• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XBAHNOSpolečnost pro oslavy neobvyklých svátků - 20.9. Den smažené rýže, Den provázkových sýru(včetně korbáčiků) a Světový den uklízení
    Pečete pie na den pí? Jak velké těsnění vystavit na den prasklých těsnění? O mezinárodním dnu balbutiků koktat nebo nekoktat? A jak správně oslavit den suchého zipu?



    KT37 (9.9. - 15.9.)

    9.9. Mezinárodní den sudoku,Evropský den recyklace baterií, Den horníků, Den vídeňského řízku a Den testerů
    10.9. Mezinárodní den makeupu,Mezinárodní den děsivého robotického koně od Boston dynamics a Světový den prevence sebevražd
    11.9. Žádné zprávy, dobré zprávy
    12.9. Mezinárodní den spolupráce jih-jih, Den videoher a Mezinárodní den programátorů*
    13.9. Mezinárodní den čokolády, Den ticha
    14.9. Den omalovánek
    15.9. Mezinárodní den demokracie a Celosvětový úklidový den


    KT38 (16.9. - 22.9.)
    ¨
    16.9. Mezinárodní den ochrany ozónové vrstvy a Den sbírání kamenů
    17.9. Mezinárodní den country, Den zaměstnanců v IT*
    18.9. Světový den monitoringu vody a Světový den bambusu
    19.9. Mluv jak pirát a Mezinárodní den poslouchání *
    20.9. Den smažené rýže, Den provázkových sýru(včetně korbáčiků) a Světový den uklízení
    21.9. Mezinárodní den míru a Mezinárodní den Alzheimerovy choroby
    22.9. Světový den bez aut,Světový den nosorožců, Den hobitů a Světový den řek*


    KT39 (23.9. - 29.9.)

    23.9. Mezinárodní den neslyšících, Mezinárodní den znakových jazyků a Den bisexuality
    24.9. Světový den goril, Den zdravého žlučníku
    25.9. Světový den lékárníků
    26.9. Světový den antikoncepce, Evropský den jazyků, Mezinárodní den za úplné odstranění jaderných zbraní
    27.9. Světový den cestovního ruchu (Světový den turismu)
    28.9. Světový den boje proti vzteklině a Mezinárodní den boje za bezpečný potrat
    29.9. Světový den srdce

    * plovoucí



    Seznam svátků na wiki


    Další weby:

    Days Of The Year
    https://www.daysoftheyear.com/
    World Holidays and Observances
    http://www.holidays-and-observances.com/
    https://nationaltoday.com/
    naughty holidays to remember
    rozbalit záhlaví
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    XBAHNO: Myslíš, že mi zelené oblečení pomůže usnout?
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    NELLAS: Já si myslím, že kdo bude poctivě slavit dneska sv. Patrika, ten oslaví i Světový den spánku dost důkladně.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    To jsem to dneska moc neoslavila. A zelené ponožky jsem si taky omylem vzala včera. Ach jo.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    OMNIHASH: jj, jak se rozjedu, lokam v rytmu. Ale bohuzel spatne ho drzim a zrychluji.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    XBAHNO: hoši s váma musí bejt na parties strašná legrace, věřím, že když to jó rozjedete, dojde i na přirozený logaritmy!
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    KURE: Normalne tomu zlomis vaz jak kralikovi. Coz je legalni zpusob usmrcovani hlodavcu. Podotykam, ze morce neni (dle vykladu KVS se kterym tak uplne nesouhlasim) jatecnim zviretem. Tedy majznout ho a snist ho je v pohode, ale prodat jatecne opracovany trup legalne temer nejde. Takze kdo chce morce v CR jist, ten si ho musi zabit, nebo musi tvorit spolecnou domacnost s nekym kdo ho zabije.

    NELLAS: Tak morce ze zveraku ma 500-700g. Muj chovnej samec mel 2.7kg. To je dost podstatnej rozdil, jestli to bude morce na osobu a necim se dojez, nebo se naji cela rodina.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    KURE: Rdousit... Normálně to podřízneš jako kuře nebo tak něco...
    KURE
    KURE --- ---
    NELLAS: nejsem si jistej, že rdousit podomácku morče je ideální způsob jak to zviřátko odbavit na onen svět.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    KURE: Zverimex jsi zkoušel?
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    KURE: Asi 10 let zpatky jsem zakladal chovnou skupinu 2 samice + samec a koupil jsem je na inzerat od nejakyho chlapa z Chrudimi. Dneska jsou trochu beznejsi, hledej Cuy v inzerci, bazos, teraporadna a tak.
    KURE
    KURE --- ---
    XBAHNO: kde se dá pořídit to morče? Máme v práci kluka z Peru, ani on neví, kde tady sehnat :(
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---

    Dnes je Mezinárodní den proti policejní brutalitě, Světový den spotřebitelských práv a Světový den morčat. Na policejní brutalitu recept nemám, ale na morče ano.
    Morče masného plemene spaříme, zbavíme chlupů (česká finta: s kalafunou to jde líp) a vykucháme. Minimálne 2h (ale lépe přes noc) marinujeme ve směsi oleje, soli, pepře, římského kmínu a česneku. Následně grilujeme, pomalu a do zlatova. Podáváme s vařeným bramborem. Dobrou chuť! Co by spotřebitel jednoznačně chci morče v každém supermarketu.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    TILIO: Dnes to OT není, zcela k tématu. Od tý doby, co jsem projel sázku, že alespoň 5 lidí z 10 náhodně vybraných v klubu spočítá kvadratickou rovnici - samozřejmě zvolenou tak, aby vyšla krásně, mála celá čísla, dalo se to i od oka - jsem z pocitu že jednoduchou matiku zvládne každý naprosto vyléčen. Jeden jediný se našel.
    Horší to mají naše děti, protože tatínek zastává názor, že dítě ve druhé třídě by mělo vědět, že operace násobení je na tělese reálných čísel komutativní a asociativní a i třeťák může řešit jednoduché soustavy rovnic - což v pohodě řeší, akorát paní učitelka je z toho bůh ví proč nešťastná.
    TILIO
    TILIO --- ---
    XBAHNO: Hehe moje oblibeny tema - lidovy znalosti teorie mnozin, nekonecen a zakladu matiky! Zkus se nekoho zeptat co to znamena "iracionalni", bude sranda! Nebo nahod nejakou klasiku: je prirozenejch cisel (1, 2, 3, ...) stejne jako celejch (totez + do zaporu)? Pulka ti vysvetli, ze jich je 2x tolik +1 za nulu... Koncept ze iracionalnich cisel je nejen vic, ale jaksi megamoc nejvic vic nez racionalnich radsi ani nezminovat...
    //le pardon za lehky OT, ale ja tohle uplne miluju :D
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TILIO: Jsem nevěděla, že jsem inženýr 😁
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    XBAHNO: stačí... díky za připomínky, klíčenky si vemte v krabici u východu z cirkusového stanu
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    FIONOR: To nestačí. Mléčná dráha má dle googlu 10¹⁸km, takže ještě 8 míst příhoď.

    NELLAS: Na jednu stranu mám radost, na druhou stranu mě přijde smutný, že je nutné dospělým lidem sdělovat, že π je iracionální. Ale už jsem tak nějak prokouk, že mé představy o znalostech matematiky průměrného člověka jsou nerealisticky optimistické.
    TILIO
    TILIO --- ---
    Na to byl na internetu takovej for:

    3,14 - staci vetsine lidi.
    3,14159 - staci vetsine inzenyru.
    3,141592653589793238...... - jsi kokot.


    A druhej vtip:




    Nic no, tak zas k vazny praci.
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    NELLAS: Přitom ke spočítání obvodu galaxie s chybou menší než 1 centimetr stačí znát Pí na 15 desetinných míst.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    XBAHNO: Dneska slaví i ČT24:
    ➕ Archimedova konstanta, Ludolfovo číslo anebo nejznámější název – číslo pí. Na dnešek připadá jeho den. Datum 14. 3. odkazuje na jeho zjednodušený zápis: 3,14. Od roku 2019 je to taky Mezinárodní den matematiky.
    ➖ I když se pí nejčastěji zapisuje jako 3,14, ve skutečnosti je nekonečné. Nadšenci dokonce pravidelně soutěží v tom, kolik desetinných míst zvládnou zapsat z paměti.
    ✖️ Platný rekord drží Ind Sharma Suresh Kumar, který si jich ve správném pořadí zapamatoval přes 70 tisíc.
    ➗ Pochopit číslo pí přitom znamená porozumět poměru mezi průměrem kruhu a jeho obvodem. Pokud kruh s průměrem například jeden metr rozbalíme, zůstane nám linie právě o délce jednoho pí metrů.
    MATISK0
    MATISK0 --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam