• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRIShrajeme videohry s dětmi : Která hra vaše děti zatím nejvíc zaujala?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Jeste rychlej dotaz na kterej nenachazim odpoved - tyhle retro konzole - ma to treba i nejakej video prehravac? Ze by na tom mel mimo jine pohadky?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: jasný, proti advance má řau výhod

    Změna velikosti LCD displeje z 3,5″ na 5″.
    Displej má tvrzené sklo a jeho rozlišení se také změnilo – z 480×320 na 854×480 pixelů.
    Kapacita baterie se zvýšila přibližně o 30%. OGA měl 3000 mAh baterii, zatímco tato OGS má 4000 mAh baterii. V závislosti na jasu podsvícení můžete hrát hry nepřetržitě několik hodin.
    Byl přidán druhý analogový joystick a vyhrazená tlačítka pro hlasitost.
    Jelikož není k dispozici žádné vestavěné pomalé bezdrátové připojení, byla vylepšena podpora pro rychlejší USB WIFI + BT.
    Slot pro micro SD kartu se změnil na “vyskakovací” místo předchozího “vytahovacího”
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: Ja teda vzal ten odroid go super, nakonec. Tak uvidim.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: je fakt super. Nejvic na tom jedu hry pro MAME, NES a PS1. Nainstaloval jsem tan tuhle distribuci a vsechno super, vcetne automaticke aktualizace pres wifi a kopirovani her z USB flashky, 128GB kartu mám skoro plnou :)

    batocera.linux
    https://batocera.org/
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Fuck, jste me tak nahaluzili ze jsem ted objednal i ten odroid pro sebe 😅
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Já jsem pořídil PicoPad a Odroid Go Advance. Dětem to občas půjčím a nestěžují si :) Ten Odroid dá v pohodě i PS1 emulátor

    Picopad Wifi - open source herní konzole
    https://pajenicko.cz/picopad-wifi-open-source-herni-konzole?search=picopad

    ODROID-GO Advance V2, Diablo do kapsy! | high-voltage.cz
    https://www.high-voltage.cz/2022/odroid-go-advance-v2-diablo-do-kapsy/
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Tak miyoo objednáno přímo z litnxt, tak jsem zvědav jak dlouho to půjde. Vzal jsem tu nejlevnější verzi s pouzdrem, kvalitu SD karty stejně v recenzích kritizovali, prej byla často důvodem k padání her atp, tak si tam dáme něco kvalitnějšího.
    Jsem zvědav jestli to prcka bude bavit, hádám že to kdyžtak užiju já :)
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    KULHY: mam V co vypada jako gameboy. Ale pak sem si neprozretelne koupil vitu a uz mi to dva roky lezi v supliku
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    MUXX: Naprosto s přehledem. S tou hromadou nainstalovaných her bude mít vystaráno na hoooodne dlouho.
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    MUXX: Koukni na video v tom odkazu od JUNGLER. Je tam vidět jak to ovládá. Podle mě to 11ti-letý kluk musí zvládnout ;)
    MUXX
    MUXX --- ---
    MUXX: Tak jsem si to precetl znova - miyoo s onion os - muzu mu to dat jako darek? Zvladne to pouzivat aniz by potreboval moji pomoc?
    MUXX
    MUXX --- ---
    Doporucili byste neco z toho pro jedenactiletyho synovce? Pari roblox na telefonu a chtel bych ho nekam posunout. Ale na pocitac to jeste nevidim, rodice s pocitacem neumi a ja ho vidim max jednou za mesic.
    KULHY
    KULHY --- ---
    Mam Miyoo Mini a je super-portable, ale nemit ho tak bych bral hned plus. Zarven mam Anbernic 351p. Na PS1 hry s analogama taky super. Treba kdyz si s detma cteme nejaky videoherni pulblikace o retru, tak hmed davam nazorny ukazky. :D
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    Vy mě fakt štvete. Si to budu muset asi pořídit taky to Miyoo. Teda - pro děti pořídit! Samozřejmě.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    REDSNAKE: Já co to zkoumal, tak to Miyoo mini plus mělo fakt super ohlasy a recenze. Má i wifi, takže nový romky jdou tahat přes síť a hlavně, když pořídíš další MM+ tak můžeš hrát i u prastarých emulovaných her multiplayer.
    Já ho objednal tady rovnou s Onion OS a předinstalovanýma stovkama her což vyšlo na necelých 2400. Když by ti stačila jenom konzole bez SD karty, tak vyjde na těch 1500 s tim, že si ten Onion OS můžeš nainstalovat sám a Romky taky natahat sám. Já byl pohodlnej.
    Každopádně zařízení jsem měl do týdne doma. Jenom s nim ještě nemůžu hrát a pořádně otestovat, protože jsem si ho prosadil jako dárek sobě k narozeninám, který mám až v sobotu. Tak mi ho manželka drží schovaný v šupleti :D
    Ta chvilka co jsem to musel otestovat jestli to třeba nepřišlo rozbitý stačila na poznání, že je to fakt kvalitně zpracovaný a uživatelsky super. Prostě tam máš seznam všech možných konzolí a pod každou jednou jsou stovky předinstalovaných her.
    Zkoušel jsem zatím jenom Tekken 3 a hraje se naprosto perfektně :)

    https://www.litnxt.com/products/miyoo-mini-plus-portable-game-console?variant=41196307611741
    CICA
    CICA --- ---
    REDSNAKE: Já mám jen ten odroid a jakmile tam flashneš Emuelec/Batocera a dohraješ ROMky, tak je to snadný na používání - víceméně jako switch, jen se občas člověk musí zorientovat v ovládání některých her. Já nakonec přeflashoval na Emuelec, který tam má předpřipravený porty např. pro HoMaM2 a Diablo 1, což je teda zatím spíš pro mě než pro děti.

    PS1 hry mi na tom běží hladce (např. FF7, GTA2), nicméně u Vice City Stories na PSP to už dost drhne. Další PSP hry jsem na tom nezkoušel. MAME/NES/SNES/GB atd na tom samozřějmě běží bez problémů.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: Takhle ja to mam prevazne pro kluka co zacal hrat na mobilu obcas. A ty monetizacni procesy na mobilnich telefonech nas serou hrozne vsechny, je to velmi agresivni a otravne. Klidne a rad mu nejaky hry koupim, ale znate to - maly dite, tak zas uplne u jedny hry zatim nevydrzi a chce zkouset.. takze sosat nejaky romky byt obstaroznich hernich systemu je lakavy…
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    CICA: To vypada taky moc dobre a je to u nas dostupny za lepsi prachy. Dokazal by to prosim nekdo v rychlosti srovnat co do vykonu a user friendly pocitu z obou konzoli?
    Za ty prachy bych vzal asi odroid jestli to ma stejny tozsah emulaci
    SEDLLAK
    SEDLLAK --- ---
    REDSNAKE: REDSNAKE: Na Aliexpresu je přímo oficiální obchod Miyoo (tady). Zároveň tam tu konzoli nabízí i jiní prodejci. Já kupoval jedno MM+ z oficiálního obchodu, jedno od prodejce "Reocha" (ten už ale, koukám, nic nenabízí).
    CICA
    CICA --- ---
    REDSNAKE: btw. Odroid go Super je taky fajn. Zrovna ve slevě. Akorát je k tomu dobrý dokoupit wifi adapter.

    ODROID-GO Super, matně šedá - RPishop.cz
    https://rpishop.cz/super/5298-odroid-go-super-matne-seda.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam