• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRIShrajeme videohry s dětmi : Která hra vaše děti zatím nejvíc zaujala?
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    STAROJDA: Nojo, to víš, ti mladí už vůbec nemaj trpělivost a chtěli by všechno hned! A tráva taky byla modřejší a nebe od metanu zelenější....
    _LEPIK_
    _LEPIK_ --- ---
    syna taky minecraft dungeons vubec nechytlo
    ale loni jsme dohrali torchlight 3, coz je podobny žánr, i kdyz ta hra neni nijak zvlast vyjomecna, uzili jsme si spolecne zachranovani sveta..
    Save 80% on Torchlight III on Steam
    https://store.steampowered.com/app/1030210/Torchlight_III/
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    KULHY: Vůbec jsem si nevšiml nějakýho zpomalení/lagu, ani u velkých soubojů s výbuchama atd. Takže zřejmě poladili. Na coach coop je to super. Já doufám, že se k tomu ještě vrátíme. Mě to docela i bavilo :)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    KULHY: no vidis, ja to poridil v nadeji 'kdyz maj radi majnkraft tak se jim bude libit i todle'.. a je v tom odehrano par hodin :) a pak si clovek pusti wolfensteina a nejradsi by ho vyhodili od pc..
    KULHY
    KULHY --- ---
    STAROJDA: Hrali jsme to na PC chvili, kdyz nejstarsimu bylo 5-6 a dost se mu to libilo. Jak je na tom tedka performance na Switchi? Pri launchi to pry nebylo uplne ideal.
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    Tak jsem zjistil, že děti vůbec nechápou vzrušení z grindění lootu v akčních RPG :D

    Ok, tak aby to nebyl jen výkřík, tak dám zase minirecenzi - Zkusili jsme na Switchi Minecraft Dungeons. Imho dost kvalitní hra, promyšlená a dotažená. Ale trpí tím, že gameplay je až moc zjednodušený a monotónní.

    Pár poznámek aneb proč to (a i není) fajn pro děti
    - Minecraft svět je dobře přenesen do aRPG. Monstra, mapa, mechaniky. Je to minecraft :)
    - Produkčně je to vymazlené. Grafika, ovládání, vyprávění (jednoduchého) příběhu. Daily questy, opakovatelnost.
    - Je to čisté aRPG, tedy boj, levelování a hledání lootu. A tím, že je to jednoduché na ovládání, tak je to super vstupní brána do tohoto žánru.
    - Paradoxně ta jednoduchost mizí u základního prvku hry - artefaktů. To je jediný zdroj variability boje (kouzla) ale je tolik druhů artefaktů, že se v tom děti ztratí. Něco se fakt těžko menšímu dítěti vysvětlí a něco se i hůř ovládá.
    - No a jak jsem psal, děti ten loot nebaví. A pak je hra vlastně nuda. Furt se jen drží A (útok) a bojuje. Navíc je to i místy těžké. Mladší si nepřečte popisky, takže mu říkám já co má použít (= nuda). Starší to přečte, ale už prokoukl, že grind je vlastně nuda. Má pravdu :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    PETGRIDUS: Já bych bral ty Tlapky prosím :)
    MYKEZ
    MYKEZ --- ---
    PETGRIDUS: Ahoj, prosím o Peppu, moc děkuju :)
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    Ahoj, nechcete někdo My Friend Peppa Pig nebo Paw Patrol: On A Roll! na Steam?
    Nic za to nechci, kód bych vám poslal do pošty.
    PLECH
    PLECH --- ---
    Někdo tu někde na nyxu propagoval takovou jednoduchou online "flashovku", kde běháte s mravencema pro potravu a větvičky a postupně si zvětšujete kolonii a sbíráte větší potravu... bylo to překvapivě zábavný. Nevíte někdo, o čem mluvim?
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    Mám tu další mini-recenzi. Opět v honbě za multiplayer hrami na Nintendo Switch.

    Překvapilo mě to, ale prcky (8 a 6) pořád baví party hra Ultra Foodmess. Vracíme se k ní opakovaně a kromě obyč hraní ještě grindujeme achievementy, abychom odemkli všechny charaktery. Pozor ale, je to trochu násilné.

    Proč je to dobré pro děti?
    - Fajnová a tématická grafika. Postavy (různá jídla) jsou roztomilé. Prostředí na téma jídlo je pro děti familiární.
    - Všechny hry se ovládají jen pohybem (joystickem). Žádné buttony. Takže i menší dítě to zvládne. Zároveň ty hry nejsou hloupé, každá je originální.
    - Jasný a motivující systém odměn (nových postav). První se odemknou rychle a na další už se musí hráč snažit. Ty poslední jsou pak hodně těžký.
    - Když hrajou čtyři hráči a tedy na konci jsou čtyři stupně vítězů, tak ten poslední dostane bobek. Doslova. A to děti strašně baví a chechtaj se.
    - Boti jsou překvapivě chytrý. Teda ne na každou hru, ale poskytují adekvátní obtížnost. Tedy jako rodič jsem rád za kvalitně udělanou hru.

    Ultra Foodmess Nintendo Switch Gameplay
    https://www.youtube.com/watch?v=ItFTNfd7MGE
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    YMLADRIS: Asi jdu s křížkem po funuse.
    Ale ohledně strategii. u nás doma teď jede:
    Stronghold 1/2 - lze si tam vybrat jestli hrát mise válečné, či jen ekonomiku hradu a podhradí
    Steam Franchise: Firefly Studios
    https://store.steampowered.com/franchise/fireflystudios
    Settlers,
    Command & Conquer
    Command & Conquer™ Remastered Collection on Steam
    https://store.steampowered.com/app/1213210/Command__Conquer_Remastered_Collection/
    ZELGARIS
    ZELGARIS --- ---
    DAVESADE: Critter Crunch je paradni a ma i coop, pokud si to pamatuju dobře
    22DAEMON
    22DAEMON --- ---
    Pro mladsi (6) puzzle logicka a samozrejme orig dily 1+2, doporucuji. krom nekterych drobnosti (jako ze preskocit propast jde ale musite se rozbehnout a na hrane skocit, z mista ne) jednoducha na ovladani, bud chodite nebo ovladate puzzle (az na konci se to komplikuje)

    Q.U.B.E. 10th Anniversary on Steam
    https://store.steampowered.com/app/1564220/QUBE_10th_Anniversary/
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Rad bych doporucil malinko vetsim detem v podstate jakoukoliv kompetetivni logicko rychlikovou hru. Muze jit o Tetris ve dvou, Bubble Bobble, Baku Baku Animal - tech her jsou kvanta, ale jak se to hraje ve dvou na jedne obrazovce, tak je to super. Za mne je nejlepsi Super Puzzle Fighter 2 Turbo.
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    KRUPAN: Uz to jde
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    LAUNCHER: na spolecne hrani by mohl bejt dobrej i Front Mission 3 pro PSX, popripade remaster na Switch. Dalsi dily uz byly o nicem, ale porad sou tam mechove 🤷‍♂️😊
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    KLEINZACH: Moje děti by to taky nebavilo. Imho to ani není hra pro děti :). Já to dohrál, ale musel jsem se trochu nutit do toho abych si užíval ten vibe, co to chtělo dát. Rozhodně to není pro každého.
    KULHY
    KULHY --- ---
    Občas mi přijde, že i dost záleží, jak je dětem hra představena. Někdy se vyplatí si trochu zahrát sám/a a pak je do toho rychleji uvést.
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    KLEINZACH: souhlasim s Kulhy + ty dialogy a pribehy ruznejch postavicek jsou fakt povedeny, ten autor to udelal za 3 mesice jestli se spravne pamatuju, na redditu ma AMA
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam