• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STRIXDiGi Nomádi - We need to travel and work
    STRIX
    STRIX --- ---
    Tak já sem ready bábovky... :)

    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    MUXX: Co v jeho podání znamená "podcenil přípravu"? :-)
    MUXX
    MUXX --- ---
    STRIX: Ja to thajsko sleduju uz delsi dobu na facebooku a “celkem volny” mi to teda neprislo ani chvili. Kamarad mi spis prijde, ze podcenil pripravu.
    STRIX
    STRIX --- ---
    STRIX: sry, ty obrázky jsou opscne
    STRIX
    STRIX --- ---
    Fajn. Tak Thajsko je asi pase. Kamarád co mě privefl na myšlenku jet tam # že to je prý celkem volny, tak teď narazil:

    KOC256
    KOC256 --- ---
    FRENNET:
    Pro workoholiky je problem nemit vsechno poradne funkcni a odladene aby byli maximalne produktivni... A ja to chapu... Kdyz uz mam nekdy vyjimecne pracovat, tak nechci resit <!> oviny, ale chci ten cas vyuzit k udelani maxima za minimuum casu... Ale jak pises s nomadenim se to uplne neslucuje...
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    JARDABEREZA: tak v tom pripade se ptej, za to te nikdo nebude lyncovat, ale hned ze startu psat, ze by sis asi nezvykl bez standardniho nastaveni pracovni plochy, je takove...no pro nomadeni spis kontraproduktivni.
    My jsme v tom nejintenzivnejsim lockdownu odjeli na tri mesice do Karibiku. Kazdej mesic jinde, ale stejny ostrov, a kazde ubytovani muz resil pracovni prostor. Prvni mesic jel jen na notasu a TV, druhej mesic si od domaciho pujcil monitor a treti mesic si opet pripojil TV. Idealni to nebylo, ale vykompenzovalo to to, ze po praci sel plavat a narovnal si zada.
    Druha vec byla karibskej internet a caste vypadky vseho mozneho.
    Vsechno jsme objednavali dopredu a zjistovali, ubytovani pres airb'n'b, auto z pujcovny, kvalitu internetu, vyletni cile atd.
    Starsi dcera dostavala ze skoly papiry s ukolama, pripravna trida, online vyuku pancelka nezvladala, mladsi jeste chodi do skolky. Na dva mesice jsme je tam strcili do mistni skolky, kde byli v mixu narodnosti a ras, coz bylo super a dalo jim to zaklad open minded nastaveni. Ted uz to pujde trosku sloziteji, ale netreba videt problemy, treba videt reseni. Deti to ve skolce zvladali, mladsi byla ve tride, kde deti jeste moc nemluvili, starsi uz jela predskolni vyuku: dopoledne francouzstina, odpoledne anglictina. Nasla si i kamosky, se kterejma pak mela rozluckouvou party.
    Takze ani s detma to neni problem, uz dopredu jsem si domluvila s ucitelkou starsiho ditete homeschooling a skola je v tomhle ohledu vstricna a zkusena. Jsou zde nejaci ukrajinsti zaci, kteri musi vzdy po trech mesicich spet na Ukrajinu. Takze procesy v tomto smeru ma skola zabehle a staci jen rict.
    STRIX
    STRIX --- ---
    SN0008102070570: Dík za rady. Ale z důvodu finanční situace my rodiny (dost osklivej krach firmy) sem nikdy moc necestovala. Mimo Evropu jsem byla jednou.

    Prostě z toho mám respekt a nechci jezdit sama.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    Když zmiňuješ, že každý od toho chce něco jiného... to by mě zajímal takový průzkum, kdo má jaké cíle.
    Za mě je cíl po odečtení nákladů od příjmů vydělat podobnou částku, jako bych vydělal prací z domu. Ideálně možná o něco vyšší. A zároveň udržet si stejnou kvalitu práce atd. Tzn. aby to bylo trvale udržitelné z pohledu práce a kariéry. To je priorita č. 1 u mě a na 2. místě cestování, změna prostředí atd.

    Pochopil jsem z toho co píšou ostatní, že pro některé je první priorita cestování a do toho si nějak (při)vydělávat prací až na druhém místě. A že vlastně ani nevadí, když nakonec skončí v lehké ztrátě?

    Ale já to mám nastavené tak, že digitální nomádství a dovolená jsou dvě různé od sebe oddělené věci. Nebo jak to vnímáte vy? :-)
    CUKI
    CUKI --- ---
    SN0008102070570: Jasný já nemluvil konkrétně o tobě, ale je dost lidí které by to vyléčilo
    INFO.CZ | Život na 12 metrech čtverečních. Jak se žije v nejmenších bytech na světě?
    https://www.info.cz/magazin2/zivot-na-12-metrech-ctverecnich-jak-se-zije-v-nejmensich-bytech-na-svete
    :-)
    CUKI
    CUKI --- ---
    SN0008102070570: To je dobrý spíš jako lék pokud se ti zdá bydlení v ČR malé a drahé :-)

    SN0008102070570: Jo možná proto o tom tak smýšlím, mě totiž přesně to Řecko v sezóně přijde spíš jako trest a teprve mimo sezónu mi přijde přijatelný.
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    SN0008102070570: akorat IMHO destinace jako singapur/taiwan atp nejsou moc o nakym low cost freelance zewlingu jako spis si tam regulerne najit praci
    CUKI
    CUKI --- ---
    SN0008102070570: Tak právě třeba ten národní park co tam je prej fakt stojí za to.
    Pokud hledám komfort jako v Evropě tak tu sedím na zadku a nic neřeším. Tohle moc jako argument nechápu. Naopak je tam prej dost levně i na místní poměry, ale neumím posoudit.
    STRIX
    STRIX --- ---
    KOC256: ale já z toho nedělám no way point :)

    Když seženu lidi co se mnou dají Thajsko, jedu... Akorát budu celou cestu v letadle otravovat s tím, že nechci tyčinku do nosu :D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    STRIX:
    každý to máme postaveno jinak. Asi bych tak úpěnlivě nelpěl na svém dokonale otestovaném pracovním místě, ale pro mě je psycho udělat z tyčinky "no way" point.

    Jen jsem chtěl říct, že buďme tolerantní :-)
    STRIX
    STRIX --- ---
    KOC256: no ale nikde ti předem neřeknou, kterej test se dělá jak :)
    Já byla na dvou a ona byli strašný.
    Zlatý vyndavani drenu z bricha.

    A to musím říct, že já bolest snasim hodně dobře.
    Zubar? Tam chodím s radostí.. A to mám spoustu zakroku.. Ale tohle je pro mě prostě psycho. Takže bych neřekla, že to je stejná věc, jako že mam.problém pracovat místo 5ti monitory se třemi.
    CUKI
    CUKI --- ---
    SN0008102070570: Co je špatnýho na Kambodži? Nikdy jsem tam nebyl nejdál tímhle směrem jsem se dostal na 80° v.d. A to ještě mnohem víc na sever. Ale obecně beru celý tento poloostrov jako vhodný pro přezimování. Kdyby tam nebylo tolik lidí. le ty NP jsou prej hodně dobrý.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    STRIX:
    Třeba jako strčení tyčinky do nosu? Což je věc jedné sekundy a 20 sekund slzení očí?

    Mě třeba toto přijde jako směšná banalita.

    BTW: jsou i PCR, kde se ta tyčinka sice strká do nosu ale ne tak hluboko...
    STRIX
    STRIX --- ---
    JARDABEREZA: o to nejde. Klidně tu sbírej tipy a rady.

    Ale nám vadí ten přístup. Že vymyslís 20 'problémů', kterými se normalni člověk, který chce vycestovat, nezabývá ...
    STRIX
    STRIX --- ---
    SN0008102070570: ach jo. To uz bych radši ten test ze zadku snad :D :((((

    Jinak díky za info :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam