• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JUNGLERSteam Deck a další handheld PC - Switch je mrtvej Dejve, všechny gondole jsou mrtvý Dejve
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Je nějaké lite pouzdro? Oficiální i ty rozšiřující jsou pořád dost velký krabice - myslím na něco menšího, na hození do EDC batůžku, vesměs jen pevný obal co bude chránit LCD a tlačítka, ale nemusí být kdovíjak nárazuvzdorný (SD bude v batohu, který má polstrování). Něco jako opis tvaru SD + 2-3mm :)
    IKARI
    IKARI --- ---
    TRAGED: to asi dost zalezi na cloveku ... treba u nas PS5 ma svoje jasny misto mezi PC a Steam Deckem, je to proste ten herni stroj, co je pripojeny k televizi :) Switch, SD a PC to sice technicky dokazou taky, ale neni to ono

    co se te velikosti tyce, tak ano je to veliky a Switch se nosil o neco lepe, ale me ta ergonomie mi za to fakt stoji - ke SD mam porad vyhrady, ale neni to tak hrozny jako Switch :D zvlast pozice pravy packy - a me osobne to stoji i za tu vydrz baterky

    kazdopadne SD je naprosto bezkonkurence nejlepsi zpusob jak sjizdet NYX na cestach xD

    pro me to je Switch killer ... ale znam i lidi pro ktere je ten OLED dost padny argument pro to, aby SD zavrhli uplne ¯\_(ツ)_/¯
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    TRAGED: Ano, Steam deck pro nějakého týpka z pcmag.com vystrnadil ostatní konzole a má ho spolu se Switchem protože je Deck moc velkej. To nic nemění na tom, že zase u mě Steam deck naprosto nevratně vystrnadil právě Switch a absolutně nemám sebemenší problém ho kamkoliv nosit. Jediný rozdíl ve váze našich názorů je v tom, že já nepíšu svoje myšlenky do nějakýho webovýho článku. Naopak si myslím, že logicky je mnohem praktičtější Switch nahradit právě Steam deckem protože je to prostě univerzálnější zařízení. Můžu na tom hrát násobně větší množství her, když si dokoupím gamepady, tak kompletně nahradím i couch multiplayer schopnosti Switche s opět násobně větším množstvím hratelných her. Dokonce když oželím nějakou legálnost, tak naprosto pohodlně na tom můžu hrát i Nintendo Switch hry. No a pokud bych měl opravdu morální problém to krást, tak si tu hru prostě můžu naprosto jednoduše přes Nintendo účet koupit a ding, morální dilema vyřešeno, můžu na Steam decku hrát takřka všechno. S chlapíkem souhlasím v tom, že s SD už člověk moc nepotřebuje velký konzole pokud si je ochotnej počkat, až exkluzivity portnou a odladí na PC. Za mě naprosto ideální (ale samozřejmě uplně s jiným levelem nákladovosti) je kombinace SD a normálního herního počítače, kdy velký hry ideálně hraju na PC kvuli vysokýmu rozlišení a fps a když jsem někde mimo, tak můžu v tý samý hře naprosto plnohodnotně pokračovat na SD jenom prostě s menšími detaily a fps. No a nebo na SD můžu fetovat Vampire survivors (který tedy v poslední době jedu i na velkým počítači s RTX 3090 :D)
    suma sumárum, stále imho platí :
    Steam deck = Switch killer
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    K názvu klubu....


    The Steam Deck Replaces the PlayStation and Xbox, Not the Switch | PCMag
    https://www.pcmag.com/opinions/the-steam-deck-replaces-the-playstation-and-xbox-not-the-switch?
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    JUNGLER: Tak jsem svrbění neodolal a koupil v akci Vampire survivors. Velká chyba. Ta hra je brutální elektronickej ekvivalent kombinace herinu a kokainu :D už to mám nainstalovaný i na velkým počítači i na pracovním macu... a teď jsem zjistil, že to je i na iOS takže to pravdědpobně budu fetovat místo práce a chcípnu hlady :D
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    MCKIDNEY: díky, a ano, existují vzhledově prakticky stejné verze, co mají thunderbolt. Už jsem objednal JSaux, ať si nepridelavam zbytečně vrásky.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    MCKIDNEY: Podobnost je nahodna, tato USB umi a mizerne. Nesplnuje pravidlo pro Power Delivery, takze porad silne ne.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SUCZKER: Jel jsem z pameti a mame takovy dock v korporatu. Blesk je na konektoru a jako USB nefunguji.

    Je mozne, ze tohle je jina verze co vypada stejne, to bych pak byl za blba.
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    MCKIDNEY: nechci flamit a být OT, ale Thunderbolt by měl mít na konektoru symbol blesku. U linkovaného docku vidím jen logo display portu. Už jsem s tím USB-C vs Thunderbolt jednou naběhl a je možný, že si naběhnu znova, tak budu rád za poučení, na co dávat pozor...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SUCZKER: Ano bude, pouzivam jak z JSAUX (levna a je stojanek), tak alza dongle.
    Ne, to co jsi poslal neni USB, ale ppuze thunderbolt. To fungovat nebude.

    Musis mit: Power Delivery (ne vsechny co maji USB-C ho maji)
    Nizkou latenci, nekteri cinani pridavaji do usb 150-200ms zpozdeni a to mas lepsi hrat pres Bluetooth.
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    Chtěl bych Steamdeck připojit k telce a hrát s PS4 kontrolerem. Asi se to tu nějak řešilo, ale nezkoušel někdo podobnej konfig?

    Bude mi ke steamdeck stačit libovolná bazarová USB-C dockina, třeba takováhle z ebay za 20 euro:

    Dell WD15 docking station | eBay
    https://www.ebay.de/itm/275787758299

    nebo má ten origo dock nějakou výhodu, zkrátka je něco, na co mám při výběru toho docku dávat pozor??

    Kdyžtak díky za názor.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Dostal jsem 10$ slevu na jeden z těchto docků a nevyužiju - TRDJ4G. Půjde použít jen jednou, platnost do 1.6.2023

    M.2 Docking Station for Steam Deck HB0604
    https://jsaux.com/products/m-2-docking-station-for-steam-deck-hb0604?

    Docking Station for Steam Deck HB0702
    https://jsaux.com/products/docking-station-for-steam-deck-hb0702?
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    Já z těch nejhranějších jedu Dead Cells, Hades a Binding of Isaac. Mám svrbění přidat ještě ty Vampire Survivors ale to bych pak hrál už jenom tyhle nekonečný hříčky a k ničemu dalšímu bych se nedostal :D
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    IKARI: Napr. Ja v nem mam za posledni dva tydny temer 50 hodin :)
    IKARI
    IKARI --- ---
    JUNGLER: za me Octopath Traveler 2 ze seznamu ... lidi porad hrajou Skyrim? :D
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    JUNGLER: Z toho všeho hraju na SD jen CP2077, jinak žádný zářez :-)
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    Nejhranější hry na Steam Decku podle odehraných hodin v březnu 2023.

    PEDROBEAR
    PEDROBEAR --- ---
    ja si nechal v origo pouzdre steam deck vedle postele na zemi, kde mi po nem ze srandy skakala 4leta dcera se svyma 19cti kilama. Podotykam, ze to pouzdro bylo jen priklopeny a ne zazipovany.
    Z jeji strany to byl ciste vulgar display of power a prezilo to taky bez ujmy.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    PRAASHEK: Já si to teda moc nepamatuju, ale mladá ráno říkala, že to prej bylo upřímný :⁠-⁠)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam