• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XBAHNOSpolečnost pro oslavy neobvyklých svátků - 6.10. Den nudlí a Den milovnků česneku
    Pečete pie na den pí? Jak velké těsnění vystavit na den prasklých těsnění? O mezinárodním dnu balbutiků koktat nebo nekoktat? A jak správně oslavit den suchého zipu?

    KT39 (23.9. - 29.9.)

    23.9. Mezinárodní den neslyšících, Mezinárodní den znakových jazyků a Den bisexuality
    24.9. Světový den goril, Den zdravého žlučníku
    25.9. Světový den lékárníků
    26.9. Světový den antikoncepce, Evropský den jazyků, Mezinárodní den za úplné odstranění jaderných zbraní
    27.9. Světový den cestovního ruchu (Světový den turismu)
    28.9. Světový den boje proti vzteklině , Mezinárodní den boje za bezpečný potrat a Mezinárodní den králíků*
    29.9. Světový den srdce


    KT40 (30.9. - 6.10.)

    30.9. Mezinárodní den překladu (též „překladatelů“), Mezinárodní den podcastu a Den pokládání blbých otázek
    1.10. Mezinárodní den seniorů, Mezinárodní den kávy, Mezinárodní den lékařů, Světový den cyklistiky, Světový den vegetariánství, Mezinárodní den hudby a Den masáže
    2.10. Světový den hospodářských zvířat, Světový nealkoholický den a Světový den nenásilí
    3.10. Den obdivu pro viry
    4.10. Mezinárodní den zvířat a Světový den úsměvu*
    5.10. Mezinárodní den bez prostituce a Světový den učitelů
    6.10. Den nudlí a Den milovnků česneku


    KT41 (7.10. - 13.10.)

    7.10. Den vany, Světový den lidských sídel* a Světový den architektury*
    8.10. Mezinárodní den leseb, Světový den chobotnic,Den Ady Lovelace a Mezinárodní den boje proti popáleninám
    9.10. Světový den pošty, Den plísňových sýrů a Mezinárodní den za omezení přírodních katastrof*
    10.10. Světový den duševního zdraví,Světový den bezdomovců, Světový den proti trestu smrti, Den kabelek a Světový den zraku*
    11.10. Mezinárodní den dívek, Den coming outu a Světový den vajec*
    12.10. Mezinárodní den řvaní ze zoufalství, Světový den boje proti artritidě, Den španělského jazyka, Světový den stěhovavých ptáků* a Mezinárodní den tučňáků brýlových*
    13.10. Světový trombózy, Mezinárodní den obleků, Den anglického jazyka a Mezinárodní den bez podprsenky

    * plovoucí



    Seznam svátků na wiki


    Další weby:

    Days Of The Year
    https://www.daysoftheyear.com/
    World Holidays and Observances
    http://www.holidays-and-observances.com/
    https://nationaltoday.com/
    naughty holidays to remember
    rozbalit záhlaví
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    RADICETA: Dej hledat "dinosaurus" na ikea.cz. Nebo si tam rovnou zajeď.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    NELLAS: Tak jako, fotku dáš a link ne? Jdu do kouta hledat ofinu.
    HEDERAHELIX
    HEDERAHELIX --- ---
    NELLAS: já přestávám česat ofinu z očí a jdu brečet do kouta
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    HEDERAHELIX: Mně se vždycky líbil stegosaurus, ale ten triceratops je, kurde, taky moc pěkný. Tak já češu ofinu přes oči a jdu si fňukat, že jsem na to koukala.
    HEDERAHELIX
    HEDERAHELIX --- ---
    NELLAS: naštěstí nemají spinosaura, to bych byla ztracená hned. Ale jestli můj drahý zjistí, že v nabídce je stegosaurus, tak padnou i jeho mentální obrany!
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    NELLAS: jedině pterodactyla.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    HEDERAHELIX: A teď vybrat, kterého...

    Jinak pěkný emo den všem, nebuďte smutní, radši si kupte dinosaura!

    HEDERAHELIX
    HEDERAHELIX --- ---
    NELLAS: no nevím... Já se dinosaurovi taky bráním, ale už se držím z posledních sil ;)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SARGO: Chápu, já si pořizuju hračky jen po dlouhém zvážení, jestli to opravdu chci... třeba mám plyšového draka z Ikey. A pořád se bráním plyšovému dinosaurovi, tak snad je vyřadí z nabídky dřív než se rozhodnu, že nějakého potřebuju :D
    SARGO
    SARGO --- ---
    NELLAS: Já naprosto chápu, že bezdětnému chvíli trvá opustit tu romantickou představu hračky jako takové, ale realita je naprosto děsná :-D Dodnes doma schovávám krabičku fidget spinnerů, kterou významně chrastím, když začnou brousit kolem nějaké podobné ptákoviny... svého času za to vyhazovali celé kapesné :-D
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SARGO: Díky za vysvětlení :)
    SARGO
    SARGO --- ---
    NELLAS: Je jich bohužel o dost víc než těch neblbých. Vyznačují se zejména jednoúčelovostí, rychlou rozbitností, zvuky (většinou falešnými), opadavými kousky, lacinými materiály, pevným místem ve Vánočních reklamách a přítomností v balíčcích od prarodičů, se kterými jste se pevně domluvili, že už proboha hlavně nekupovat další klumpy, protože jich mají moc a neumí vyhazovat. 8-)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    OMNIHASH: Pode mnou mají dva kluky a mají tam veselo i bez bubnů.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    NELLAS: nema to bejt opak "smart" hracek?
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Dnes je Den blbých hraček. Tak co, lejno na dálkové ovládání: https://m.alza.cz/hracky/mikrotrading-lejno-prdici-8-cm-d7998676.htm ? Nebo antistresová pipinka(fuj): https://www.darkoviny.cz/antistresova-pipinka ? Nebo máte nějaký ještě horší nápad? Podle mě je hlavní si dobře pohrát a na hračce až tolik nezáleží.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    NELLAS: kup dcerce sousedům pod tebou bicí, nebo synkovi nad tebou kettlebell a tahle otázka se ti zodpoví sama do konce roku.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Mohl by mi někdo vysvětlit dnešní den? Které hračky jsou blbé a proč? :)
    TILIO
    TILIO --- ---
    Pche, akorat ze, jak pravila jedna kolegyne onehda - every day in December is Christmas jumper day! :)))
    GURBON
    GURBON --- ---
    M$ opět dokazuje, že zkazit se dá všechno :)
    Ošklivý vánoční svetr od Microsoftu letos není tak ošklivý. Je na něm legendární tapeta z Windows XP – Živě.cz
    https://www.zive.cz/clanky/osklivy-vanocni-svetr-od-microsoftu-letos-neni-tak-osklivy-je-na-nem-legendarni-tapeta-z-windows-xp/sc-3-a-225480/default.aspx
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Doufám, že nebudu házet perly sviním, když vám oznámím, že na dnešní Den nošení perel připadl i Den ošklivých vánočních svetrů. A víte, jak poznáte pravé perly od umělých? Povaříte je v octě. Pokud se rozpustí, byly to pravé perly.

    JAKES
    JAKES --- ---
    Ze sádla je nejlepší Sacherův dort.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam