• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAMAHLProkremelská propaganda, dezinformace a manipulace
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    YBUKO
    YBUKO --- ---
    A kdo jiný by to měl vědět než Dwane Dibbley.
    YBUKO
    YBUKO --- ---
    VYHULENY_UFO: pozor jako!

    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    HONZA09: koukam, nyx je vsude

    https://twitter.com/barbarian_cohen/status/1535399555814023168
    Tvl a to sem si myslel, ze uz sem videl vsechno a ted mi nekdo poslal tento link :D

    https://nyx.cz/discussion/10425/id/54943412
    https://t.co/qceFEzTuYs



    SUK
    SUK --- ---
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    HONZA09: Přijde mi, že co se týče tollení na sockách a v comment sections, tak platí pravidlo kvantita > kvalita.
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    KAMAHL: Měli by se víc snažit. Za tohle bych jim strhnul peníze. Je to nuda. Maximálně 3/10
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    HOWKING:
    HOWKING: ptal jsem se proto, že chci vědět, na jaké konkrétní lidi/věci bys to chtěl aplikovat. Proč to nechceš konkretizovat? Na spoustu těch případů totiž možná pamatují i současné zákony. Btw přijde mi, že odpovídáš stejně vágně, jako je definován ten decentně fašistický zákon, který se ti tak líbí.

    Fakt mě zajímá, které konkrétní případy bys tím zákonem chtěl postihnout.
    SUK
    SUK --- ---
    KAMAHL: nahodny generator souveti. Konfigurace nasledujici: dikce Babis, obsah ruska propaganda, gramatika SPD.
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    Nevěřím, že by tohle ("bydlely občany") dokázal napsat rodilý čech i se špatnou znalostí gramatiky. Proto tipuju na zaměstnance farmy.
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    Nějaký random troll pro ilustraci #propaganda

    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Tak samozřejmě mám své favority, ale nechal bych to na zákonu. Pokud by byl zaveden dnes, jistě by nebyl tak vágní. Ale třeba šíření dezinformací (převracováním příběhů skutečných) by trestným činem mohlo být a to i s dovětkem, že neznalost neomlouvá. Debilové by prostě měli mít strach když už nemají rozum ani morálku.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    HOWKING: já myslel konkrétně na jakého člověka/skutek a které přesně body by se na to vztahovaly. Btw ta formulace je dost vágní a třeba "zlehčování úředních rozhodnutí" - to potěš koště, jestli by to měl být trestný čin...
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    PRAASHEK: Na co zákon jmenuje?
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    HOWKING: a na co bys to chtěl aplikovat?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Já vím, nejsem demokrat, ale trestný čin pobuřovábní by se hodil (není to komunistický vynález)
    Pobuřování – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Pobu%C5%99ov%C3%A1n%C3%AD
    V rakouském trestním zákonu z roku 1852 šlo o přečin, definovaný jako „haněním, posmíváním, nepravdivým udáváním nebo převracováním příběhů skutečných“ zlehčování úředních rozhodnutí, popouzení k nenávidění či opovrhování úřady, vládou, ale také svědky a znalci u soudu, nebo podávání bezdůvodných stížností.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    https://twitter.com/_Roman_Maca/status/1532786928935919619
    Dcera bývalého předsedy pražské SPD prostitutka Michaela, která bezmezně miluje Rusko a Vladimira Putina. Dál to už asi ponechám bez komentáře...



    KEB
    KEB --- ---
    KAMAHL: ty vole genocida, já přemýšlel, co je to gencodia.

    Nebyl to už Lenin, kdo chtěl úřad pro vyhlazování? Nic se nezměnilo...
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    Gencodia jako Ruská státní politika proniká čím dál více do mainstreamu

    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    Převzato z FB - link na zdroj

    Aby ruští okupanti nemuseli znovu a znovu vynalézat kolo při vysvětlování nevysvětlitelného, připravila jim jejich věrchuška NÁVOD, jak mluvit s ukrajinským obyvatelstvem.
    Rychlý překlad:
    Slova, jímž je třeba se vyhnout: "zastřelen, zlikvidován, zabit"
    Místo toho: "Problém byl vyřešen"
    Vysvětlení: "V souvislosti se psy, drancovníky, bojovníky domobrany.
    Poznámka: Mimořádně negativní účinek na místní obyvatele.

    Vyhněte se: "Smrt ukrům", "Teď už je tu Rusko, zapomeňte na Ukrajinu."
    Místo toho: "Lidé se rozhodnou, jak budou žít a koho si vyberou"
    Vysvětlení: V souvislosti s tím, kdo bude vládnout, Ukrajina nebo Rusko.
    Poznámka: Prozatím přesouvá odpovědnost z Ruska na místní obyvatele a do jisté míry jim umožňuje převzít odpovědnost za sebe.

    Otázky: "Co tady děláte? Je vám to zapotřebí?"
    Odpověď: "Přivážíme humanitární pomoc. Kde jsou vaši představitelé? Proč vás opustili?"
    Vysvětlení: Nevysvětlujte, že v (Ruskem kontrolovaném) Donbasu jsou lidé ostřelováni a my jsme přišli řešit tuhle otázku. Místní obyvatelé to nenesou dobře.
    Poznámka: Když odpovíte na otázku otázkou, přenášíte tím břímě odpovídat na oponenta.

    Otázky: "Proč jste ozbrojeni? Bojíme se."
    Odpověď: "Dočasně nahrazujeme policii, která vás opustila. Jsou tu lupiči, zločinci vyzbrojení Zelenským." (Jen v Kyjevě se jen tak rozdalo 25 tisíc samopalů.)
    Vysvětlení: Neříkejte "válka". Na otázku o válce neodpovídejte. Odpovídáme jen na otázku, na niž můžeme odpovědět, tedy na policii, která utekla.
    Poznámka: Vaším hlavním úkolem je nasadit lidem do hlavy myšlenky na to, jak jsou ukrajinské úřady slabé, jak je nechali bez výrobků, penzí, výplat.

    Otázka: "Nemáme elektřinu, vy jste vybombardovali elektrárnu a elektrické stanice!"
    Odpověď: "Ano, ale tu elektřinu nemáme ani my. Popřemýšlejte, proč bychom bombardovali svoje vlastní elektrárny a elektrické stanice? Elektrické stanice zničili ustupující ukrajinští policisté a místní úřady a je jim jedno, že to dopadne na místní obyvatele!"
    Alternativní přístup: Celý sever země odřízli od elektřiny na příkaz kyjevské vlády.
    Vysvětlení: Přenášíme odpovědnost na ukrajinské úřady, jejichž představitelé utekli a nechali lidi napospas osudu.

    Otázka: "Jste Ukrajinci nebo Rusové?"
    Odpověď: "Obojí, ale hlavně jsme všichni pravoslavní křesťané, mezi námi není spor."
    Vysvětlení: Pokud dojde k hádce, uveďte například průvody homosexuálů, rozkol pravoslaví, prodej půdy cizincům, biolaboratoře.
    Poznámka: Odpověď "Ano! Jsme Rusové" není vhodná. Po devíti letech propagandy mají Rusové pověst okupantů. Pověst pravoslavných křesťanů je bez poskvrnky.

    Vyhněte se: Obviňování chochlů a Ukrajiny ze všeho.
    Místo toho: Obviňujte loutky Zelenského a Porošenka a jejich pány z USA.
    Vysvětlení: Zpočátku, dokud nevytvoříme státní aparát, musíme strpět pojmy "Ukrajina" a "Ukrajinci".

    Vyhněte se: "Jsme tady, uděláme pořádek"
    Místo toho: "Dočasně budeme místním obyvatelům pomáhat najít někoho z jejich řad, kdo je důvěryhodný, slušný a zodpovědný."





    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam