• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HOWKINGBoomers - co všechno je špatně a co vše bylo fajn.
    NJAL
    NJAL --- ---
    Och, "programovatelne casio FX cosi" - vzpomnel jsem si na tu mou. Ta mi prokazala neocenitelne sluzby, protoze v tech dobach se "programovatelna kalkulacka" rovnalo "graficka kalkulacka" a moje negraficke Casio fx-4500P se na testy/zkousky dostalo v pohode. :-) Napis "dot matrix lcd" nikdo neresil, display byl malo vysoky.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    HOWKING: s fortranem jsem se setkal poprvé v roce 1990, měli jsme cviko z numerické matematiky a šlo de facto o cviko z programování. měli jsme naprogramovat vyhodnocení nějaké analytické metody a nechat vytisknout protokol. tiskárna se odmítla bavit s našimi skvělými moderními stroji XT 286 a AT 386 (druhá skupina pracovala s domácimi stroji TNS). náš cvičící na naše stížnosti reagoval takřka hysterickým řevem "jak netiskne, jak netiskne, to sou americký mašiny, ty vám musí vyhulit, když si řeknete". no, z fortranu si nepamatuju nic, ale tahle představa mě pronásleduje dodnes.

    od gymplu jsem měl programovatelné casio FX cosi a minimalistické programování mi ušetřilo hafo času při psaní protokolů, než jsem v 1992 dostal první pecko 😁 kdeže loňské sněhy jsou
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Jeden můj boomerský povzdech nad minulostí, co se i vybavila při vyslovení zaklínadla "fortran" :D
    [HOWKING @ C, C++, ObjC, Erlang -- All Watched Over by Machines of Loving Grace.]
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    MAEQ: 18. To bylo až v talentový výběrovce.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    MATT: já měla taky jenom 5 let základky, a pak jsem šla na gympl!
    MATT
    MATT --- ---
    babička chodila do dvoutřídky a stačilo jí pět let prvního stupně. a jaká to byla moudrá žena! ;)
    MAEQ
    MAEQ --- ---
    DOCKINEZ: A pak to redukovali a redukovali a zbylo jich 18 :-)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    To je toho, u Praashka bylo ve třídě dětí 88!
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    DEEFHA: Teď si vybavuju, že nás bylo i 66 :D Jednu chvíli spojovali třídy. Už si nepamatuju proč, ale to trvalo snad jen měsíc.
    NJAL
    NJAL --- ---
    HOWKING: Taky jsme to jednou meli tak.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    NJAL: U nás bylo nejvýš C. Ale zažil jsem školu na směny. Jeden rok jsme chodili na odpolední.
    NJAL
    NJAL --- ---
    DEEFHA: Nas bylo take pres ctyricet, ale kolik, to uz nevim. Kazdopadne ja zase zazil tridy 1.A - 1.I (i) :-)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    HOWKING: Nás bylo na základce jednou i 41. Nekecám. Holt ročník 1978 a malý město :⁠-⁠)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Poslouchám v TV dotaz moderátorky "je normální nacpat do třídy 34 žáků?"

    Doprdele, nás ve třídě 34 bylo. Jak na základce, tak na gymplu. :)
    VOYAGER
    VOYAGER --- ---
    HOWKING:

    „Mládí biologické neosvobozuje od blbosti a hlouposti, stejně jako stáří nezaručuje moudrost. Jsou blbí dědkové a hloupé děti.“
    MATT
    MATT --- ---
    NAMATHUR: nepopiram, ze mezi nima dezolati jsou, ale spousta jich jsou jen vystraseny a zmateni lide, se kterymi sdilime podobnej prostorocas. dizzy-denet je docela vtipny ;)) kdyby jich bylo vic, tak na ne docela sedne tatovo 90s oznaceni "N@VÁCI", ale tech je tak 70% populace.
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    MATT: Termím "dezoláti" se ti nelíbí? Podívej se jim na chrup a adoptuj označení "dizzydenti"
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    TAPINA: Já teda do hospody primárně nosím prachy abych za ně dostal alkohol, ty lidi kolem beru jen jako nutný zlo :-) A jasně, můžu chlastat i doma. Ale doma nemůžu čumět po holkách :-D Je to socializace?
    MATT
    MATT --- ---
    HYENA: v Klubovne na koncertech i na Nadrazce na pivu mlady potkavam.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    HYENA: Prostě přišli na to, že se dá socializovat bez toho, aby u toho museli utrácet prachy a radši je utratí za něco jiného, no.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam