• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LARS_GUNNER: anonymizuj a sem s tim :)

    Jako fakt nevim jak dal, na univerzite (UHK) si v kariernim centru rekli rovnou o mesicni pausal za to, ze kdyz k nim nekdo prijde jestli nevi o praci, tak mu daj nas letacek nebo mu o nas podaj nejaky informace. Za dalsi prachy navic by nam na univerzite pustili na televize i nase video. Pomalu by to vychazelo, jak kdybychom si platili personalni agenturu.

    To snad bude lepsi si tam za prachy pronajmout prednaskovou mistnost a udelat tam odpoledne prednasku/workshop o automatizaci v potravinarstvi a MES. Jenze kolik z tech studentu na to prijde...
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    TOOMIX: Bud jen rad, ze jste nikoho takoveho neprijali. Z okolnich firem mam nekolik dost silenych historek.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    Takže půlka z nás to dělá a druhá půlka moc neví co s tím. Tušil sem to
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    DAVIDOWITCH: Mel sem rozepsanej triodstavcovy reborna like trucprispevek, ale staci napsat, ze je to pekne nahovno a musime resit, co s tim.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    JARDABEREZA: ve velkým jedeme lidi z ukrajiny, *stány. Asie už spíš ne, tam bývá problém s timezone.. Balkán už je dost drahej ...
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    DAVIDOWITCH: mistni to resi tak, ze lidi nabere na svarc ;)
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    DAVIDOWITCH: Jj, podle me to strasne nici lokalni inovace. A nedivil bych se, kdyby na tohle a na nomady zacaly bejt nektery oblasti dost citlivy (a nomadi privazejici gentrifikaci nenavideni).
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    DAVIDOWITCH: Souhlas, potom co jsem dělal pro nizozemce a teď pro američany, tak bych případnou další práci zase hledal za hranicemi na remote. Jak to řeší ČR.. nevím... možná by mohli dělat to samé, ale dál na východ? Např. Rumunsko a balkán?
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    DAVIDOWITCH: Pracuješ pro ně :-)
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    Jak se vlastně řeší to že americký firmy jsou ochotný nabírat lidi remote za celkem západní peníze. To musí celkem vysávat pool seniorů za peníze co jsou v ČR zkousnutelny
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    TOOMIX: Me se podarilo delat v srovnanem tymu osmi lidi, kde architekt umel architektovat, vyvojar vyvojarovat, frontendaci frontendovat. Dva roky super chodu prineslo ovoce a potrebovali jsme rozsirit, ale tym se zacal bohuzel rozpadat. Nekdo potreboval zmenu, nekdo vic penez a ted resime nabor tri nejlepe seniornich programatoru a je to velmi znepokojive, co sem chodi.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    GREATDRAKE: tak to není 1500Kč místo stravenek, to je +20% k platu :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    JARDABEREZA: neplaceny volno s tim, ze ti plati socialni zdravotni, aspon v tT-Mobile jsme to tak meli, ale to uz je 15 let zpatky ;-)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    GREATDRAKE: U nás teďka taky padlo v rámci týmu rozhodnutí free pátku. pokud člověku nic nehoří a je tam cover zákazníka.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MLEKAR_STEIN:
    Tento konkrétní benefit jsem někde zmiňoval?

    GREATDRAKE:
    MLEKAR_STEIN:
    Ano, děkuji za doplnění. Jsou benefity co dávají smysl a jsou neocenitelné. Ale za mě mezi ně nepatří telefon pro soukromé účely, multisport karta, stravenky, příspěvek na penzijko a podobní stokorunové záležitosti.

    Možná jinak. Jsou to takové falešné chytáky na zvyšování množství, ale raději si sám rozhodnu zda chci penzijko a nebo investovat do akcií či krypta…
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    KOC256: Já si při těch pár posledních headhunterovských pokusech rovnou říkal, že chci coby benefit 4d pracovní týden, při platu co nabízí za normální úvazek, protože mám děti. Zatím všichní kývli. Doba je zlá.
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    KOC256: jako rodič vnímám za docela zásadní benefit dětskou skupinu od dvou let.
    jednak soukromý dětský zařízení jsou drahý a pak to má člověk po cestě do práce.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOC256:
    …ale postrach pro HR kdyby všichni prozřeli. Co by dělali že?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MUXX:
    Já myslel, že dneska už nikdo s nohama na zemi na benefity neslyší…

    Kolik dělají měsíčně:
    - stravenky
    - penzijko
    - multisportka


    + jednou za 5 let měsíc volna?

    A při platech programátorů 80 000 a výše to opravdu hraje roli?

    Já prozřel asi někdy kolem roku 2008, když mi jeden klučina co jsem ho přijímal říkal “nechci po vás mobil, notebook na domácí užití, auto ani stravenky! Raději mi dejte 1500 Kč do platu navíc a já si sám rozhodnu co s nimi.”.

    A tak nějak to stále vnímám jako nekonečnou pravdu…
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam