• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    Hmm.. tak sem taky přes rok patřím:-) btw.. tohle odpovídá přesně mé zkušenosti..

    Is Tech Lead the WORST Job For Most Programmers?
    https://www.youtube.com/watch?v=0EvRSD1-jII


    a propos, chybí mi tahle diskuze.. tak ji zakládám...

    [RUDOLF @ nyx :: zadosti o zalozeni klubu - vsechny pohromade]
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    LUDWIG_: Mam hodne rad tenhle clanek: https://news.microsoft.com/features/the-engineers-engineer-computer-industry-luminaries-salute-dave-cutlers-five-decade-long-quest-for-quality/

    Posilam ho lidem kdyz se ptaj co by to mel bejt ten Staff Engineering.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    LUDWIG_: Super, koukam na to. Ted jsem jak popisuje jak mikrokodoval "microvax" - a vzpomnel jsem si jak jsme na skole psali mikrokod pro DOP, bratru 20 let zpatky...takova nostalgie!
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    LUDWIG_: Gates a Ballmer jsou oba nebezpeční psychopati, pro které bych dělat fakt nechtěl. Jaká je kultura v MS teď netuším, předpokládám, že je to klasický US korporát.
    LUDWIG_
    LUDWIG_ --- ---
    Jinak Cutlerovi je 81 a momentalne v Microsoftu fusuje do Xbox Cloudu
    LUDWIG_
    LUDWIG_ --- ---
    LUDWIG_:

    The Mind Behind Windows: Dave Cutler
    https://youtu.be/xi1Lq79mLeE


    Vic jak tri hodinovy rozhovor s Davem Cutlerem. Zminuje tam i tu knihu, ze ten zivot v zacatcich Microsoftu vykreslila dost nefer jenom o nekonecny drine a rozpadlych rodinach. Ze pry to tak hrozny nebylo a kazdy patek meli integracni meetingy, na ktery prinesli zamestnancum basu piv lol

    Pokud se vam nechce sledovat cely rozhovor, tak na tom kanalu jsou kratke klipy z nekterych zajimavych casti, napr.

    Windows Longhorn and the Worst Code I've Ever Seen: Dave Cutler
    https://youtu.be/vxmZPMg7vIs
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    JINX: amazon.de případně jsem loni kupoval lifetime licenci na shodan za pár $
    SATAI
    SATAI --- ---
    JINX: vetsinou jede na zive.cz postupne updateovany clanek o slevach, jak se objevuji na amazon.de. Pripadne na jinych serverech o amazon.com nebo .co.uk
    MUXX
    MUXX --- ---
    JINX: Amazon.de ma zpravidla slevy na jejich vlastni veci. Konkretne premyslim o novem Kindle. Jinak mam na wishlistu tak maximalne meta quest 3, ale ten je moc novej aby na nej byla nejaka sleva.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    JINX: pokud najdes, dej vedet :) ... obecne mam pocit, ze jak clovek prekroci urcitou uroven, tak dojdou zdroje, protoze ty vyssi levely nema kdo ucit
    JINX
    JINX --- ---
    QWWERTY: No já bych chtěl ideálně něco advanced. Nevím jestli třeba DataCamp není moc basic. Případně něco podobného bych ocenil :-)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    JINX: doufam, ze by treba nejakou akci mohli mit na tryhackme nebo podobnym webu, ale jinak uz mam kurzu, ze nevim co s nima
    hlavne se vyhnout takovym tem akcnim bundlum, ktery nakonec uci educba nebo podobni heretici
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    SUCHRE: jo tak z tech zadna sleva nekouka, prave naopak :)
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Domu a podivat se na deti.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    JINX: Za mě v česku: https://www.hlidacshopu.cz/ ...některé slevy jsou imaginární.
    JINX
    JINX --- ---
    Blíží se Cyber Monday a Black Fraiday - máte nějaké tipy na co se podívat?
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    A uplne genericky mi prijde ze je tam takovej nutnej mezikrok prestat bejt zamestnanec a chvili bejt freelancer, jinak si clovek muze nabehnout do ruznejch konkurencnich dolozek, IP problemu a podobnejch veci.
    DWICH
    DWICH --- ---
    KERRAY: Dobrý je si to promyslet - co nabízím, kdo je ideální zákazník, co za hodnotu mu to přinese, aby měl důvod to zaplatit, jak k zákazníkovi dostanu atd.

    Dobrý, co zmiňujou i ostatní - s čím jim chceš pomoct? Zkus se podívat na sebe jako na produkt, jako na nějaký řešení. Není dobrý bejt všeználek, ale vybrat si konkrétní use case. Např. máte vývojáře a chtěli byste přejít do cloudu? Se mnou to bude za půlku času (benefit). Máte vývojáře, ale nejsou tolik agilní? Pomůžu vám je odkoučovat a zvýšit produktivitu (benefit).

    Ty další body, co zmiňujou ostatní, taky fungujou - můžeš jít kázat na LinkedIn nebo přednášky o tom, proč by ti klienti měli zaplatit - dáš jim nějakou hodnotu, kterou nemají. Dá se na to přijít tak, že se zeptáš stávajících klientů, co si na tobě cení, proč tě platí.

    Jaká je tvoje ideální zakázka a ideální klient? Chceš to dělat sám na sebe jako freelancer? Vybudovat si osobní brand? Jestli jo, budeš se muset někde nabízet (web, socky)
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    JARDABEREZA: Jo jo, to jsem delal / delam take. Teda naucit se placat o vecech uveritelne take chvili trva, ale kdyz to clovek zmakne, obvukle to nese ovoce.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    No co si pamatuji, tak lidi to řešili tím, že se vetřeli s přednáškou na BarCamp a přenášeli o tom a případně o tom tématu napsali nějakou knihu :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam