• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUSINDASlípky, slepice, kuřata, vejce :-)
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Ale vyšel mi tam krásný exot - holandská chocholka naprcaná obrovským sussexem kohoutem. Jsem tuze zvědavá co z toho bude.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    DOCKINEZ: Pod Tou lampou na ještěrky to moc fotit nejde. :)

    _
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Těšíme se na fotky kuřátek! :)
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    LUSINDA: Zrovna čekám na poslední dva opozdilce. Z třiceti vajec osm plonkových pátý den po prosvícení vyřazeno, dvacet kuřátek je venku.

    (Jedno se vyklubalo tak nešťastně, že hlavičkou padlo do vodního kanálku líhně a nemělo už sílu ji po té námaze zvednout. Oplakala som, ale tak život dochode.)
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    BLOODRAT: to je docela hrůza, když lihnem ze svých tak máme úspěšnost 90 procent.
    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    LUSINDA: Co jsem sledovala na chovatelských skupinách na FB, je to většinou bída, 50% úspěšnost líhnutí se požaduje za úspěch. Důležité je aby to zasilatel opravdu festovně vystlal a zajistil proti otřesům. Jsou ovšem exoti co to pošlou na hulváta přesně tak, jak je to na tebou postovaném obrázku.
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    Na bazosi jsou teď v nabidce hodně tmavá marans nasadova vejce 🙂 moc se nevidej. Jinak jakou máte zkušenost s líhnutím násadových vajec posílaných poštou? Jeden chovatel mi říkal , že třesením se ve vajíčkách poškodí poutka či co a nic se pak nevylihne.....asi to může být pravda že zásilky zlatých kropenek se nám nic nevylihlo.

    BLOODRAT
    BLOODRAT --- ---
    Už se to klube - můj rafinovaný plán na laciné velikonoční dekorace vyšel.
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    Takovéhle vejce nám snáší naši kříženci maransek....v angličtině je na to termín oliveegger

    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    První jsou kříženci wyandontek, ty pírka maj o dost hezčí než na fotce 🙂 ty druhy jsou dvořákovy mix bílé velké

    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    Kříženci maransek a jejich mléčně kávová vejce 😁

    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    Stříbrné české kropenky 😁 moc pózovat se jim nechtělo

    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    SCHIFFI: uvažoval jsem, že bych to rodině neřekl, ale obávám se, že by si všimli černýho masa v polívce a došlo by na nepříjemné dotazy :)
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    JESTEDMAN: souhlas, ač bys nějakému lesnímu zvířátku jistě udělal radost... :D
    na Hájovně zatím ok, rvali se, teď je období klidu, ale brzy se očekávají opět zápasy... pokud si ho nikdo nevezme, asi budeme ochotné ho udat i na pekáč... zatím ale jen na chov :)
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    SCHIFFI: u nás už vytlačil fotříka na kraj zahrady a začal šéfovat hejnu a šukat ségru, jen jeho matka se z něj neposere a párkrát denně mu dá pořádně na prdel. Fotřík začal depresovatět, zájemce jsme nenašli, tak půjde k tchýni na převýchovu, ta má jednu pipku, která je teda větší než von, ale zahrada je velká.
    asi lepší než ho odvést k lesu a říct "leť, dávám ti svobodu!" :D
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    SCHIFFI: pořád aktuální... v dubnu bude pravděpodobně další...
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    LUSINDA: kohoutky, které tady nabízím a nabízet budu, jsou z Hájovny, ano :)
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    SCHIFFI: máš ty chlupáče od nich? :-) parádní příběh
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    Spolek Hájovna (proto ty rohy u kohouta na motorce) začínal s 2 hedvábničkami, které pojmenovali Coco a Chanel (více info zde https://spolekhajovna.cz/coco-a-chanel-story/), jsou to trika hlavně pro děti... :

    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    :-D prý jsou teď in slepčí trika. Máte někdo nějaké? a případně odkud.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam