• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DWAYSTAR WARS seriály - Spoilery povoleny!
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Ten Sith ale má zajímavý styl pokud jde o to poškodit nebo zničit protivníkovi jeho lightsaber, něco takového myslím ve Star Wars bylo jen zřídka.
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    RUDIE: Sol je dost rozhozenej, tak bych mu to zatemneni mysli i chvili toleroval. Jinak jo, trochu se to obcas strili do nohy (stale obcas mmj. vnimam zvlastni strih a tempo nebo inscenaci nekterych momentu), ale nejak mi to nebrani se dobre bavit a uzivat si to. Nakonec se to tim zasadne nelisi treba od prequelu, ty jsou taky mistama clunky a tak trochu brak nebo jak to rict. V tom je to celkem verny puvodni latce a v ramci stylu. Takze ja jsem vlastne vicemene spoko, i kdyz clovek si dneska muze vzdycky pripomenout Andora a rict si, ze to jde i vybrousenej… Porad teda zalezi, jak se to podari dokoncit, ale pokud slusne nebo i lip, budu se k tomu stejne jako k prequelum obcas rad vracet. A mozna i pri kazdym dalsim shlidnuti koukat na neduhy schovivavej (nebo podle nalady nasranej).
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    RUDIE: Ale vypadá to že Jedi-Syslík to už vyčenichal že to není ona... :⁠-⁠)
    RUDIE
    RUDIE --- ---
    Jako tenhle díl byl poměrně solidní, ačkoliv se to se stále až moc často střílí do nohy a pořád mě dost irituje, že se ty postavy chovají v každý scéně úplně jinak))

    Že by mistr Jedi nedokázal poznat jedno dvojče od druhýho (obzvlášť když "umí číst myšlenky",)) by bylo dost trapný, tak snad to jenom hraje.
    IKARI
    IKARI --- ---
    IKARI: a jediove jsou disciplinovanejsi, nez bezny policejni sbor ... ale stejne
    IKARI
    IKARI --- ---
    ARAON: porad to bude velky problem, ktery nekdo bude resit, a i pokud se to nevysvetli, tak to porad bude mit velky vliv ... predstav si IRL, pokud nekdo zavrazdi dva policisty a potom pri vysetrovani zmizi pet dalsich a nikdo nevi proc - predstav si paniku mezi policisty, kteri nebudou chtit riskovat zivoty, treba svych podrizenych, kdyz ne svoje, kdyz nevedi, co jim hrozi, budes mit ruzne teorie, lidi se zacnou hadat o to, co se mohlo stat, budou ruzne snahy o to zmenit modus operandi, aby se to nemohlo opakovat, nekdo se tomu bude branit, protoze ho to bude omezovat ..... ja vim, ze to je jeste 100 let, ale stejne
    ARAON
    ARAON --- ---
    IKARI: Tak jsme v audirku “poilery povoleny”.

    Oni určitě někomu chybět budou, otázka je, jestli se někomu podaří vypátrat, co se jim stalo.
    IKARI
    IKARI --- ---
    ARAON: jest ne (btw spoilery mi nevadi - obecne, to neni nic proti Akolitce) ... ale psal jsem, ze at uz prezijou vsichni, nikdo nebo cokoliv mezi, tak je to problem v kazdem pripade - pokud zemrou vsichni, tak budou porad nekde nekomu chybet, ze jo :D
    ARAON
    ARAON --- ---
    IKARI: No a už jsi viděl další díl? Seznam těch, co by mohli ono zjevení nahlásit, se povážlivě ztenčil.
    IKARI
    IKARI --- ---
    ARAON: dobre, tak co teda ted vime?

    vime, ze Jediove byli velmi prekvapeni, kdyz videli Sitha ve Skryte hrozbe - potom, ze Palpatine porazil rad Jedi, protoze vyuzil toho, ze usli na vavrinech, ze se natolik odpoutali od politickeho deni, ze uplne podcenili nebezpeci, co zacalo rust v republikovem senatu - to neni maly detail, to je temer hlavni pointa Prequelu, plus jedna z veci, ktere na PT ocenuju nejvic ... a tohle muze fungovat jenom pokud aspon v strednedobe minulosti nemuseli resit zadne existencialni problemy, at uz na politicky urovni nebo jakykoliv jiny

    ted v Akolitce je co?

    v prvni rade vime, ze maji obavy z politicky odpurcu radu Jedi v senatu, skrze expozici od mistrine Jedi Vernestry Rwoh ... takze od ted dal to neni jenom o tom zachovat status quo, ale vztah Jediu k politicke scene se musi otocit o 180 stupnu a to brzy, aby meli jeste cas zapomenout na to jake to bylo zapojovat se do politickeho deni a dostat to pryc ze sve kultury pred Skrytou hrozbou

    druhak cela tahle skupinka Jediu na Khofaru videla typka v cernem, s cervenym svetelnym mecem, co pouziva silu, coz je presne to co stacilo Qui-Gonovi, aby Maula identifikoval jako Sitha, takze pokud se jakykoliv jeden z nich odsud dostane, tak automaticky cely rad vi o tom, ze tu je Sith a Prequely uz nemuzou probehnout tak jak probehly - jeste muzou vsichni tady zemrit, aby se to nedostalo ven, ale potom rad Jedi vi, ze kdosi, kdo ovlada silu zavrazdil dva rytire Jedi a ted mas vetsi mnozstvi rytiru, co zahynuli za nevysvetlenych okolnosti pri hledani tohoto vraha, pricemz aspon jeden z nich ma rany od svetelneho mece...

    to je presny opak toho, co by se ted melo dit :D Jediove by ted meli nabirat to sebevedomi a falesny pocit jistoty, ktery meli v Prequelech

    krome toho, ze by na Khofaru nahle vybuchla sopka, ktera by zakryla okolnosti umrti vsech tehle Jediu a smazala podezreni, nebo toho, ze se objevi Darth Plagueis a pomoci nejakeho temneho ritualu vyvola skupinovou amnesii u vsech Jediu, nebo ze jsou Jediove naprosti retardi, pardon my french (coz by me ani jedno neuspokojilo), tak si nedokazu moc predstavit ten 4D sachovy tah, ktery by dokazal tohle uhrat do zaveru, ktery by daval smysl ... a vzhledem k tomu jak jsou postavene ty 4 dily, co jsem videl, tak bych si na to nevsadil

    ale budu fakt rad, kdyz se budu mylit :)
    ARAON
    ARAON --- ---
    IKARI: Počkat se soudama až na konec příběhu?
    IKARI
    IKARI --- ---
    ARAON: co?
    ARAON
    ARAON --- ---
    IKARI: Jo. To zní celkem logicky, že?
    IKARI
    IKARI --- ---
    ARAON: mas naprostou pravdu, pripomenu to na konci :)
    ARAON
    ARAON --- ---
    IKARI: Zajímavé. Ty už jsi viděl všechny díly?
    IKARI
    IKARI --- ---
    ARAON: vetsi problem je s tim proc se Jediove chovali v prequelech chovali tak jak se chovali, vzhledem k udalostem v Akolytce ... proc si tihle obhajci vzdycky veberou ty slaby argumenty? :D
    ARAON
    ARAON --- ---
    Commentary: @HK47_Actual je muj nejoblibenejsi SW Twitter ucet.

    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    IKARI: to je pravda, první dojem dělá hodně. Já tohle měl v rámci SW s Epizodou IX: oproti ostatním špatná atmosféra v kině, a asi i moje špatná nálada, když to do těch kin přišlo a tak. přitom se to nijak diametrálně nelišilo od zbytku Disneyho Star Wars... zapadalo to do jejich stylu, akorát že ten není to, kvůli čemu lidi na SW koukaj, takže když udělali "maximum Disney" epizodu, tak to vůbec nebylo to, co lidi chtěli.
    IKARI
    IKARI --- ---
    XCHAOS: no jo, ale od zhrzeneho divaka muzes tak maximalne zjistit, co se mu nelibilo - presvedcovat ho, ze by se mu to melo ve skutecnosi libit jaksi k nicemu nevede :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    IKARI: je tam spousta detailů, za které si to hate nezaslouží. spousta novinek bylo opakování klišé a rozvíjení zjevného. Tady je super worldbuilding, spousta nových prostředí. Úplně nový pohled na Jedie v éře, kdy byli u moci a vynucovali si zákony (nastavené ve svůj prospěch). Mechanici ve skafandrech místo droidů, protože jsou levnější (či co). není to dokonalé, ale ve srovnání s ostatní Disneyho produkcí slušný nadprůměr. Navíc první hraná věc mimo poměrně úzké časové vymezení tří trilogií - které se odehrály v rozmezí kolika let dohromady, snad 50? 60 let nejvíc (někde se určitě dá najít chronologie). Super počin, který obrovským způsobem rozšiřuje rámec, v jakém se do SW univerza můžeme podívat... třeba se dočkáme i něčeho z hodně vzdálené budoucnost, nebo z éry Old Republic... mě to baví, už jsem byl unavený neustálým rozpitvávním sebemenší narážky na cokoliv, co bylo zmíněné v New Hope nebo OT (zejména Han Solo, Boba Fett... ne, že by to řemeslně nebylo kvalitní.. ale točit hodiny a hodiny materiálu jen na bázi neustálého vysvětlování každého náhodného Lucasova konverzačního obratu z roku 1977?)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam