• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XBAHNOSpolečnost pro oslavy neobvyklých svátků - 21.9. Mezinárodní den míru a Mezinárodní den Alzheimerovy choroby
    EKG
    EKG --- ---
    TILIO: Jo tak proto se vsichni urvali s rachejtlema. Jako by nebylo dost Divali.
    TILIO
    TILIO --- ---
    Presne tak, cely je to na pamatku nebo spis hanbu tohoto pana a jeho napadu vyhodit do vzduchu Westminster Parliament:

    Guy Fawkes - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Guy_Fawkes

    Gunpowder Plot - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Gunpowder_Plot

    Basnicka pokracuje:

    Guy Fawkes Guy Fawkes, twas his intent
    To blow up King and Parliament..
    Three barrels of powder below
    To prove old England's overthrow.
    By God's providence he was catch'd
    With dark lantern and burning match.

    Pripadne vic lidove:

    Guy Guy Guy
    Poke him in the eye
    Pit him in a bonfire
    And there let him die!

    V Anglii se dneska vecer bude Guy palit na hranicich, a u toho se bude nezrizene pit. Ve Skotsku a Walesu se myslim bude pit taky, protoze kazda zaminka dobra, ale palit chlapek se bude o neco min. V Severnim Irsku se nic slavit nebude, nebot Guy byl katolik, cela slavnost mivala silne nabozenskej / protikatolickej podton, a v Severnim Irsku by se tak akorat zas servali a vyhazovali by jeden druhyho do vzduchu.

    Jo a cely se to jmenuje Bonfire night a voni fakt udelaj loutku a palej ji. Chudak typek.

    Konec kulturniho okenka. :)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Remember, remember, the 5th of November, the Gunpowder Treason and plot; I know of no reason why Gunpowder Treason should ever be forgot.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    NELLAS: njn, stane se. Taky to mohlo dopadnout hůř, mohl jsem napsat "plnící péra" a to už bychom byli úplně jinde... Ačkoliv, slavilo by se to lépe a hlavně radostněji.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    XBAHNO: Technická, to pero bude plnicí :)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Den plnícího pera

    Vzhledem k tomu, že na plnící pera mám jen ty nejhorší vzpomínky a když jsem se předloni s ním pokoušel podepsat, skončilo to epesní kaňkou, podělím se pouze o konstatování, že rozšířením plnících per přišel svět o masivní používání buňátu nekotitelného.
    O buňátu nekatitelném a dalších vynálezech - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/veda-skoly-o-bunatu-nekatitelnem-a-dalsich-vynalezech-40035716
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    SHEALA: je to mírně dopředu, ale netvrdil bych, že se černý prach nepoužívá. Ve vojenství je už passe, ale brokovnice, předovky, pyrotechnika... A mírně modifikované varianty jako raketové palivo a tu a tam jako trhací prach. A co se poškozování životního prostředí týče, taková hrůza to taky není. Já vím, SO2 tam vzniká, ale zase se to nepálí po tunách.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    škoda že se ten člověk s tím gunpowder plotem smazal. Jakože oldskool zbraňová geek jsem zapátrala, jestli to byl moderní střelný prach nebo to byl černoprach... a byl to černoprach :D

    Tj pokud by šlo o výročí Gunpowder Plotu... tak se slaví starý "černý" střelný prach, co životní prostředí neničí, protože se nepoužívá.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    5.11. Den střelného prachu
    6.11. Mezinárodní den prevence ničení životního prostředí v průběhu válek a ozbrojených konfliktů

    Tyhle dva dny po sobě.... hmmmm :D
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    XBAHNO: no, ne právě, jakože vůbec. Čerstvý, teda dušený ve směsi s Robi...
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    SHEALA: A sušený na sluníčku? Totiž i houby dělají vitamin D UV zářením.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Co jsem sehnal, to to si i vypiju. Příjemný večer všem!

    SHEALA
    SHEALA --- ---
    XBAHNO: jsem suška, dala jsem žampiony.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    XBAHNO: z nějakého důvodu fotodokumentace vyžaduje exotické lokace nebo aspoň exotické výhledy, takže pouze jeden ilustrační z internetů :-)

    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    TRISSIE: Vystrkovat hraz na slunicko je mozna lepsi zpusob oslavy nez svitit na lidi UV baterkou(coz tu provozuju ja). Fotodokumentace bude?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TRISSIE: Není na to už trochu zima? 😁
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    XBAHNO: nejlip to jde pry slunenim perinea, tam staci 30 vterin na pokryti celodenni potreby!
    Říkali na internetech a ve vegete.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Hmm... tak dobre, no, nejak jsme dali i tenhle den. Tak na zitra: Suseny houby, vigantol nebo UVcko?
    SILVESTRAGON
    SILVESTRAGON --- ---
    Jsem vegan!
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    Když je dneska ten světový den mrtvice, ohřála bych si svoji polívčičku a upozornila bych na to, že mrtvice se netýká jen vystresovaných manažerů a obézních kuřáků, ale bohužel i dětí, včetně těch ještě nenarozených.
    Dokonce statistiky ukazují, že novorozenec v období 2 týdny před porodem až 4 týdny po porodu má vyšší denní pravděpodobnost cévní mozkové příhody, než obézní kouřící cukrovkář. Proč, to se moc neví (80% případů je "bez zjistitelných příčin"), hematologové tvrdí, že to souvisí s tím, že před porodem se mění složení krve (víc červených krvinek), a tuhle idiotskou loterii "vyhraje" něco jako 1 ze 4.000 narozených dětí. U dětí nad 1 rok je incidence nižší, uvádí se 1-10 případů na 100.000 dětí, ale děje se to i jim.
    Tak jen kdyby (a fakt to nikomu nepřeju) ve vašem okolí nějaké dítě nějaké ty typické příznaky mělo, tak ať víte, že tahle diagnóza je reálná i u dětí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam