• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HOWKINGBoomers - co všechno je špatně a co vše bylo fajn.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DEEFHA: No jo, ale perou se věci moje i manželky dohromady. A žena holt black metal a industrial moc neposlouchá, tak má i oblečení světlejších odstínů. :)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    KID_MCHUTT: Já mám temný manželství, takže je můžu mít taky :-P
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    DOCKINEZ: to nemám, proto můžu mít černé věci :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    KID_MCHUTT: To je manželství :)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    DOCKINEZ: to je hereze! :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    KID_MCHUTT: Mám i světle černou!

    (ale třeba povlečení a prostěradla mám aj světlý)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    DOCKINEZ: ty máš jinou barvu oblečení než černou? nejsi takhle náhodou divnej? :)
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    DOCKINEZ: tohle je vicemene standard konvergujici k tomu, ze za chvilku nebude mit zadnej z tech spotrebicu ovladaci tlacitka a displej, protoze je to z monoha ohledu vyhodnejsi:
    - z hlediska ergonomie (neni treba multifunkcni tlacitka, kde jich je dohromady 5 a kazdy z nich ma 3 ruzny funkce)
    - neni treba k tomu displej
    - neni treba vymejslet procesy jak tohle vsecko nacpat do nakyho procesu a pak k tomu psat rozsahlej manual, kterej si stejne polovicka lidi neprecte
    - a samozrejme je to ve vysledku levnejsi

    Tohle sem zpozoroval napr. pri koupi mobilni lednicky do auta, u ktery je matrix displej a 3 tlacitka. A jak sem zjistil ze je mozny ovladat to pres bluetooth, tak sem nevahal a okamzite sem si appku nainstaloval a doted nevim, jak se to pres ty tlacitka ovlada
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DOCKINEZ: to je tezky, kdyz proste prodavas pracky nebo lednicky a musis kazdy rok prichazet s novym pribehem a novymi funkcemi. a co chces na prackach ci lednickach vymyslet novyho, kdyz muzes naprogramovat appku do telefonu, jejiz kvalita a bezpecnost komunikacniho protokolu mezi jednotlivymi domacimi zarizenimi bude jedna velka neznama, protoze to programuje nejakej ind nekde v indickym pralese...
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DEEFHA: No jo, ale řada těch nových věcí nemá moc smysl.

    Mám čupr dupr pračku, myčku, chladničku. Všechno patřičně drahý supiš spotřebiče umožňující ovládání přes appku. Ty funkce znám skrz naskrz, protože manuály a fw k těmto věcem překládám. Ale že bych si appky nainstaloval a např. používal fkci odloženýho startu u myčky nádobí nebo kontroloval stav praní, zatímco jsem na nákupu? Nebo stahoval nový prací programy a nahrával je do pračky? Cool, ale k čemu by mi to bylo?

    Tohle konkrétně mi přijde jako takový hračičkování pro hračičkování. Věc veskrze zbytečná, protože to prádlo stejně budu muset vzít, roztřídit na bílý a barevný* a ručně ho nacpat do tý pračky a pak ručně vyndat a ručně pověsit. A s tím mi žádná appka nepomůže, takže jakákoliv činnost navíc mi čas nešetří, ale bere.

    *jako chlap se na nějaký třídění ofc stejně vyseru, ale rozumíme si
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Kdyby pro mne pohodlnost byla argument, tak nikdy v životě nemůžu holdovat vinylu nebo mít full-size pistoli jako daily carry :)
    LUCCASH
    LUCCASH --- ---
    LEXIK: souhlas, ale díky tomu se mi stalo, že jsem PIN potřeboval a uplně se mi vykouřil z hlavy. (:
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    Tak hlavně když mám platební kartu v mobilu jištěnou např. přes "FACE ID" ... nemusím pak nikdy zadávat PIN na terminálu .. což je opravdu rychlé a pohodlné při placení .. ;-)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    DOCKINEZ: mně to nefunguje, jsem boomer a mám mobil bez NFC :)

    ale telefon mám víc po ruce než kartu.

    zkoušel jsem i dat proste kartu za obal mobilu, ale kvůli stínění čipu zbytkem mobilu to nešlo a neměl jsem kde to poladit
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    HOWKING: Paranoidní nejsem, rád zkouším nové věci :-)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    V tom je výhoda toho NFC v mobilu. Mobil neodpoví, dokud nepotvrdíš. Karta odpoví hned.
    NJAL
    NJAL --- ---
    HOWKING: Tak tak, neni nasi povinnosti nejak urychlovat nebo ulehcovat nastup nejake formy brave new world :-)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    DOCKINEZ: Spolehlivý to je tak, že sebou kartu vůbec netahám. Když zapomenu mobil (a to se stane 2x do roka) tak jsem v háji. To že týpek měl sebou ještě i kartu přikládám tomu, že asi něco v mobilu "ladil" a nebyl si jistý, že to bude funkční.
    DEEFHA: Do čipu bych nešel (nenačipoval jsem ani psa), jsem v tomhle paranoidní. NFC se dá přečíst i na 100m když máš techniku. Nebojím se toho, že by mi díky tomu někdo vybílil účet, ale toho, že budu díky tomu dobře trasovatelný. Není problém pro toho, kdo má zájem vybavit většinu futer v veřejných budovách NFC čtečkami.
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    NJAL: O2 jsem dával pryč při +/- 480000, a dodnes ji potkávám (koupil ji ode mě klučina ze servisu, pro manželku)
    NJAL
    NJAL --- ---
    DOCKINEZ: Ja nemam velky rocni najezd, takze do ctvrtmiliontin memu autu (O2 pred faceliftem) zbyva jeste peknych 7 let, pokud vyrazne najezd nezvysim.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam