• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HOWKINGBoomers - co všechno je špatně a co vše bylo fajn.

    Jsme Husákovy děti.


    Ano Boomers na "západě" jsou mnohem starší, ale u nás se tento pojem zažíval právě pro lidi narozené v době populační exploze tlačené normalizací.
    https://www.czso.cz/documents
    rozbalit záhlaví
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    E2E4: To je mimochodem další věc, která mne odrazuje od koupi novýho vozu.

    Oukej, Mercedes T klasse vypadá fajn. A kdybych teda pro vození čoklů pořídil vozejk, tak by auto nebylo až tak malý a pro mne, ženu a haranteum by rozměrově vyhovělo.

    Ale chci platit měsíční feečko za pičoviny? Navíc já, kterej nesnáší ani puštěný rádio v autě? :)

    Jako bez kokotin typu vyhřejvaný sedačky nebo volant v pohodě přežiju (nepoužívám), ale tímhle směrem bychom se brzy mohli dostat k tomu, že budu muset platit za věci, který používat potřebuju a chci - třeba rozmražování předního a zadního skla. A to by mne už sralo fest.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    INDIAN: mno to jsou spíš domnělé výhody ale hlavně to pak umožní výrobci přejít na subscription nebo pay-per usage model..

    Mercedes-Benz to introduce acceleration subscription fee - BBC News
    https://www.bbc.com/news/technology-63743597
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    DOCKINEZ: ja mel na mysli pouze ovladani jakozto GUI pres bluetooth namisto tlacitek a displeje, ne pripojeni lednicky do site v ramci IoT (ano, v tomhle pripade sem taky silne proti s tim ze je to nebezpecnej gadget)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    INDIAN: z hlediska bezpečnosti to výhodný není, útoky na IT infrastrukturu skrz IoT jsou stále častější. Plus je mi úplně obyčejně proti srsti někomu zadarmo poskytovat data o tom, jak danou věc používám apod.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    DOCKINEZ: Chtěl jsem ti navrhnout změnu šatníku, ale máš pravdu. Nějak to není ono :-D

    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DEEFHA: No jo, ale perou se věci moje i manželky dohromady. A žena holt black metal a industrial moc neposlouchá, tak má i oblečení světlejších odstínů. :)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    KID_MCHUTT: Já mám temný manželství, takže je můžu mít taky :-P
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    DOCKINEZ: to nemám, proto můžu mít černé věci :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    KID_MCHUTT: To je manželství :)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    DOCKINEZ: to je hereze! :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    KID_MCHUTT: Mám i světle černou!

    (ale třeba povlečení a prostěradla mám aj světlý)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    DOCKINEZ: ty máš jinou barvu oblečení než černou? nejsi takhle náhodou divnej? :)
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    DOCKINEZ: tohle je vicemene standard konvergujici k tomu, ze za chvilku nebude mit zadnej z tech spotrebicu ovladaci tlacitka a displej, protoze je to z monoha ohledu vyhodnejsi:
    - z hlediska ergonomie (neni treba multifunkcni tlacitka, kde jich je dohromady 5 a kazdy z nich ma 3 ruzny funkce)
    - neni treba k tomu displej
    - neni treba vymejslet procesy jak tohle vsecko nacpat do nakyho procesu a pak k tomu psat rozsahlej manual, kterej si stejne polovicka lidi neprecte
    - a samozrejme je to ve vysledku levnejsi

    Tohle sem zpozoroval napr. pri koupi mobilni lednicky do auta, u ktery je matrix displej a 3 tlacitka. A jak sem zjistil ze je mozny ovladat to pres bluetooth, tak sem nevahal a okamzite sem si appku nainstaloval a doted nevim, jak se to pres ty tlacitka ovlada
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DOCKINEZ: to je tezky, kdyz proste prodavas pracky nebo lednicky a musis kazdy rok prichazet s novym pribehem a novymi funkcemi. a co chces na prackach ci lednickach vymyslet novyho, kdyz muzes naprogramovat appku do telefonu, jejiz kvalita a bezpecnost komunikacniho protokolu mezi jednotlivymi domacimi zarizenimi bude jedna velka neznama, protoze to programuje nejakej ind nekde v indickym pralese...
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DEEFHA: No jo, ale řada těch nových věcí nemá moc smysl.

    Mám čupr dupr pračku, myčku, chladničku. Všechno patřičně drahý supiš spotřebiče umožňující ovládání přes appku. Ty funkce znám skrz naskrz, protože manuály a fw k těmto věcem překládám. Ale že bych si appky nainstaloval a např. používal fkci odloženýho startu u myčky nádobí nebo kontroloval stav praní, zatímco jsem na nákupu? Nebo stahoval nový prací programy a nahrával je do pračky? Cool, ale k čemu by mi to bylo?

    Tohle konkrétně mi přijde jako takový hračičkování pro hračičkování. Věc veskrze zbytečná, protože to prádlo stejně budu muset vzít, roztřídit na bílý a barevný* a ručně ho nacpat do tý pračky a pak ručně vyndat a ručně pověsit. A s tím mi žádná appka nepomůže, takže jakákoliv činnost navíc mi čas nešetří, ale bere.

    *jako chlap se na nějaký třídění ofc stejně vyseru, ale rozumíme si
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Kdyby pro mne pohodlnost byla argument, tak nikdy v životě nemůžu holdovat vinylu nebo mít full-size pistoli jako daily carry :)
    LUCCASH
    LUCCASH --- ---
    LEXIK: souhlas, ale díky tomu se mi stalo, že jsem PIN potřeboval a uplně se mi vykouřil z hlavy. (:
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    Tak hlavně když mám platební kartu v mobilu jištěnou např. přes "FACE ID" ... nemusím pak nikdy zadávat PIN na terminálu .. což je opravdu rychlé a pohodlné při placení .. ;-)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    DOCKINEZ: mně to nefunguje, jsem boomer a mám mobil bez NFC :)

    ale telefon mám víc po ruce než kartu.

    zkoušel jsem i dat proste kartu za obal mobilu, ale kvůli stínění čipu zbytkem mobilu to nešlo a neměl jsem kde to poladit
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    HOWKING: Paranoidní nejsem, rád zkouším nové věci :-)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    V tom je výhoda toho NFC v mobilu. Mobil neodpoví, dokud nepotvrdíš. Karta odpoví hned.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam