• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    Diskuze o obzive programovanim pro starsi a pokrocile.
    rozbalit záhlaví
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    LARS_GUNNER: Já sem kvůli tomuhle nakonec skončil mimo svůj obor. Tři HW firmy v Praze sice hrozně chtěly lidi a řešili proč to studuje tak málo lidí.. ale zároveň držely basu a nabízely nástup 35 v momentě kdy Javisti a i C++kari nastupovali na 40+ bez specializace)
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    LARS_GUNNER: Sorry, moje chyba. Ročně (přepočteno z těch 250k korun měsíčně). Většina těchhle firem řeší věci ročně protože total comp jinak nedává smysl.
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    DAVIDOWITCH: 120k euro si psal a bez uvedeni casoveho intervalu, tak nevim.
    Tebou zminene veci se tu pomalu zavadeji, ale nejdrive musi odejit do duchodu vedouci, pred kterymi obhajujes kazdy 30k+ Kc nastup
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    LARS_GUNNER: Teď fakt nevím jestli se ptáš jestli to moje je vtípek nebo jestli sem nepochopil že to tvoje bylo. Moc brzo.
    Každopádně u nás je neštěstí že total comp je prostě jen ten plat. Opce, RSU, ESPP, nic z toho tu nemá moc tradici nebo prostor, nemluvě o tom že danění akcií "matky" je výrazně výhodnější než akcií firmy pro kterou člověk přímo dělá.
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    DAVIDOWITCH: Vtipek? :-)
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    LARS_GUNNER: To zas nepřeháněj, vím kolik platí senior pozice NVIDIA/Meta/Google ve Švýcarsku a 120k euro hrubého to fakt není.
    EMBI
    EMBI --- ---
    DEFILA: Na ICO mi to prijde v pohode. U zamestnance nasobte hruby prijem x 1.6 a bude to tak nejak odpovidat nakladum. Me vychazi 240 tisic a to nejsem zadnej senior.

    Cena zaměstnance | Liberální institut
    https://cenazamestnance.cz/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    HLIDKA: nám to jeden prozradil na pohovoru. Že byl za šéfem, ten mu přidat nechtěl, tak jde na pohovor, aby pak na šéfa přitlačil s konkurenční nabídkou. Naneštěstí pro něj si řekl tak o 40% víc, než byl náš strop, tak nabídku nedostal
    HLIDKA
    HLIDKA --- ---
    DEFILA: Jak víš, že se jdou jen zeptat na nabídku, aby to jejich šéf dorovnal?

    Mě to teď čeká, a potřebuju nějaké tipy, jak se neprozradit.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LARS_GUNNER: tohle jsem před lety našel já po mých předchůdcích

    Hovnokod.cz
    https://hovnokod.cz/4173
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    TOOMIX: Jako troubleshooter externista sem toho potkal hodne. Goto, 35 elseif za sebou, 40 naindexovanych promennych v C++ polozka1 ... polozka40 prochazenych na 300 radcich kombinacnich porovnani. V Jave to byla nejaka knihovna ve ktere bylo 10 souboru, v kazdem souboru 10 statickych trid a jedna mela nazev LokalniData... asi chapete kolik toho z OOP autor umel.
    Pokracovani zitra.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DEFILA: a když vezmu, že by byl třeba 5 členný tým s průměrem 150k, tak je to v hrubý mzdě 9000000Kč ročně. To taky není legrace firmě vydělat nazpátek
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KOLCON: Quadient (GMC) a Unicorn
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    JANFROG: Zminoval jsem "Evropu", protoze tady platove pomery znam. US neznam vubec.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    LARS_GUNNER: Co ja jsem tak nejak slysel, tak to je bezny US standard pro nekoho slusneho.
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    TOOMIX:
    tohle je fajn dotaz - z meho pohledu ne(proto ty lidi taky nenaberu), abych to nejak upresnil, prakticky mi na stole pristavaji kandidati, kde ten low je 130k a zbytek pokracuje nekam vys.
    Z pohledu firmy... pokud je to vazne clovek, ktery je principal/distinguished engineer, pak ano -> ale rikat si o takove penize - na mnohem "juniornejsi" pozice je proste neci pokus, zda to dostane
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    TOOMIX: Tak UHK má tak trochu pod palcem jistá firma...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DEFILA: vyplatí se vůbec firmě ten člověk? Vydělá firmě ty 3000000+ ročně, aby se zaplatil?
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    TOOMIX: vseobecne CR - jsem otevreny tomu, aby lidi mohli byt hodne remote, ale kdyz je potreba, tak dojet do kancelare. Je pravda, ze vyssi naroky maji kandidati z Phy :)
    ale ten trend, kdy lidi chteji kazdy rok +15% navysenou mzdu je vazne videt

    ja vazne nenaberu nekoho na seniorni pozici za 250k :), ale uz je zajimave videt, ze se lidi neboji si o to rict a asi je jen otazkou casu, nez tam vazne budeme
    MUXX
    MUXX --- ---
    DEFILA: a nezapomen, ze k tomu chteji casto jeste sluzebni auto..
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DEFILA: uff, doufám, že se stále bavíme v korunách a ne v dolarech :D.
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    DEFILA: Tohle dostanes ve financial nebo v AI robotice. Ve Svycarsku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam