• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XBAHNOSpolečnost pro oslavy neobvyklých svátků - 20.9. Den smažené rýže, Den provázkových sýru(včetně korbáčiků) a Světový den uklízení
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Video od off-nyx kolegyně:

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    taky je dneska National chili day!
    NATIONAL CHILI DAY - February 23, 2023 - National Today
    https://nationaltoday.com/national-chili-day/

    to je daleko lepší obrázek než růžový legíny :-)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Maxová nenosí kalhotky! ♥ Obecná škola | By Filmové hlášky
    https://www.facebook.com/100079714632192/videos/maxov%C3%A1-nenos%C3%AD-kalhotky-obecn%C3%A1-%C5%A1kola/149827888927773/
    To mi přijde k tématu.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    23.2. Světový den jógy, Den růžové

    Očekávám záplavu fotek v růžových legínach a krkolomných polohách - kdo bude první?
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Jeste neco k mezinarodnimu dni materskeho jazyka:
    Díky bangladéšským aktivistům a jejich odhodlání během Hnutí za bengálský jazyk byl v listopadu 1999 Generální konferencí Organizace spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) vyhlášen Mezinárodní den mateřského jazyka s odkazem: „Jazyky jsou nejmocnějšími nástroji ochrany a rozvíjení našeho hmotného i nehmotného dědictví. Všechny kroky na podporu šíření mateřských jazyků budou sloužit nejen k podpoře jazykové rozmanitosti a vícejazyčného vzdělávání, ale také k rozvoji plnějšího povědomí o jazykových a kulturních tradicích po celém světě a k inspirování solidarity založené na porozumění, toleranci a dialogu.

    Prislo mailem v praci.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    21.2. Mezinárodní den mateřského jazyka, Mezinárodní den průvodců cestovního ruchu a Mezinárodní den boje proti kolonialismu

    Tak co? Bojovat proti kolonialismu je těžký, Gibraltaru se z pod krutovlády Velké Británie bůhvíproč nechce. Průvodce dělám tak maximálně návštěvám na našem pozemku, to taky není úplně ke slavení. Tak snad něco málo prznění k té naší mateřštině:

    Brzy - jazyk - nazývat se - letiště Václava Havla

    Drzý jazyk - brzy Ruzyně

    Stále mě udivuje, jak čárka dovede změnit význam celé věty. Tak například: "Nejvíce mě na ní fascinovala její inteligence." versus "Nejvíce mě na ní fascinovala její čárka"

    FRENNET
    FRENNET --- ---
    XBAHNO: kamos, co ma taky v unoru narozky razi heslo: "malymi neuspechy se prece nenecham odradit!"
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    FRENNET:KURE: Den piti vina... Co se narozenin v suchem unoru tyce, plne te chapu. Mam je totiz taky. Hnus. Ja to vidim na takovy mensi zazrak - vsude je unor, jenom tady, kolem me, najednou brezen. Chcete ho tam, vedle Pluta?
    KURE
    KURE --- ---
    FRENNET: můžeš se v tom víně vykoupat :)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Zitra, 18.2., ma byt den vina a ma se slavit suchy unor, v unoru mam narozeniny....citim se diskriminovana!
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Dnešek, tedy Den kapusty, je vysloveně rasistický svátek preferující jednu varietu nad jinými, a proto by vůbec neměl být slaven. Brassica oleracea si zaslouží být obdivována ve své celkové rozmanitosti. Dáme si malý historický exkuz:
    cca 3300 př. n. l. - ze změti různých Brassica se ve východním středomoří objevuje první divoká Brassica oleracea
    6. stol. př. n. l. - preferencí kytek s většími listy římané šlechtí kadeřavou kapustu
    1. stol. př. n. l. - preferencí kytek s kompaktními listy římané šlechtí kapustu. Ve stejné době se na území dnešního Německa objevuje kedluben.
    15. stol. n. l. - preferencí kytek s bohatými květenstvím na Sicílii šlechtí předchůdce květáku a brokolice. K rozdělení dojde o cca sto let později.
    18. stol. n. l. - Belgičanům přijde jedna hlávka málo a šlechtí růžičkovou kapustu. Ve stejné době pěstují mimořádně vysokou formu na ostrove Jersey - na výrobu hůlek.
    Čím vším nás rod Brassica ješte překvapí v budoucnu, to lze jen odhadovat.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Darovat mimozemšťanům knihu by mohlo být dostatečně důstojné.
    SILVESTRAGON
    SILVESTRAGON --- ---
    Ha, včera jsem věnoval ImpactHubu tašku knížek, to jsem to uspěchal!
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Dnes je Světový den rádia, Mezinárodní den kondomů a Mezinárodní den přirozenosti. Rozhodl jsem se k této příležitosti vypsat radioamatérský diplom: Kdo si v tento den rádiovým spojením (jeden QSL) domluví využití kondomu (druhý QSL) obdrží diplom. Speciální nálepka za nepoužití jakéhokoliv líčení ani jednou zúčastněnou stranou!(čestné prohlášení)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    OMNIHASH: Pokud se nemylim, jsou i proti single-playeru, coz to v teto terminologii dela jeste vice matouci.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    XBAHNO: na mě nekoukej, to si musíš vyříkat s křesťanama, taky nechápu, co maj proti kvalitnímu fiku v multiplayeru.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    OMNIHASH: Já nevim, nejsou orgie spíš zdraví prospěšná tělesná aktivita? To bych mezi neřesti úplně neřadil.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Neodolal jsem a začínám slavit Světový den luštěnin již v práci.

    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    XBAHNO: to jsou ty samý neřesti. Když chlastáš, máš si místo hospody udělat menší orgie nebo se pořádně přežrat.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    CUNESK8: To vypadá s prominutím jako potrat :⁠-⁠)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam