• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    EMBI: Dobrá, jak dlouho tam pracuješ? Kolik má celkově lidí? Připadá mě, že stále mluvíš o malé firmě.

    Korporátem jsem měl namysli 90 000+ zaměstnanců a podobnou armádu externistů.

    A zakázkový vývoj lze zvládnout dobře, ale to má nároky plánování a vedení.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    Já si v RnD fakt velkýho korporátu taky nemůžu stěžovat, ať v tom není EMBI sám.
    A před tím to asi nebyl úplně IT korporát, ale furt 1500+ firma se 100+ SW oddělením (kde CEO byl jedním z majitelů) a taky fajn.
    Ale nejspíš sem měl z prdele kliku, jak píše
    ALMAD
    EMBI
    EMBI --- ---
    P19, DELVIT: Ne neni to ironie. Mluvim o mezinarodni firme, co vyviji vlastni produkt.

    Pro vyber firmy uz mam kriteria:
    - CEO nesmi mit zadne vztahy s majitelem (akorat tahaj prachy z firmy a do vseho se montujou)
    - idealne 500+ zamestnancu (zadnej startup)
    - vlastni produkt (nikdy zakazkovej vyvoj, zadny customizace)

    Ale uz mlcim, neni mi 40+ :-)
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    Skoro jako kdyby rozdily mezi korporatama byly stejne velky, jako mezi jinejma firmama a dobry oboje bylo vzacny…;)
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    EMBI: Tvl nevím co to máš za houbičky ale chci taky!
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    EMBI: nevím jak dlouho pracuješ pro korporát, ale tohle mě spíše přijde jako ironie...
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    Kdysi jsem pracoval na městském úřadě, kde nám chrěli zavést poviné sako i pro IT, lterý se plazí s kabelem po podlaze.
    Stačilo se šéfové zeptat, jestli smím nosit obleky lepší než pan starosta.
    No a najednou jsme oblek nosit nemuseli :)
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Dress code se ma resit jen takovy urovne, aby se sklepni vyvojari nepotulovali v mistech, kde se vyskytuji i zakaznici/partneri
    P19
    P19 --- ---
    EMBI: To je ironie?
    Já teda abych nadanýho vývojáře v korporátu pohledal.
    Ale je fakt, že já jako korporát považuju převážně non-it finance firmy. Jedinou další zkušenost mám s EmbedIT a tam to nebylo moc jiný (což teda není překvapivý, když je to vyčleněný z non-it finanční firmy :D)
    EMBI
    EMBI --- ---
    LWEEK: Korporat je pro me oznaceni pro hezky penize, smysluplnou praci, spolupraci s extremne nadanymi vyvojari i QA, krasny offices, skvely benefity, ... Family business o 15 zamestnancich uz nikdy.
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    LWEEK: Ja sem na korporaty nadaval a vyhybal se jim tak dlouho, az sem do jednoho megakorporatu skocil dobrovolne po hlave a tenhle korporat me jeste pucuje jinymu korporatu. Jedno z pozitiv je prave ten odstup jak popisujes, clovek se muze uklidit do kouta, nemusi bejt soucasti naky "rodiny" a drzet si zdravej odstup. Dalsi vec je ten klid v podobe stability a jistyho prijmu a toho ze kazdej den +/- kolem sesty vecer kopnu do vrtule a doma uz nemusim znovu otvirat pocitac jestli neni nakej pruser.
    A tim ze sem kazdou nohou v jinym, mam solidni bazi k porovnani, ze kazdej je z nich uplne jinej a naprosto diametralne odlisnej. Rekl bych ze skoro jednoznacne vitezi domovska spolecnost, zatimco ta klientska je horror az na pudu. Na druhou stranu sem rad, ze v tom domovskym ensamblu neshniju a mam od toho klientskyho takovej pravidelnej pruplesk do reality :)
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    VOY: "Korporát" je něco jako označení pro byrokracii, neflexibilitu, neefektivitu, zkamenělost a často i dost neosobní prostředí a jednání. Ale je to primárně o lidech. Vím i o malých firmách, které se chovali hůř než kdejaké korporáty. Věřím proto, že existují i velké firmy kde nic z toho jmenovaného není. Jen to asi není ten šedý průměr. A pak je tu ještě jedna kategorie firem s náběhem na korporát, kde se tváří jako přátelé a jedna rodina, ale když dojde na nějaké firemní zájmy tak člověku zlomí vaz. To je teď hodně trendy a řekl bych že trocha zdravé paranoie a držet si profesionální odstup je dobrá strategie jak se vyhnout nemilému překvapení.
    ABAP
    ABAP --- ---
    KOC256: Prostě jak Marlon Brando v Kmotrovi. Od pasu nahoru oblek, pod tím plínka a žabky.
    VOY
    VOY --- ---
    Nikdy jsem nepracoval někde kde by byl dress code a přijde mi, že se rozhodně nedá říct že by právě tímhle trpěla profesionalita. Můj stávající zaměstnavatel má cca. 2000 lidí, podle některých měřítek tedy asi korporat nebo minimálně late stage startup. A je to tady naprosto v pohodě, nemůžu si stěžovat. Zdá se mi jako by korporat z hlediska některých zdejších pisatelů znamenal hlavně konzultacka dělající software na zakázku. Jinak si to neumím vysvětlit.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    JANFROG: já vlastně ani nevím, je to už dlouho a tou dobou v té firmě HO bylo jako něco speciálního a na vyjímku - když byl člověk nemocný nebo musel na fyzicky úřad.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    CERMI_FOX: A proc jste nesli domu? :-)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    Rozumný dresscode má smysl - kdysi nás cestou z oběda chytil obrovský slejvák a všichni jsme promokli až na trenky a nikdo neměl náhradní oblečení, takže půlka kanclu seděla jen v trenkách a zbytek oblečení se sušil. No nebyl to hezký pohled. Takže za mě aspoň to triko a kraťasy jsou fajn :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Změnily to dost i poslední léta na homeofficech - i výše postavení si zvykli na domácí oblečení a jeho pohodlí; a volí ležérnější styl i do kanceláře.

    Ne nutně mikinu a džíny, ale full business na obyč den už také ne…
    KOC256
    KOC256 --- ---
    LWEEK:
    No kulturu firmy je třeba vždy navnímat... Někam chodím v kravatě a košili a jinde v kraťasích a triku...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JINX:
    Tam to beru jako samozřejmost. A tito na svých pozicích to většinou chápou...

    Já psal o "extrému" u těch co se se zákazníkem nepotkávají...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam