• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JUNGLERSteam Deck a další handheld PC - Switch je mrtvej Dejve, všechny gondole jsou mrtvý Dejve
    Diskuze ke sdílení zkušeností s různými nastaveními. Proton kompatibilita, dual boot, key bindings atd.....
    rozbalit záhlaví
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    NECROMAN: na desktopu jsem to měl OK
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Hraju Half-Life 2 na Decku, konečně dobře optimalizovaná hra, ale trochu mi vadí, že ani 20 let po vydaní nedokázali dobře implementovat fonty pro neanglické jazyky, tím spíše u této asi nejznámější hry, ach jo
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NECROMAN: Podle tohodle uz by to melo byt opravene. Ale je pravda, ze clovek obcas narazi and hru ci developera co to neopravi.
    Valve poslal vsem SteamDecky daleko pred vydanim a cisla jsou mala.
    Problem je, ze to cloveka nasere v tu chvili :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Člověk objevuje radosti Steam Decku, jakože zdaleka ne všechny hry tam fungují, třeba XCOM: Enemy Unknown ani nenanstartuje, zřejmě problém s něakým Windows-only DRM
    XCOM: Enemy Unknown (200510) · Issue #4061 · ValveSoftware/Proton · GitHub
    https://github.com/ValveSoftware/Proton/issues/4061
    PEDROBEAR
    PEDROBEAR --- ---
    JORDI:
    MCKIDNEY: vseobecne ze je to minus se to rict da, ale pro steam deck v ramci mnoha videi OLED displayi porovnani s antiglare finishem vs normal tak je rozdil naprosto minimalne ale naopak to prinasi velky bonus kdyz clovek hraje venku. Takze zvazit jestli s tim nekde budes hrat venku stoji za to.
    JORDI
    JORDI --- ---
    Děkuji za info pánové.
    IKARI
    IKARI --- ---
    JORDI: 1tb ma jeste lepsi pouzdro a vyjimatelnym vnitrkem, ktery se mi osobne dost libi ... ale samo asi ten rozdil v cene neobhaji

    jinak 512 gb staci, ale to naleptany sklo na drazsi verzi dost pomaha s odlesky, treba pritelkyne dost ocenila, ze v tom nevidi tak moc svuj oblicej a obavy o tom, ze to kazi barvy jsou rekl bych trochu prehnany ... ale pokud jde o co nejlepsi obraz v temny mistnosti bez kompromisu, tak ta 512 vypada o zanedbatelny, ale viditelny chlup lepe

    me prijdou obhajitelny oba, a sice bych asi bral spis ten drazsi, ale je to spis o tom jestli to clovek chce, neni to nutnost a ty 512 bych rozhodne nelitoval
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    JORDI: Display ma kovovy povrch pro odlesky. U OLED je to spis minus. Kapacita za to ani nestoji - 512GB + SD je dost.
    JORDI
    JORDI --- ---
    Mam otázku, je dražší 1tb oled verze něčím hw odlišná od levnější? Abych si pak nevyčítal že sem šetřil. Menší kapacita není problém.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    https://www.protondb.com/app/1088850?device=steamDeck

    Kdyz uz jsem tam byl, pridavam alternativu:
    Game Reviews - Steam Deck HQ
    https://steamdeckhq.com/game-settings/
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Odkaz jsem poslal na nastenku.

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PICAZSOO: Nemusis delat nic sloziteho, on to dela SD za tebe. Proste das sidebar(...) a limit FPS na 40 primo ve steam decku.

    0) Pokud se jedna o externi displej, musis do Developer modu a zapnout to. Neni to bez rizika protoze buhvi co tam mas pripojene.

    1) (...) vpravo od displeje.
    2) Baterie, neboli Performance settings
    3) Advanced View pro prvni spusteni
    4) Frame limit slider na 20, 30, 40 ci 60. 20 je pro nejake hry co SteamDeck nedava, ale lepsi prezentace nez nic.
    5) Hra by to mela rozpoznat, ale pokud ne je mozne projit jeste nastaveni ve hre.

    Stary deck se pak prepne na 40Hz a OLED uz ma logiku a vybere podle moznosti. Princip je ale stejny - srovnat monitor a FPS bez nutnosti pridaneho buffer (napriklad vsync).

    Setri baterii, pohyb je plynulejsi, odezva je nizsi a zlepsuje cas renderu (stabilnich 40 je lepsi nez 43 kde CPU nestiha).
    PICAZSOO
    PICAZSOO --- ---
    MCKIDNEY: Ok, tak bych asi poprosil o nějakou nápovědu. Když mluvíš o limitu fps 40, tak myslíš nastavení GotG "Max Refresh Rate" dát na 40, nebo něco pokročilejšího? V nastavení grafiky je ještě dropdown "Refresh Rate", ale tam je jenom možnost 90 hz a nic jinýho.
    PICAZSOO
    PICAZSOO --- ---
    Zkusím. Mám SD asi 3 týdny, tak se ještě rozkoukávám.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ja to hlavne zminuji protoze PC hraci nejsou odkojeni 120Hz a tedy 40FPS mnohdy vypada jako 30FPS.
    Nicmene switch opravdu podkroji ten display na 40Hz a pak je to presne na pulce cesty mezi 30 a 60 :)
    JUDAS
    JUDAS --- ---
    PICAZSOO: Skvela hra. Mantis s tim svym 'Hi, guys!' byla k sezrani :D Tech 40fps zkus.. pro fluidnejsi zazitek.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PICAZSOO: Muzes zkusit limit na 40FPS, diky zmene refresh rate je to asi nejlepsi co jde vytahnout na decku.

    Ale rozhodne dobra hra pro deck
    PICAZSOO
    PICAZSOO --- ---
    Hraju teď na decku freebie Guardians of the Galaxy přes Heroic Launcher. Šlape to parádně na 30 fps s level of detail na medium a texture quality high. Ostatní off nebo low. Na tenhle typ hry je těch 30 fps naprosto dostačující. Po dlouhý době hraju hru, kde takhle relativně nízký nastavení grafiky neznamená rozmazanou hnusotu. Vypadá to prostě hezky až krásně. Jen občas to nějak divně poblikává v některých scénách, ale nestojí mi to za to to řešit. Doporučuju.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    NECROMAN: Jj, Limbo, Inside... Taky jsem si to dal :-)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Včera jsem dohrál na Steam Decku, celkem už poněkolikáté, Limbo. Ideální typ hry pro podobnou platformu.
    IKARI
    IKARI --- ---
    nam ted taky dorazil domu druhy steam deck, tak jsme hned delali srovnavacku OLEDu a LCD :D prvni test byl na Ori and the Will of the Wisps a 90hz HDR obraz vypadal teda fakt paradne! ja si teda pred tim na to LCD nestezoval, ale takhle vedle toho OLEDu vypada fakt lacine - druha pro me asi nejvyraznejsi zmena jsou nove packy, ktere maji zvyseny okraj a tak se za ne mnohem lip bere - rozdil v baterce se asi ukaze, az nekam pojedeme

    kazdopadne, dneska bych uz koupil jedine ten OLED model, ale ja budu dal spokojene pokracovat ve hrani na svem LCD, za upgrade mi to nestoji (ale mam tu moznost krast OLED pritelkyni ... kdyz bude volny :D )
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam