• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JUNGLERSteam Deck a další handheld PC - Switch je mrtvej Dejve, všechny gondole jsou mrtvý Dejve
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    WOJTISHEK: Teoreticky jim prostě zavolej a požádej o odložené doručení, nemyslím, že by s tím měli mít problém.
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    Tak mi dorazil (konečně) mail, že mají jeden kousek už i pro mne :) akorát...zítra mizím na dovolenou na 11 dní, tedy to nestihne dojít, i kdybych se .... nemáte někdo zkušenost s GLSkou, jak dlouho balíček uloží?
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    U mého kousku jsem měl zajímavej error. Vyndal jsem SD z nabíječky s tím, že nabito na 100%. Hraju a během pěti minut hláška, že baterka je vybitá. Hlásilo to 3%... načež jsem na ty 3% hrál ještě další asi 2 hodiny :D
    Několikrát jsem to pak takhle nabil a vybil, jednou to dal do battery storage modu a postupně se to vylepšuje... asi se systém musí tu baterku "naučit". Každopádně při té původní hlášce o vybití jsem začínal drobet zuřit :D
    PEDROBEAR
    PEDROBEAR --- ---
    PRAASHEK: windows funkcni je, ale je tam 30% ztrata performance v mnoha hrach podle hodne testu na redditu. Steam OS vypadaj ze maj odladenej
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    PRAASHEK: Tady je videt, ze posledni chybejici audio driver vysel pred 3 tydny, ale nejak jsem neznamenal nejaky videa, ktery to ted s nim testovali..
    GEE
    GEE --- ---
    PRAASHEK: Co vim, tak jsou porad problemy s audiem a bez dual bootu to nema moc smysl https://store.steampowered.com/news/app/1675200/view/3131696199122435099
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    Co ty windows, už jsou všechny drivery/už jste někdo zkoušel?
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    všechno fachá nádherně. Trochu jsem bojoval s instalací Originu ale když se to podařilo, tak Mass effect legendary edition jede jako by to bylo přímo pro SD optimalizovaný. Prostě pecka. Jsem spokojený.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    tak je doma... dorazil tedy 7 dní od odeslání a ne 7 dní od zaplacení. Prevíti mi ho odeslali až 2 dny po platbě :D
    KALAM
    KALAM --- ---
    Zkoušel jste někdo Warframe? Mám problém s L3 na sprint a za boha to nemůžu přemapovat.
    Jinak zatím testuju a jsem spokojený. Hrát Death Stranding v ložnici je super:)
    Jediný, z čeho mám trošku obavy je baterie, žere ji to fakt rychle.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    tak to vypadá, že jsem tady první kdo SD za tejden od platby nedostane :/ sakra jako by ti šupáci od GLS věděli, že jsem nejnatěšenější fanboy. Už od čtvrtka od 300 ráno mám v trackingu hlášku, že to opustilo sklad v Holandsku.
    KALAM
    KALAM --- ---
    Tak už mám cihlu doma. Večer dám update, něco nainstaluju a hodím první dojmy:) Dodání od zaplacení přesně 7 dnů.
    IKARI
    IKARI --- ---
    JUNGLER: taky presne tyden - v patek 29. rano pred praci jsem objevil mail a dalsi patek rano pred praci jsem doma vyhlizel dodavku GLS :D

    myslim, ze to ve utery prevzalo GLS v Holandsku, ve stredu to bylo ve skladu v nemecku, ve ctvrtek ve skladu v CR a v patek v 7:30 mi prisel mail, ze mi to doruci mezi 8:00 a 10:00 ... a myslim, ze v 10:00 jsem to rozbaloval v praci :D
    YAZZMAN
    YAZZMAN --- ---
    JUNGLER: Presne tyden, 5. zaplaceno, 12. prisel
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    jsou to brzdy a já nedočkavec :D furt jenom hláška, že bude brzy odesláno. Jak dlouho po zaplacení vám co už ho máte doma přišlo info o odeslání a za jak dlouho to pak reálně dorazilo?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    TRAGED: Pro kompatibilitu je grafika ta snadsi cast, jakmile uz je jednou ta implementace API kompletni, je to proste nejakej wrapper DirectX verze X na OpenGL nebo ted Vulkan, ted se konecne dodelal DX11 a DX12.. hry vetsinou nefungujou protoze ve Wine neco neni dopsany, nebo je to bugly, casto jsou to jen dost divoky stuby.. cely to zavisi i na Mono .Net implementaci, ktera taky rozhodne neni komplet.

    IKARI: Valve plati tvurcum Wine (CodeWeavers), aby pro nej delali Proton, kterej se vic zameruje vic na hry, nez Wine predtim k tomu tam pomaha par lidi z Valve. Nicmene Wine ma spoustu i 10 let starych bugu a svyho casu tam pribyvalo vic bugu, nez jich bylo fixnutych.. a prachy tohle ryhle nevyresi. Krom toho Code Weavers ma jen 45 zamestnancu, ktery delaj i jiny produkty jako treba CrossOver, coz je placena verze Wine.. plus nejak pomaha komunita, kde se obcas nekdo nastve a fixne is oblibenou hru sam.

    Neverim tomu, ze tam maj postaveny nejaky farmy, kde by s kazdym releasem testovali tisice her, to by track historie Wine vypadala trochu jinak.. Valve jim mozna s timhle pomuze, zlepsuje se to, ale to beh na hodne dlouhou trat..
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    RUTHAN: Wine je na binary, ale volani 3D jede pres ten transparentni preklad do Vulkanu.
    IKARI
    IKARI --- ---
    RUTHAN: ja myslim, ze ted je to uz trochu jinak, kdyz za tim stoji Valve s bezednymi kapsami a motivaci ... to je jak s Blenderem, kde svyho casu nejaky nadsenec udelal nejakou featuru, jenze pak si treba udelal dite a prestal to udrzovat a nikdo jinej to nechtel prevzit a nebo ho najmul treba autodesk a ten si vynutil, ze tu svoji praci musi z blenderu stahnout, takze featura musela z dalsi verze zmizet - jenze ted Blender pouzivaji a investuji do neho velke produkce a je to uplne o necem jinem
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    TRAGED: Proton znam, skvela vec.. ale ono to neni tak ruzovy, protoze je to porad Wine.. wine je znamy tim, ze nektery veci fungovaly jen s urcitejma verze a je tam dost regresi.. jak vznesene Linux svet pojemenova situaci, kdy neco uz nefunguje a kdysi fungovalo.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    RUTHAN: To není takhle snadné, Valve udělalo transparentní překladač z DX do Vulcanu, takže na Linuxu toho běží už fakt hafo

    Proton (software) - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Proton_%28software%29?wprov=sfla1
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam