• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    Diskuze o obzive programovanim pro starsi a pokrocile.
    rozbalit záhlaví
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    SLEDGE: Desitek MB? Moje (tedy spis otce :-) prvni PC melo 20MB HDD...
    SLEDGE
    SLEDGE --- ---
    KLEINZACH: Nejde ani tak o "challenge", ale o to, že když jsem povolil vyloženě volnej styl, scházely se mi hry s datovým objemem v řádu desítek MB, což se mi nezamlouvá. Jasně, ta CGA je trochu "voser", ale možnosti tu jsou, buď textový mód, nebo ta nová knihovna, co tam uvádím, a co umí zajímavý gr. mód 160x100 v 16 barvách. Před lety ten mód jeden soutěžící použil pro plošinovku Silly Knight, viz https://www.mobygames.com/game/dos/silly-knight :)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    JIMX: tak tomu taky nerozumim.. 13h (320x200x256) je uplne krasnej a jednoduchej mod, kde nezacinas praci otazkou 'jak to kurva udelat min hnusny?' :) nebo mozna prave v tom ma bejt ta challenge?
    JIMX
    JIMX --- ---
    Ty kraso, CGA grafika ... neni to moc? Dyk to bude hnusny jak p*del :-/
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KOLCON: někde mám zastrčenou knihovnu. Ale stejně na 486 chceš valit grafiku přes assembler, jinak je to strašně pomalý.
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    IXTREMIST: Co si pamatuju tak byl oser s grafikou a knihovnama
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    IXTREMIST: kdo pamatuje DJGPP a Watcom C + DOS/4G
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    SLEDGE: Ha, 486 doma mám a Borland turbo C taky. Dík za tip, tohle bude osvěžující.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SLEDGE: 40 mi ještě nebylo ale tohle je lákavé
    SLEDGE
    SLEDGE --- ---
    Něco pro "starší a pokročilé" a možnost, jak oprášit prastaré znalosti ;) Soutěž ve tvorbě hry pro DOS - https://www.high-voltage.cz/2022/soutez-tvorba-hry-pro-dos-hvdosdev-2022/
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    NAVARA: Ono realna odpoved je jednou, cca pred deseti lety. Kdyz se clovek pobleje kazdy den kdyz ma jit do prace, tak uz je pozde a dlouho uz tam nema co delat. Dneska uz to vim.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    XBAHNO: Možná už jsi také na hraně!
    SATAI
    SATAI --- ---
    RAINBOF: býval. Přechod z 8-9 na X.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Neni carbon nejakej framework v apple ?
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    NAVARA: Prvni myslenka byla, jak dcera vyhodila na vanoce ne zcela vyhorelyho frantiska do kose... Bylo to na obzoru. Ze to neni TO vyhoreni me seplo az pozdeji.
    MUXX
    MUXX --- ---
    To bude beztak takovy to “vypsali jsme inzerat, nikdo se neprihlasil, tak musime vzit tady Lojzu, co se vlastne jediny prihlasil a ma tak narok na vizum a jeste shrabneme nejaky dotace”.
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    DEEFHA: Me to nezarazi, at si hledaj kdyz si tak troufaj … a jestli to neni fake tak bych docela rad vedel jestli se jim vubec nekdo ozve 😁
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DEEFHA: no on se požadavek na 5 let zkušeností s programováním webu objevil už v roce 1994. Tim Berners Lee ale zrovna neměl čas... :-)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    XCHAOS: Klasika. Nicméně skoro víc mě na tom zaráží ten požadavek na Fotokram :-) Kromě toho ten React tam, to je taky trochu jinej svět...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    FARIN
    FARIN --- ---
    TOOMIX: ideal. Tuhle jsme zdola nadnesli tema, ze porada ktera vznikla pred nejakou dobou vlastne vubec nefunguje. V klidu to probrali, shodli se ze je fakt na prd a porada byla bez nahrady zrusena.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam