho ze třiceti různejch messengerů a píše o stošest
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    677 006 :-)
    CROSS
    CROSS --- ---
    NJAL: Naše bylo šestimístný, babičky sedmi, to si taky pamatuju, dneska pomalu nedám z hlavy ani poznávačku svýho auta. Ale to bude i věkem. ;-]
    NJAL
    NJAL --- ---
    CROSS: Take si ho pamatuji, jenze to bylo fakt jednoduchy: 44335 :-)
    CROSS
    CROSS --- ---
    HOWKING: Tak já si pořád pamatuju naše domácí číslo z bytu, ze kterýho jsme se odstěhovali v roce 1985. (Ale současný číslo mojí ženy bych dal tak na třetí pokus.)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    HOWKING: Nedávno jsem to řešila, táta má stále stejné číslo od mého dětství, takže snadná volba. :)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Jste uprostřed cizího města a někdo vás přepadl a okradl o peněženku a mobil. Kolemjdoucí vám nabídl možnost si zavolat o pomoc z jeho telefonu (budky už taky nejsou). Komu ze známých, nebo rodiny zavoláte o pomoc jako první?
    (aneb vzpomínáte ještě na dobu, kdy jste nosili důležitá telefonní čísla v hlavě?)
    (aneb aneb - vzpomínáte na dobu, kdy jste přemýšleli, která čísla si uložíte na sim (do telefonu to nešlo), když pozic bylo jen 200?)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam