• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JUNGLERSteam Deck a další handheld PC - Switch je mrtvej Dejve, všechny gondole jsou mrtvý Dejve
    Diskuze ke sdílení zkušeností s různými nastaveními. Proton kompatibilita, dual boot, key bindings atd.....
    rozbalit záhlaví
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    TRAGED: MDK je Dos, samozrejme potom byli i nejaky updaty, ale v Dosboxu to jede.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    TRAGED: však vim. Proto píšu, že gog.com hry jedou na SD tak 50/50 bez ohledu na to jestli to je DOSBox nebo ne. Já se orientoval podle toho co píšou na protonDB, kde třeba u toho MDK je známka Platinum a přitom ta hra nejde zapnout uplně stejně jako spousta DOSBox her. Třeba na DOSBox mi jede starej Descent. Nebo z Win95 Fallout 1, kterej je na ProtonDB se známkou Gold běhá na SD naprosto krásně. Zato Screamer 2 ani Carmageddon Max Pack.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    JUNGLER: Tak MDK neni DOSbox ale Win95 app
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    TRAGED: já zjistil, že s tím gog.com je to spíš tak 50/50 co poběží bez ohledu na dosbox nedosbox... Dneska se mi povedlo zapnout oba Descenty, který jedou přes DOSBox bez jakýhokoliv fidlení a zase třeba MDK, který vůbec přes dosbox nejde a Proton by ho umět měl, mi zapnout nejde. Prostě jenom blikne a konec. Takže tam bude asi problém někde jinde.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    JUNGLER: Taky to nepotřebuješ. Můžu ti poslat C disk s Gravis Ultrasound knihovna a DOSbox konfigurak k tomu. Zbytek obslehnes z jakékoliv GOG hry běžící v DOSboxu
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    IKARI: to sice má, ale já už jsem dosovej analfabet a nejsem schopnej prostě tou command lajnou cokoliv nastavit tak aby mi to fungovalo. Když jsem byl děcko, tak jsem v Dosu dělal kouzla protože jsem měl mrtě času se s tim prdět a koumat. Za ty leta co jsem to nepotřeboval se všechno z hlavy vykouřilo a prostě už nemám kapacitu na složitý koumání jak tu zatracenou hru zprovoznit. Na Gogu se mi líbilo, že prostě hru stahneš a ty nastavování to udělá za tebe což ale viditelně na SD neplatí :/
    IKARI
    IKARI --- ---
    JUNGLER: Dosbox ma primo linuxovou verzi, ne? takze muzes pustit nativne
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    fungují někomu Dosbox hry přes Heroic? Mě jdou zapnout jenom ScummVM ale jakmile je to dosbox, tak bez ohledu na to jakej Wine nebo proton použiju, tak vždycky jenom naskočí okno dosboxu a pak to hned spadne bez jakýkoliv chyby. Stejnej příběh u všech Dosbox her co jsem zkoušel.
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    JUNGLER: tak se povedlo :) musel jsem v heroic změnit z protonu na wine GE a už to krásně fachá :)
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    PEDROBEAR: nejdřív to první a ted to druhy :D konecne se mi povedlo pres heroic spustit The Dig z gog.com. Jenže tam nevim jak nastavit ovládání protože mám tak k dispozici jenom myš a nedostanu se tim pádem do žádnýho menu takže naprd. Povedlo se mi nakonec spustit ten executable heroic bash a našel jsem dig normálně ve steamu s tím že z toho mi to už ale zapnout nejde, hodí to jenom error failed to launch The Dig :/
    PEDROBEAR
    PEDROBEAR --- ---
    JUNGLER: heroic launcher nespousti hru nebo pres heroic bash vytvorenej zastupce co by to mel spoustet "naprimo" (hidden gui hero launcheru)?
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    PEDROBEAR: a já jsem asi lama ale ten heroic mi ne a ne fungovat. Prostě cokoliv tam naistaluju, tak kliknu play, pár vteřin svítí že hra se zapíná, načež to se tam zase objeví play a nic se nezapne :/
    CIVETTA
    CIVETTA --- ---
    Čau :) konečně mám taky steamdeck. Zkoušel jste někdo Zaklínače 1? Má tam poměrně dost výtek, že může chtít myš apod.
    IKARI
    IKARI --- ---
    PEDROBEAR: skvely diky za tip - pak to zkusim :)
    PEDROBEAR
    PEDROBEAR --- ---
    IKARI:
    PEDROBEAR:

    tak heroic bash launcher suprova vec. Predtim jsem si to spletl zkousel jsem Boilr aplikaci ktera sice vytvorila shortcuty s obrazkama primo ve steamu ale nefungovalo nic. Heroic jsem stahl z githubu, rozbalil do heroicu a spustil a hotovo. vse funguje hned ze startu
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    KALAM: Mě zase fungovalo všechno kromě dotykového displeje :D pomohlo dostat ho do battery storage módu a znovu zapnout.
    -> standardně vypnout, potom zmacknout zároveň volume + a power button. Tím se dostaneš do biosu. V nastavení energie pak zapnout ten battery storage mode. Nakonec zapojit nabijecku a standardně zapnout.
    KALAM
    KALAM --- ---
    Ahoj, po dnešním update Steamdecku mi nefunguje ani jedna páčka, ani tlačítka, jen dotykový display. Má někdo podobný problém?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Nenasel jsem poradny novy srovnani, ale vypada to, ze potichu narovnavaj grafickej vykon ve Windows.. a ty zvukovy ovladace jsou taky davno venku:
    SteamOS vs Windows 11 Benchmark - Horizon Zero Dawn - Steam Deck
    https://www.youtube.com/watch?v=whY-dVSows8
    PEDROBEAR
    PEDROBEAR --- ---
    IKARI: mel by to umet Heroic Bash Launcher, ale mne to ty hry nezapinalo a jeste jsem to netroubleshootil proc. Vim ze sem pak musel u jedne jit znova do properitites v Heroicu a nastavit kompatibilitu na neco jinyho a pak to slo ale nechtelo se mi s tim drbat
    PEDROBEAR
    PEDROBEAR --- ---
    JUNGLER: mne se neco podobnyho stalo s Vampire survivors ale tam jsem to prisoudil vlastni chybe kdy jsem hru jen uspaval a pak ji zase probouzel celej deck kazdej vecer. Nastesti Vampire v sobe ma save recovery takze jsem vse zachranil, ale naucilo me to si na to davat pozor a proper zavrit hru a zkontrolovat cloud sync nez uspim deck
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    DEEFHA: konkrétně tu mojí chybu jsem nikde nenašel. Vypadá to, že to byl opravdu nějakej izolovanej error toho updatu hry. Hrajete tu někdo hollow knight? Funguje Vám teď s aktuálním updatem synchronizace? Ono to je uplně takový celý teď podivný. Na obou zařízeních mám jinou uloženou pozici a obě se tváří, že cloud je aktuální :D Takže to vypadá, jako bych pro tu jednu konkrétní hru měl na cloudu dvě uložený pozice.
    IKARI
    IKARI --- ---
    pouzivate nekdo ten Heroic Launcher? funguje mi vsechno super, ale nedokazu pridat jednotlivy tituly do steamu, jen ten launcher jako celek, coz je dost nesikovny pro controller profily, protoze nemuzu mit jeden pro kazdou hru ... resil/vyresil jste to nekdo? je nejake lepsi reseni pro GoG a Epic na SD?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam