• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XBAHNOSpolečnost pro oslavy neobvyklých svátků - 19.9. Mluv jak pirát a Mezinárodní den poslouchání *
    Pečete pie na den pí? Jak velké těsnění vystavit na den prasklých těsnění? O mezinárodním dnu balbutiků koktat nebo nekoktat? A jak správně oslavit den suchého zipu?



    KT37 (9.9. - 15.9.)

    9.9. Mezinárodní den sudoku,Evropský den recyklace baterií, Den horníků, Den vídeňského řízku a Den testerů
    10.9. Mezinárodní den makeupu,Mezinárodní den děsivého robotického koně od Boston dynamics a Světový den prevence sebevražd
    11.9. Žádné zprávy, dobré zprávy
    12.9. Mezinárodní den spolupráce jih-jih, Den videoher a Mezinárodní den programátorů*
    13.9. Mezinárodní den čokolády, Den ticha
    14.9. Den omalovánek
    15.9. Mezinárodní den demokracie a Celosvětový úklidový den


    KT38 (16.9. - 22.9.)
    ¨
    16.9. Mezinárodní den ochrany ozónové vrstvy a Den sbírání kamenů
    17.9. Mezinárodní den country, Den zaměstnanců v IT*
    18.9. Světový den monitoringu vody a Světový den bambusu
    19.9. Mluv jak pirát a Mezinárodní den poslouchání *
    20.9. Den malování mandal, Den smažené rýže, Den punče, Den provázkových sýru(včetně korbáčiků) a Světový den uklízení
    21.9. Mezinárodní den míru a Mezinárodní den Alzheimerovy choroby
    22.9. Světový den bez aut,Světový den nosorožců, Den hobitů a Světový den řek*


    KT39 (23.9. - 29.9.)

    23.9. Mezinárodní den neslyšících, Mezinárodní den znakových jazyků a Den bisexuality
    24.9. Den zdravého žlučníku
    25.9. Světový den lékárníků
    26.9. Světový den antikoncepce, Evropský den jazyků, Mezinárodní den za úplné odstranění jaderných zbraní
    27.9. Světový den cestovního ruchu (Světový den turismu)
    28.9. Světový den boje proti vzteklině a Mezinárodní den boje za bezpečný potrat
    29.9. Světový den srdce

    * plovoucí



    Seznam svátků na wiki


    Další weby:

    Days Of The Year
    https://www.daysoftheyear.com/
    World Holidays and Observances
    http://www.holidays-and-observances.com/
    https://nationaltoday.com/
    naughty holidays to remember
    rozbalit záhlaví
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    AAHHWISEGUY: AAHH WISE GUY, HUH? Popravdě, tajně jsem nad International mud day plesal a doufal, že konečně budu mít svůj vlastní, osobní, mezinárodní den. A pak jsem nad tím začal koumat a zjistil jsem, že bohužel ne...
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    XBAHNO: a to ti rekl ID XBLATO ?
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Předpověď počasí na dnešek je bohužel proti slavení Mezinárodního dne tropů (maximálně 26 stupňů) i proti slavení Mezinárodního dne bláta (pršet nebude). Takže se akorát podělím o zjištění, že bláto není bahno. Bláto je suspenze půdních částic ve vodě, zatímco bahno je hmota vzniklá tlením organického materiálu pod vodou.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Dnes je Mezinárodní den piercingů a Den ceviche. Ceviche je super peruánské jídlo a recept na něj máte tady: bit.ly/436J4LI Zajímavý piercingový šperk, se kterým by mohla být vcelku zábava je třeba tohle: bit.ly/4342W2f V každém případě, pokud se rozhodnete pro nový piercing, tak píchnout kanylou či speciální jehlou a ne rybí kostí z ceviche!
    EKG
    EKG --- ---
    XBAHNO: Rekni Cechovi legalizace, odpovi predpis a lejstro.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    EKG:
    ERRTU: Legalizace zase nemusí znamenat, že to bude úplně volný a neregulovaný trh. Je spousta možností mezi. A možná že i ty opiáty, jakkoliv je to podivná myšlenka a rozhodně to není na pořadu dne, by mohly mít nějaký velmi striktní režim dostupnosti - byť asi spíš blíž substituční léčbě než běžnému rekreačnímu užívání. Ostatně morphin od spofy stojí 13,2Kč za ampuli s 10mg a heroin by nebyl o moc dražší a cenově dostupný(i třeba vázaný na předpis nebo podobný lejstro) by mohl výrazně snížit kriminalitu na jeho užívání navázanou.
    EKG
    EKG --- ---
    ERRTU: Jestli chces byt jen uvazovat o skutecne legalizaci drog, musis priznat lidem pravo zredukovat se na vyjetou trosku a vyradit se ze "sporadane" casti spolecnosti. Stejne jako tu moznost maji s alkoholem, bednami, sypanim nebo studiem MBA oboru. Ano, spravne, bez zcela zasadnich zmen v chapani svobody jednotlivce to nepujde.
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    XBAHNO: souhlas krom jedne zasadni kategorie. opiaty. to imho proste nema na volnym trhu co delat. #kecy
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    NELLAS: Já nenabádám k nezřízenému užívání, já nabádam k zřízenému užívaní.

    Při editaci záhlaví jsem si všimnul, že jsem minulý týden zapoměl na neděli 2.7. Což je Mezinárodní den proti zapomínání... jak typické.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    XBAHNO: Nabádat k nezřízenému užívání drog v pondělí je hodně punkové... i když, některé pondělky po tom přímo volají.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    TCHYBABA: Osobně si myslím, že nejlepší formou boje proti zneužívání drog a nezákonnému obchodování s nimi je legalizace. Tak to tak pojďme pojmout.
    TCHYBABA
    TCHYBABA --- ---
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Tak milé plavčice a plavčíci, copa uděláme s dnešním Dnem námořníků? Už vím! Námořníka opijeme a pak budeme postupovat dle známé písničky! A víte, že denní příděl 71ml 54.6% rumu byl na lodích jejího veličenstva vydáván až do 31.7.1970 a na Novém Zélandu až do 28.2.1990?
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    dnes by měl být i Mezinárodní olympijský den a Světový den házené

    Dnes má svátek - Zdeňka - 23.6.2023 | Svátky Centrum.cz
    http://svatky.centrum.cz/2023/cerven/23/
    TILIO
    TILIO --- ---
    NELLAS: Nejdelsi den v roce a je to svetovej den ziraf, to je dobry! 🦒
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Předpověď počasí na dnešek je mimořádně příznivá pro dnešní Mezinárodní den bez kalhotek. Doufám, že jste na něj nezapomněly a zapomněly. Já slavení tohoto svátku rozhodně podporuji!

    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Na zítřek by tu byl asi obrázek...
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    XBAHNO: A taky byl mezinárodní den žiraf. Já se dneska byla podívat u té Rónovy červené. A za trpaslíka mě taky sem tam nějaký drzoun označí...
    A trička nosím denně.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    JAKES: Doufám, že bude stejně hojná. A taky doufám, že se o ni nebudu muset postarat já.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Trpaslík, naprosto zmožený náročným dnem i vypitým pivem, právě usnul. Uvidíme se zase příští rok! A to je, milí přátelé, konec dnešní online reportáže. A vězte, že nebyla psána na oprátce, ale poctivě v tričku.

    JAKES
    JAKES --- ---
    Když vidím tolik obrazové dokumentace, vkrádá se otázka ohledně té zítřejší ... 😂
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam