• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JUNGLERSteam Deck a další handheld PC - Switch je mrtvej Dejve, všechny gondole jsou mrtvý Dejve
    Diskuze ke sdílení zkušeností s různými nastaveními. Proton kompatibilita, dual boot, key bindings atd.....
    rozbalit záhlaví
    GEE
    GEE --- ---
    LAUNCHER: Jj, proste to nech bezet, jinak nesosas
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Mam tu ~ hodinu Steam Deck, omlouvam se, vubec s nim neumim. Mam naskladanou frontu her. Co ted s tim? Prijde mi, ze pokud ho uspim, tak na pozadi nestahuje. To ho musim nechat s odemcenou rozsvicenou obrazovkou, nebo jeste jinak?
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    GREGI: Určitě Planescape torment a Divinity original sin 2. No a pokud by sis chtěl dát něco úplně jinýho tak třetí klenot je Disco Elysium. Divinity jsem hrál na Nintendu a hrálo se to skvěle. Tím pádem na Decku to pojede naprosto epesně. Disco Elysium jsem hrál tak nějak na střídačku PC/SD a na Decku se to hrálo skvěle. No a Planescaoe torment hraju teď a taky zcela bezproblémově hratelné. Navíc je to hodně starší hra takže z těch třech asi nejméně graficky náročná.
    GREGI
    GREGI --- ---
    Nejakej tip na crpg co bude idealne hodny na baterku?:)
    IKARI
    IKARI --- ---
    ja na SD zrovna hraju puvodni Gothic :D a musim rict, ze jak to ma dementni ovladani na PC, tak tady se to ovlada docela snesitelne
    GREGI
    GREGI --- ---
    JUNGLER: tak sem to rozchodil ale po par sekundach ve hre mi to napise lost connection a byebye... Dela mi to jak pres wifi domaci tak kdyz se pripojim pres mobil. Co sem tak zkoumal tak nejsem jedinej komu to vypadava, vse co sem zkousel z rad nepomohlo:/ Vypada to ze je nejakej nestabilni wifi chip v decku... Ach jo
    GREGI
    GREGI --- ---
    JUNGLER: jak na tohle nekdo prijde.... nechapu:D Jj na gamepad skvely jedna z mala her ktera mi vyhovuje hned od zacatku vic na gamepadu nez klavesnici
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    GREGI: Tak to fachá s nějakym tim fidlením. Ale teda je to pecka pro SD jako dělaná :)

    https://www.reddit.com/r/SteamDeck/comments/we0oc7/updated_fall_guys_f2p_epic_version_installation/
    GREGI
    GREGI --- ---
    JUNGLER: me ted taky najel jen anticheat a pak nic. vever se v tom zkusim postourat
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    GREGI: Mě ty posrany Fall guys nejdou. Možná to je tím, že je nemám na steamu ale jenom na epicu a instaloval jsem je přes heroic :/
    Všechno mám nastavený tak jako lidi v těchto videích ale stejně se mi to ne zapne.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GREGI: Noice. Jsem někde v cca šesté minutě toho videa, tam jim končí info co mají na webu. Mrknu na zbytek.
    GREGI
    GREGI --- ---
    NAVARA: ja ten instalal pres desktop mode stahnul na deck, pustil, zvolil easy install a vsechno to udelalo... hodil sem to na internal storage protoze nevim na jakej typ mam kartu naformatovanou... tady navod kdyztak
    The Ultimate Steam Deck Emulation Setup
    https://www.youtube.com/watch?v=ylErPAL2cj0&t=387s
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GREGI: Já řeším jak ten sw vůbec používat :) Mají na stránkách link na instalátor a pak už jenom screenshoty s apkama v knihovně ve stylu "1. Install 2. Magic happens 3. Play games with icons in Steam library", ale nic jako dokumentaci, howto pro rozběhání,…
    GREGI
    GREGI --- ---
    NAVARA: tak to 2x neres a proste si to stahni na oldgames treba:) jen sem neprisel na to jak pouzit bombu, nevite nekdo kybindy na tu hru nikde sem nenasel... ja to nikdy nehral
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GREGI: Ok, mám, vyskočil na mne ROM manager :)

    Zrovna ztracené vikingy mám přímo od blizzardů jako .exe instalačku. Mám tedy nastavit wine (proton?) emulátor a pod ním to spouštět?
    GREGI
    GREGI --- ---
    JUNGLER: na chvilku sem se zarazil ze by si zrovna ty nemel nikdy controller v ruce;D pak mi doslo ze myslis ten od steamu... :D
    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI: tak kecam fall guys fungujou!:) doporucuju je to prdel a co je to free to play tak jde i vyhrat:D
    Fall Guys on Steam Deck guide (the EASY way)
    https://youtu.be/0a9UsXffb3s
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    SID311: To ti nepovim protože controller jsem v životě neměl v ruce. Ale tipnul bych si, že při tvorbě Decku použili zkušenosti mimo jiné z jejich controlleru.
    SID311
    SID311 --- ---
    JUNGLER:
    GREGI:

    Jde ten trackpad nějak srovnat s trackpadem na steam controlleru? (ten mám, ale moc jsem nepoužíval).
    GREGI
    GREGI --- ---
    NAVARA: emu deck apka ktere pres easy install nainstaluje a nastavi vsechny potrebne emulatory. Tohle jede pres nejakou veri dosboxu, jen sem hodil soubor do slozky aktualizoval seznam a bez nastavovani to bezchybne jelo.
    SID311: muzes nastavit na gyriskop teoreticky, me treba ale tracpady vyhovujou a sou na decku fakt skvely
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    SID311: Hele tady je ten trackpad úplně super. Má haptickou odezvu a ovládá se to palcem úplně v pohodě. Navíc si to můžeš nastavit úplně libovolně takže si dovedu představit i hraní na touchscreen. To jsem ale nezkoušel. Hraju teď ještě na Decku Planescape torment a ten se hraje defakto jenom tím trackpadem + tlačítka pro mapu, inventář apod. a taky úplně pohoda.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam