• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HOWKINGBoomers - co všechno je špatně a co vše bylo fajn.

    Jsme Husákovy děti.


    Ano Boomers na "západě" jsou mnohem starší, ale u nás se tento pojem zažíval právě pro lidi narozené v době populační exploze tlačené normalizací.
    https://www.czso.cz/documents
    rozbalit záhlaví
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    NJAL: když jsem měl grafický programovatelný casio, tak to bylo takový novum, že to nikoho vůbec nenapadlo jakkoliv kontrolovat. mělo to 400 znaků paměť, která se dala používat na taháky, tak jsem s tím psal písemky z matiky, fyziky i chemie. a učitelé se mi smáli, že bez toho neumím počítat .o)
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    NJAL: to znam jen z katalogu Neckermanna:))
    KOLOC
    KOLOC --- ---
    NJAL: kolik to tenkrat stalo?
    NJAL
    NJAL --- ---
    Och, "programovatelne casio FX cosi" - vzpomnel jsem si na tu mou. Ta mi prokazala neocenitelne sluzby, protoze v tech dobach se "programovatelna kalkulacka" rovnalo "graficka kalkulacka" a moje negraficke Casio fx-4500P se na testy/zkousky dostalo v pohode. :-) Napis "dot matrix lcd" nikdo neresil, display byl malo vysoky.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    HOWKING: s fortranem jsem se setkal poprvé v roce 1990, měli jsme cviko z numerické matematiky a šlo de facto o cviko z programování. měli jsme naprogramovat vyhodnocení nějaké analytické metody a nechat vytisknout protokol. tiskárna se odmítla bavit s našimi skvělými moderními stroji XT 286 a AT 386 (druhá skupina pracovala s domácimi stroji TNS). náš cvičící na naše stížnosti reagoval takřka hysterickým řevem "jak netiskne, jak netiskne, to sou americký mašiny, ty vám musí vyhulit, když si řeknete". no, z fortranu si nepamatuju nic, ale tahle představa mě pronásleduje dodnes.

    od gymplu jsem měl programovatelné casio FX cosi a minimalistické programování mi ušetřilo hafo času při psaní protokolů, než jsem v 1992 dostal první pecko 😁 kdeže loňské sněhy jsou
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Jeden můj boomerský povzdech nad minulostí, co se i vybavila při vyslovení zaklínadla "fortran" :D
    [HOWKING @ C, C++, ObjC, Erlang -- All Watched Over by Machines of Loving Grace.]
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    MAEQ: 18. To bylo až v talentový výběrovce.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    MATT: já měla taky jenom 5 let základky, a pak jsem šla na gympl!
    MATT
    MATT --- ---
    babička chodila do dvoutřídky a stačilo jí pět let prvního stupně. a jaká to byla moudrá žena! ;)
    MAEQ
    MAEQ --- ---
    DOCKINEZ: A pak to redukovali a redukovali a zbylo jich 18 :-)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    To je toho, u Praashka bylo ve třídě dětí 88!
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    DEEFHA: Teď si vybavuju, že nás bylo i 66 :D Jednu chvíli spojovali třídy. Už si nepamatuju proč, ale to trvalo snad jen měsíc.
    NJAL
    NJAL --- ---
    HOWKING: Taky jsme to jednou meli tak.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    NJAL: U nás bylo nejvýš C. Ale zažil jsem školu na směny. Jeden rok jsme chodili na odpolední.
    NJAL
    NJAL --- ---
    DEEFHA: Nas bylo take pres ctyricet, ale kolik, to uz nevim. Kazdopadne ja zase zazil tridy 1.A - 1.I (i) :-)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    HOWKING: Nás bylo na základce jednou i 41. Nekecám. Holt ročník 1978 a malý město :⁠-⁠)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Poslouchám v TV dotaz moderátorky "je normální nacpat do třídy 34 žáků?"

    Doprdele, nás ve třídě 34 bylo. Jak na základce, tak na gymplu. :)
    VOYAGER
    VOYAGER --- ---
    HOWKING:

    „Mládí biologické neosvobozuje od blbosti a hlouposti, stejně jako stáří nezaručuje moudrost. Jsou blbí dědkové a hloupé děti.“
    MATT
    MATT --- ---
    NAMATHUR: nepopiram, ze mezi nima dezolati jsou, ale spousta jich jsou jen vystraseny a zmateni lide, se kterymi sdilime podobnej prostorocas. dizzy-denet je docela vtipny ;)) kdyby jich bylo vic, tak na ne docela sedne tatovo 90s oznaceni "N@VÁCI", ale tech je tak 70% populace.
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    MATT: Termím "dezoláti" se ti nelíbí? Podívej se jim na chrup a adoptuj označení "dizzydenti"
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    TAPINA: Já teda do hospody primárně nosím prachy abych za ně dostal alkohol, ty lidi kolem beru jen jako nutný zlo :-) A jasně, můžu chlastat i doma. Ale doma nemůžu čumět po holkách :-D Je to socializace?
    MATT
    MATT --- ---
    HYENA: v Klubovne na koncertech i na Nadrazce na pivu mlady potkavam.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    HYENA: Prostě přišli na to, že se dá socializovat bez toho, aby u toho museli utrácet prachy a radši je utratí za něco jiného, no.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam