• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HOWKINGBoomers - co všechno je špatně a co vše bylo fajn.

    Jsme Husákovy děti.


    Ano Boomers na "západě" jsou mnohem starší, ale u nás se tento pojem zažíval právě pro lidi narozené v době populační exploze tlačené normalizací.
    https://www.czso.cz/documents
    rozbalit záhlaví
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    DOCKINEZ: Zonky se moc nezměnily, pořád slazené cukrem, pořád bublinky štípou.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DOCKINEZ: ZONky se prodávaj pořád :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Arokola a Citrokola byly super.

    A taky starý Zonky. Pili jsme je vždycky v létě na Moravě. Byly brutálně přesycený, takže bublinky štípaly v nose jak sviň.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ABAP: Kofloa je dnes jiná, divná, nijaká. Kdysi byla vynikající.
    ABAP
    ABAP --- ---
    Kofola bývala hnusná. Dnes je lepší a chutná jinak. Citrokola a Arokola bývaly lepší.
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    Nekde sem kdysi cet, ze tahle afera s hlinikem byla jenom klasicka novinarska misinterpretace. Ze pravda je takova, ze lidi s alzheimerem sice maji v tele nebo krvi nebo kde ja vim zvysenou hladinu hliniku, ale ze by olizovani hlinikovejch priboru alzheimera zpusobovalo, je pry nesmysl. Ja se rozhod tyhle verzi verit;)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    HOWKING: Tomu ver :)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    DOCKINEZ: Tak to byla asi ta chuť co mi dnes na kofole chybí! :D
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    THEFLON: Copak na pívo, to šlo v tý době ještě mimo nás – ale točená kofola v mlíčňáku nebo bufetu šla právě z hliníkových sudů. A Kofola byla narozdíl od piva natolik kyselá, žes tam tu kovovou příchuť měl brutálně cítit.

    Nu, nedradilo nás to :)
    THEFLON
    THEFLON --- ---
    DOCKINEZ: Nojo hliníkový příbory...čeká nás všechny Alzheimer z toho aluminia 🙃
    Ještě bych doplnil hliníkové sudy na pivo...a jejich narážení paličkou 😆
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    MATT: imo duchodky byly na zip vzdycky - variantu se zebrickem jsem nikdy nevidel. Na zebricek byly papuce
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    A ta vidlička vypadá taky na dobrej oldschool.

    Což mi připomíná, že některý věci mýho mládí stály pěkně za hovno. Třeba hliníkový příbory ve školní jídelně.
    MATT
    MATT --- ---
    TROJKA: Jóóoo starý dobrý důchody na žebříček! Tyhlecty novinky se zdrhovadlem, to je hrůza! Co tam daj proboha příště?! Suchej zip?!?
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    . .otevřu jeden pavučinama uplně zaplněnej šuplík a hele je ! A jsou mi!

    HOWKING
    HOWKING --- ---
    FIFI: Mojí zákazníci věděli, že před polednem nemají šanci. :D
    FIFI
    FIFI --- ---
    Twl patek! Lidska drzost nezna mezi! Jeden kokot psal zpravu uz v 7:52 na WhatsApp a v 8:08 volala jedna pizda.

    Tak jako tohle fakt ne. At vstanu, kdy vstanu, tak JA se probouzim v 11, jestli vozite deticky do skolek na sedmou, tak si to delejte, ale ja v tuhle hodinu proste reagovat NEBUDU a telefony NEZVEDAM.
    Pracuji pouze, az dorazím k pasu primo do KOLBENKY, jsem totiz starej boomer.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    LEXIK: Njn, k nám vždycky všechno dorazí se zpožděním a používáme to jinak :-)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    LEXIK: Viz záhlaví auditka.
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    Souhlasíte s překladem, že "Boomer" ... byl vlastně již i prvorepublikový "Páprda"..? ;-)
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    GLOBETROTTER: tedy jen ta rukojeť, pochopitelně.
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    TROJKA: tuhle někdo někde dával fotku ze současnosti: na šaltpáce byl kohoutek na teplou vodu z průhledného plastu :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam