• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    LARS_GUNNER: Spis mam jinou bublinu. Mezi "cool kids" se kteryma sem tam spolupracuji / spolupacoval jsem Chisel celkem jede, delaj v tom celkem zajimave veci. Ale treba IBM POWER furt pisou ve VHDL co vim a na nejake novoty typu Chisel nebo Sail se tam moc nehraje.
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    LARS_GUNNER: Jasne, vsak jsi v oboru, ne cool kid ;)
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    JANFROG: O nicem takovem nevim. Mozna mas lepsi info, ale v me odborne bubline je VHDL standardem pro FPGA a k nicemu jinemu se moc nepouziva. Delam hardware dlouho a o Chiselu jsem jen slysel.
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    NOHOUS: Neco jsem v tom delal, co te zajima?
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    Neodolal jsem a ukradl z jiný diskuze

    NOHOUS
    NOHOUS --- ---
    JANFROG: SystemVerilog?
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    KERRAY: Dík, kouknu
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DEEFHA: uplne vidim, jak to pusobi na bezneho laickeho ctenare. "tyvle, tady nam pocita duchody pocitac z padesatych let..."
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    VYHULENY_UFO: No to víš, Seznam jede na clickbaity...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DEEFHA: tyvle, solidne bulvarni titulek...
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    KOLCON: s Perlem na mě teď na LinkedInu vykoukla remote senior backend engineer pozice v DuckDuckGo za slušnej americkej plat...
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    NOHOUS: Na to sem zanevřel když sem zjistil že mě obyčejné C++ uživí o dost líp (nástup byl snad o 5 tisíc větší)
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    NOHOUS: To je pro dinousaury, cool kids pouzivaji Chisel!
    NOHOUS
    NOHOUS --- ---
    VHDL?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    KOLCON: leda jestli dobře umíš deobfuskovat cizí kód.. :)
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    KOLCON: Jsem si kdysi chtěl rozjet W3C validator na Windowsu (https://validator.w3.org/) ...zkoušel jsem si dělat software na kontrolu webů. Jedu podle návodu a u jedné dependency jsem měl problém... byla rozbitá. A z toho co jsem se dozvěděl člověk, který to měl na starosti zemřel... tak jsem usoudil, že to už asi nikdo nikdy spravovat nebude, protože linux ten problém neměl. Tak jsem opustil ten nápad :-D
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    JANFROG: Umím Perl, tak asi pár let počkám a zkusím si diktovat podmínky 😂
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    IXTREMIST: Jasne, chapu. Kadopadne diky moc za snahu!
    MALAMUT
    MALAMUT --- ---
    DEEFHA: dtto cca 13 let ... :-)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    Btw. konečně jsem si přečetl ten článek o Cobolu, který tu trochu rozvířil stojaté vody. U pana Čevely, se kterým je veden rozhovor, jsem byl před pětadvaceti lety na školení Cobolu, než jsem v něm pak pár let pracoval :-D Kruh se uzavřel. Upřímně - myslel jsem si, že už je pan Čevela dávno mrtvý... V důchodu byl už tehdy :-)

    Systém z dob děrných štítků. Důchody v Česku zpracovává program z 50. let - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-system-z-dob-dernych-stitku-duchody-v-cesku-zpracovava-program-z-50-let-231952
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam