• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MLIKARNASoustružení (dřeva) a vše s tím spojené...
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    MERISCZ: sorry, ale s doměnkama a čtením mezi řádky jsi začal ty :D
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    WEWERKA: tak to nevím, kde jsi tohle vzala. Nikdy jsem si tohle nemyslel a nikdy jsem to nenapsal.
    A add příspěvky.... [MERISCZ @ Soustružení (dřeva) a vše s tím spojené...] [MERISCZ @ Soustružení (dřeva) a vše s tím spojené...] tohle vypadá, že řeším jen pěkné a vysušené dřevo.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    THAIGRR: můžu, ale nevím, proč se to řeší na základě nějakých domněnek a čtení někde mezi řádky, které tam nejsou. Mám teď na kácení svého dřeva dost a moje uskladňovací možnosti se začínají plnit.
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    MERISCZ: můžeš se nabídnout, že to přijedeš pokácet hned :)
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    MERISCZ: Ano, nepsal, ale podle tvych predchozich prispevku z toho mam pocit, ze o drevo pokacene v breznu si neopres ani kolo. Jestli to spatne citim, tak se samozrejme omlouvam.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    WEWERKA:
    - nikde jsem nepsal, že to dřevo nejde zpracovat a že se nenajde jiné využití, než kamna.
    - nikde jsem nepsal, že strom nejde pokácet jinde a ani nic o napadených, nebo nemocných stromech
    - "Jinak vegetacni klid je do konce brezna" - jasně, mají to přesně naprogramované a dřív jak 1. dubna nemůžou "vegetovat"
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    MERISCZ: Jakekoliv drevo je lepsi zpracovat na polotovar nez ho hodit do kamen. U me teda zadne puceni nepozoruju a to ani dalekohledem. Dolu se mi ted nechce jit si to overovat :) Jinak vegetacni klid je do konce brezna, ale to neznamena, ze by se strom nemohl pokacet v lete (napr. kdyz je napadeny nebo shnily). I takove drevo se da zpracovat. Je jen nacucanejsi, mozna diky tomu i mene kvalitni a ohrozuje to treba ptaky/vcely svazane s tim stromem. Ale porad lepsi nez to spalit.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    A měsíc hraje dost velkou roli.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    WEWERKA:
    - je to za měsíc
    - nevím, jak z toho textu poznáš, že nezačíná pučet
    - mě na České Sibiři už začíná pučet
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    MERISCZ: No ale porad to jeste nepuci, takze +- mesic IMO nehraje takovou roli. Jestli to popraska, tak si aspon muzes pohrat s epoxidem :)
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    THAIGRR: jj...ale je velká pravděpodobnost, že hodně popraská.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    WEWERKA: tak rozhodně se stromy kácejí v době vegetačního klidu. A tohle je hodně na hraně. Letos je teplá zima. Takže nejspíš už mimo vegetační klid.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    MERISCZ: No ale tak to normalne funguje. Udelas si z toho co nejrychleji polotovary, zabalujes to do pilin a novinoveho papiru. Staras se o to, aby to nezplesnivelo. Pak to rok nechas vyschnout a teprve potom je z toho miska.
    Blby je akorat to, ze ovocny stromy hodne praskaji
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    MERISCZ: holt to dáš na pár let někam vyschnout
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    THAIGRR: to bude pěkně plné vody :-(
    THAIGRR
    THAIGRR --- ---
    "Cca za měsíc se chystám kácet hrušeň, nevyužil by někdo dřevo? Já to jinak spálim v kamnech. Třebusice u Kladna"
    [NA_PYCZU @ Daruji, přenechám, vyměním, dám za odvoz nebo do 150,- (nabídka i poptávka:-)]
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    WEWERKA:
    MLIKARNA: Obecně prach z tvrdých dřevin a exotických není vůbec zdravý. Konkrétněji dub a buk a exoty jsou rakovinotvorné afaik. Takže taky doporučuju alespoň obyč respirátor mít pořád. Zrovna u soustružení je prachu spousta a předpokládám, že jde asi především o mikročástice, který ti zůstanou v plicích. Je to docela logický.

    Tu 3M polomasku můžu taky doporučit. Pořídil jsem ji na základě referencí zde na nyxu a vydržíš v tom bez problému celý den. Mají skvěle řešenou ergonomii.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    MLIKARNA: asi tady už bylo všechno řečeno. U mě základ je, že k čemukoliv, co se točí se nepřiblížím s volným rukávem. Proto tam na videu mám speciálně tuhle mikinu, co má dlouhý a těsný náplet. A i tak je to blbě. Příště si počkám, až se dílna vytopí víc.
    Brýle používám většinou pořád. Respirátor jen na broušení a ne vždycky (musím ještě dodělat uchycení odtahu).
    Jiří Tovaryš ve skupině je
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    Ten Honeywell stit muzu doporucit. Nestoji moc a je fakt super. Drzi skvele, moc neomezuje, ve vyhledu o nem prakticky nevis (kdyz jej obcas omyjes) a pusobi hodne robustne.
    MLIKARNA
    MLIKARNA --- ---
    WEWERKA: když nad tím přemýšlím tak možná chvílemi a nevědomky :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam