• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TOOMIX:
    do toho hlídat legislativu a koncem roku dělat nemožné na počkání. A to už ani neuvažuji o tom, že třeba je dávat pozor na legislativu jiných zemí - EU/mimo EU.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DJFRACTAL: programovat peníze je VŽDYCKY past. DPH sazby, výpočty koficientama, platnosti sazeb, kombinace sazeb DPH na jedný účtence/faktuře, zaokrouhlování atd.

    Ještě že programuju MES/SCADA
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DJFRACTAL:
    No příklady jsou fajn, ale pokud tomu nerozumíš, tak se ti to těžko bude předžvykávat a zadávat programátorům... A trochu asi cítím, že to bude souviset s tvým dotazem na PO...
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    KOC256: no, tos mi teda pomohl :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DJFRACTAL:
    Najmi si na to někoho kdo to už dělal jinak to dopadne průserem...
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    Zdravím, existuje nějaký šikovný online resource na implementaci finance flow do aplikace? Jde o aplikaci která fungovala jen pro objednávání a teď se rozhodlo, že bude potřeba i implementace plateb a defacto "účetní systém"... půjdou vidět výdaje, příjmy... tvorba faktur apod...

    Já vůbec nevím jak začít. Vím jak to má fungovat, mám i příklady z praxe, ale jak to uchopit a naservírovat vývojářům?
    DWICH
    DWICH --- ---
    JARDABEREZA: V letectví je to mix archiaických systémů, kde se posílají plaintextové zprávy zdrcnuté tak, aby se ušetřil každý znak, protože se u těch zpráv opravdu platí za každý odeslaný znak a zároveň moderní přístup, kdy k některým systémům existují normální soudobé API jako např.

    https://developers.amadeus.com/self-service/apis-docs

    Ten první svět je dnešní optikou fakt pravěk. Wendower (autor videa) na to téma produkuje zajímavej obsah.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    Pokud vás baví zastaralé a komplikované systémy, tady je intro do aerolinek: https://www.youtube.com/watch?v=1-m_Jjse-cs :-D
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    IXTREMIST: jo aha, to slo spolecne se Sunem. Hadam, ze to od doby akvizice v ORCL nikoho nezajima a dobre jim tak
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    SUCHRE: Storagetek tape libraries.
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Exadata nebo ODA? To zadny chyby hazet nema.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    SULTHAN: tak Oracle nemá zákazníky ale rukojmí. teď jsme u jednoho klienta udělali komplet přechod z hw oraclu - jejich házel chyby půl roku, Oracle ani nehnul prstem s tím, že to stejně nikdo jinej neumí. no, chyba pánové, umí.
    SULTHAN
    SULTHAN --- ---
    KLEINZACH: do oracle chodí umírat právníci.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    . o O (AS400, SAP ?)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    KLEINZACH: Já jsem spokojenej s aktuálním Pythonem, to by mi snad mohlo na těch pár zbývajících let vystačit :⁠-⁠)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    DEEFHA: par veceru stravenych oprasovanim znalosti neni moc velka cena za zajistene stari :) kam jeste chodi programatori umirat? oracle?
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    IXTREMIST: Však jo, o tom ten můj komentář byl. Že to vím, ale že už jsem Cobol zapomněl :⁠-⁠)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    DEEFHA: Jestli umíš COBOL, tak můžeš u IBM / CA technologies udělat pěkný prachy.
    P19
    P19 --- ---
    DAVIDOWITCH: Nj, každý to máme jinak. Já třeba se musím napřed sám doučit fyziku a matiku, než se to s ním učím. Jazyky a češtinu dávám levou zadní.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam