• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    SUCHRE: Storagetek tape libraries.
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Exadata nebo ODA? To zadny chyby hazet nema.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    SULTHAN: tak Oracle nemá zákazníky ale rukojmí. teď jsme u jednoho klienta udělali komplet přechod z hw oraclu - jejich házel chyby půl roku, Oracle ani nehnul prstem s tím, že to stejně nikdo jinej neumí. no, chyba pánové, umí.
    SULTHAN
    SULTHAN --- ---
    KLEINZACH: do oracle chodí umírat právníci.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    . o O (AS400, SAP ?)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    KLEINZACH: Já jsem spokojenej s aktuálním Pythonem, to by mi snad mohlo na těch pár zbývajících let vystačit :⁠-⁠)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    DEEFHA: par veceru stravenych oprasovanim znalosti neni moc velka cena za zajistene stari :) kam jeste chodi programatori umirat? oracle?
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    IXTREMIST: Však jo, o tom ten můj komentář byl. Že to vím, ale že už jsem Cobol zapomněl :⁠-⁠)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    DEEFHA: Jestli umíš COBOL, tak můžeš u IBM / CA technologies udělat pěkný prachy.
    P19
    P19 --- ---
    DAVIDOWITCH: Nj, každý to máme jinak. Já třeba se musím napřed sám doučit fyziku a matiku, než se to s ním učím. Jazyky a češtinu dávám levou zadní.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    P19: Jo, dítě ve škole je jediný důvod proč sem si vůbec vzpomněl že to existuje
    P19
    P19 --- ---
    DAVIDOWITCH: No pravda, při programování ne :)
    Ale celý život dělám jazyky, studoval jsem jazyky a motám se okolo lingvistiky a NLP (čistě jako zábava), zrovna se dost intenzivně učím slovinsky, takže skrz příbuznost k češtině zrovna slovesné třídy a vzory řeším.
    A navíc mám zrovna syna, který tohle bere ve škole :))
    No jak říkám, zrovna gramatika je věc, která u mě konkrétně nepatří, jako jedna z mála věcí, k tomu, co jsem se učil ve škole a pak už nikdy nepotřeboval. Navíc teda mě to na základce dost minulo a doučil jsem se to všechno až na vejšce.
    Ale chápu, jsem výjimka z výjimky :) Ty kroužkovce jsem nikdy nepotřeboval
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    P19: Vědomě nebo jen mluvíš jak ses naučil a náhodou je to popsaný slovesnými vzory? Jestli to první, sem zvědavý kde
    P19
    P19 --- ---
    DAVIDOWITCH: Hele já slovesný vzory používám furt :)
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    DAVIDOWITCH: Jasne ze jo: https://bilakniha.cvut.cz/cs/predmet6099506.html#gsc.tab=0
    (ale zli jazykove tvrdi, ze uz to neni co to byvalo :-)
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    SPIKE411: Učí to ještě Pavel, netušíš? Vím že nasral spoustu lidí při zakládání FITu, protože v nějaký předělávce plánů to najednou a bez konzultace bylo zase povinný pro všechny, přestože byli dohodnutý že nebude. Ale to už je.. taky 13-14 let
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    MARASAN: No a člověk tohle peklo dodělal, zařadil někam ke kroužkovým červům a slovesným vzorům (tj, blbost co už nikdy neuvidí).. šel na doktorát, zjistil že na GPU se sportuje bitonickym merge sortem v distribuované (shared) memory, jen naštěstí ta komunikace je každý s každým, a pomyslel si že přeci jen možné v těch 25 ještě neví úplně všechno na
    světě. (Otoh, reálně sem nic z toho už nepoužil, protože nedělám velkou fyziku a většina věcí co dělám je buď triviálně paralelní, nebo prostě vyžaduje aby všechny nody měly kopii všech dat)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    DAVIDOWITCH: tak tohle jsme my myslim povinny nemeli (FI MUNI). Dik.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    MARASAN: Přesný název už nevím, povinný předmět na FELu o paralelním programování, těžký zabiják studentů. Hodně se řešilo programování na systémech s velkým počtem homogenních nodů, takřka výlučně s vlastní (nesdilenou) paměti a point to point konektivitou (tj, žádný velký crossbar, každý model má několik sousedů se kterými mluví přímo a jinak si hrajou na tichou poštu buď předáváním zpráv, nebo rovnou zablokováním cesty na dobu komunikace).

    A teď byly úlohy typu: sort na topologii motýlka se store and forward komunikací (a dotazy na.. už nevím, vím že se to značilo psí.. je to 15 let co sem to dal)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam