• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STRIXDiGi Nomádi - We need to travel and work
    KOC256
    KOC256 --- ---
    STRIX:
    Třeba jako strčení tyčinky do nosu? Což je věc jedné sekundy a 20 sekund slzení očí?

    Mě třeba toto přijde jako směšná banalita.

    BTW: jsou i PCR, kde se ta tyčinka sice strká do nosu ale ne tak hluboko...
    STRIX
    STRIX --- ---
    JARDABEREZA: o to nejde. Klidně tu sbírej tipy a rady.

    Ale nám vadí ten přístup. Že vymyslís 20 'problémů', kterými se normalni člověk, který chce vycestovat, nezabývá ...
    STRIX
    STRIX --- ---
    SN0008102070570: ach jo. To uz bych radši ten test ze zadku snad :D :((((

    Jinak díky za info :)
    STRIX
    STRIX --- ---
    SN0008102070570: když ta americká strana, tak bych musela vstávat ve 3 ráno na meetingy :D
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    FRENNET: Však proto tu jsem. Abych se naučil si to naplánovat, dozvěděl se nějaký tipy, triky, rady atd... :-D Jestli si tady chcete řešit pouze kdo, s kým a kam, tak si podle toho upravte popis/pravidla a název a já to budu respektovat ¯\_(ツ)_/¯
    STRIX
    STRIX --- ---
    CUKI: jak v kurzu?

    Je to jedna ze zemí, kde nemusí být karanténa, jen se mi nelíbí nějakej povinnej výběr hotelu z těch, kde vám udělají pcr test po příletu (jen doufám, že dělají i z pusy, páč ten nos ja nedávám), ale to kdyžtak budu řešit až budu vědět že poletim.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    JARDABEREZA: hele blesku a vis, ze airb&b je vsude po svete a ms internet? a muzes si vse domluvit dopredu a pak prijit a ubytovat se jak na hotelu bez zdrzeni se na recepci? Predvidat asi umis, ale planovat asi ne, jinak bys tu nepsal tyhle nesmysly.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    STRIX: ne on te nevytaci, protoze mas SD, ja je nemam a otevira se mi kudla v kapse. Co tady resi.
    CUKI
    CUKI --- ---
    CHOZZE89: Partner a nebo dítě? To zavání úplně jiným klubem :-D
    Ale o no je v kurzu Thajsko? hmm
    CHOZZE89
    CHOZZE89 --- ---
    STRIX: Vzdycky se to da koupit.
    CUKI
    CUKI --- ---
    JARDABEREZA: Tady máš i třípatrák a s velkým stolem za 1/4
    :-)
    STRIX
    STRIX --- ---
    JARDABEREZA: no to není jen tam... Proto nechápu co řešíš...
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    Možná už jsem na to přišel! :-D na AirBnB se dá pronajmout zřejmě celý dům se zahradou na měsíc u pláže za cca 12 000Kč. Jižní část Srí Lanky. Což ve dvou lidech nevidím jako problém :-) https://www.airbnb.cz/rooms/53872453?adults=2&location=Sr%C3%AD%20Lanka&check_in=2022-03-01&check_out=2022-03-31&;amp;previous_page_section_name=1001&;amp;display_extensions%5B0%5D=MONTHLY_STAYS&federated_search_id=7f477c7e-c59c-441a-ba46-2504ccd2c21f&guests=2
    STRIX
    STRIX --- ---
    JARDABEREZA: jo dobře. To má logiku. Budiz ti odpuštěno :D
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    STRIX: No jestli jsem to dobře pochopil, tak sis tenhle klub založila pro svojí vlastní osobní potřebu vycestovat do zahraničí a pracovat odtamtud? Já to chápu a chápu i tvoji frustraci, že to co píšu nevede k tomu, čeho chceš dosáhnout. A v pár nejbližších měsících nikam nepojedu.

    Nicméně já to beru jako obecnou diskuzi na to téma se vším co s tím souvisí vč. efektivity práce, ergonomie atd. a rád si nechám poradit od někoho, kdo si to zkusil. Pokud je to problém, tak možná by se ty diskuze měly nějak rozdělit od sebe, ale nevím jestli to dává smysl :-)


    INDIAN: Souhlas. Bylo by lepší si pronajmout větší byt nebo kancelář. Jen to bude trošku těžší než se ubytovat na hotelu. :-D A tady by mě vaše zkušenosti zajímaly nejvíc. Možná najít coworking pokud ho tam mají někde jinde, než v hlavním městě.
    STRIX
    STRIX --- ---
    JARDABEREZA:


    ..aha ok ok... A proč nám to píšeš?
    Mám ti jako zařídit pracovní místo někde?


    Hele já nejsem typ člověka, co když něco chce, tak hledá důvod proč to nejde. Jestli ses nevšiml, nikdo tě nenutí nikam jezdit.


    Fakt nechci bejt zla, ale tvy příspěvky me ve spojení s 1. Dnem strawberry days vytacej do nepricetnosti.. Takže tímto tohle debstu ukončuju, jinak ti moje hormony daji ban :D
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    JARDABEREZA: ja teda na hotelu zpravidla pouze spim, coz si myslim ze je taky jeho primarnim ucelem na sluzebce ;) .. samozrejme je neco jinyho kdyz ses tam treba v izolaci, viz posledni 2 roky, to je ale trochu vyjimka ...
    kazdopadne nebudu se presouvat tisice kilometru abych delal v hotelu, to se bud vzdycky presunu do nakyho sdilenyho prostoru uzpusobenyho k praci nebo si proste pronajmu k bydleni a k praci v jednom pokud se to vyplati a smytec

    nebo sem ten tvuj prispevek s tim melkym stoleckem jenom nepochopil
    CUKI
    CUKI --- ---
    JARDABEREZA: Já tedy nikdy po hotelech nejezdil ale co vím od kamaráda, tak zajistit si stůl i v blbém penzionu není problém kdekoliv po světě. V hotelu bych to pokládal za naprosto běžnou věc na kterou jsou zvyklí.

    Ale až do této chvíle jsem si myslel, že kdybych zůstal o programování a nebo HW architektury, tak jsem v celku bez nároků na požadavky. Stačil by mi NTB a rozumný internet. Ale jak zjišťuji, tak dneska jsem mnohem nenáročnější.

    Dosud jsem jezdil na cesty většinou i bez toho počítače jen s blokem a tužkou. Žádný internet. nic. No dneska už noťas sebou mívám, jen s internetem je to horší. Ale nevím jestli je to posun k lepšímu. Já na těch cestách toho moc nenapracuju, spíše hledám inspiraci a hlavně mám čas na to vyřešit nějaké své záseky. Něco co jsem předtím neměl čas vyřešit a nebo se na to neuměl podívat jiným pohledem... To je prostě k nezaplacení.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    STRIX: Mojí profesní deformací je, že předvídám problém dříve než se stanou, aby se nikdy stát nemusely. :-D A před covidem jsem jezdil každé dva měsíce na týden do Nizozemska a když jsem nebyl v práci, tak jsem byl na hotelu (poměrně dobře vybaveném) a pracovat u toho malého mělkého stolečku... to jsem prostě nedával. A co jsem si dělal průzkum ubytování, tak je to poměrně dost časté.

    Další věc je, že změna pracovního prostředí nejspíše ovlivní efektivitu práce a pak jde jen o to jestli z zlepší, zhorší a pokud se zhorší třeba na polovinu, jestli to způsobí nějaké pracovní komplikace nebo to ovlivní příjmy. Když ode mě někdo potřebuje odhad kolik to bude stát a jak dlouho to bude trvat, tak to umím celkem dobře odhadnout a splnit svoje závazky. Ale pokud se mi bude pracovat třeba o 40 % pomaleji...

    Kdyby byl velký stůl se správnou výškou, kolečková židle, dva monitory bokem a hodit pod to krabice aby měli správnou výšku, tak by to asi šlo několik měsíců. A v rovníkových oblastech možná ještě klimatizaci. I sami Indové řikají, že je jim občas velký vedro :-D
    CUKI
    CUKI --- ---
    JARDABEREZA: sektor F3 je teda za mě docela na hovno, prohodil bych ho s A4 :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam