• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KERRAYAI Art - Tvorba za pomocí umělé inteligence: Midjourney, DALL·E 2, Stable Diffusion, OpenAI
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TADEAS: no tak třeba já mám velké podezření, že mozek v rámci toho, co vnímá jako lidský jazyk, psaný nebo mluvený, projevuje silný bias směrem k Zipfovu zákonu (to není umělá inteligence, spíš základní statistika)
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    XCHAOS: no ja myslim ze ta konceptualni nejasnost bytost/inteligence je hluboka. meli bychom rikat umela (pre-)bytost (tj ten hardwarove-softwarovy stack)... jak rozlisit umelou a jeumelou inteligenci, to mi prijde ponekud umela otazka. :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TADEAS: ano, v podstatě přirozená demence natolik zesílila, že už jako její protiváha nestačí přirozená inteligence a ke slovu se hlásí inteligence umělá :-)
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    XCHAOS: to je uz tradicni de-antropocentrizace ne? :))

    spis to obnovuje otazky po bytosti vs inteligenci. inteligence stavi ten "stack", ktery v nejakych svych vyrazech je natolik integrovany, ze ho pak nazyvame bytost (odtud pak "vedomi" jako ohnisko te bytosti)... cili bytost (potazmo individuum) nesouvisi s nejakou kreativitou, naopak se snazi vse moderovat (exponencializovat ke stabilite) tak aby ji ta univerzalni aktivita "inteligence" neroztrhala :))
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    XCHAOS: nejhorší? podle mě nejzásadnější v tom dobrým smyslu, můžem si přestat hrát na něco extra a začít vnímat realitu :D
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    na Twitteru jsou dost pěkné obrázky pod tagem AILust
    https://twitter.com/search?q=%23AiLust
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    XCHAOS: tak lepší je uvědomovat si, jak věci jsou, spíš než trcet v iluzi individuálního self, ne?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    YMLADRIS: to nejhorší, co AI přináší je, že si díky tomu uvědomujeme, že my sami jsme taky jen "natrénovaná inteligence". Kde je nějaký kreativní, individuální moment? To zjištění, že jsme sami jen vycvičení, je v podstatě děsivé a jde proti hodnotám, ke kterým jsme ... ehm... byli vycvičeni, abychom jim věřili...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    #napad

    dnes jsem se rozpremyslela nad "AI koučem". nejdřív mě napadlo použití pro děti. Syn používá Night Zookeeper, což je appka podněcující děti, aby psaly texty. V rámci toho je docela ochoten psát, protože AI (celkem trivální) se ho pořád na něco vyptává a když napíše větu, nějak na to reaguje, což ho udržuje v procesu. Když jsem mu předtím dávala jen prostě prompty "Napiš doporučení, proč je super tvoje aktuálně oblíbená videohra", nezajímalo ho to natolik, aby něco seriózního plodil. Druhý příklad je AI tutor na matematiku, což bude mít od ledna, tj přímou zkušenost nemám, ale bude to podobný - engaging dialog...

    dál se moje úvahy posunuly ke koučování. tj obecně člověk má nějaký cíl a potřebuje podporu v procesu té cesty. pro děti by to mohlo být super

    dál se moje úvahy posunuly k dospělým a k tématu ADHD/ADD a poruch pozornosti indukovaným tím, jak si modifikujeme dopaminergní cyklus. Že hodně lidí je schopno na něčem soustředěně pracovat, pokud jsou např. VE DVOJICI, je tam interakce, společný postup. Tak takový AI laskavý a přitom dobře proškolený, za běhu si individualitě člověka přizpůsobující kouč, se kterým se dá kdykoliv pokecat, postěžovat si, rozebrat co je next step, co by pomohlo, ... to by mohlo mít na tvořivou výkonnost docela vliv.

    KERRAY
    KERRAY --- ---
    přijde mi, že ty nejočividnější díry, jak přimět ChatGPT psát věci, které na přímý dotaz psát nechce, jsou už možná zalepené...
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    velmi přístupný, ale zároveň informačně nabitý rozhovor Lexe Fridmana s Andrejem Karpathym, který v Tesle rozjel AI

    Andrej Karpathy is a legendary AI researcher, engineer, and educator. He's the former director of AI at Tesla, a founding member of OpenAI, and an educator at Stanford.

    Andrej Karpathy: Tesla AI, Self-Driving, Optimus, Aliens, and AGI | Lex Fridman Podcast #333
    https://youtu.be/cdiD-9MMpb0
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Teď už je to jiná liga, no :)
    #obrázek #původní
    beautiful impressionist painting, ethereal girl with long curly red hair and hazel eyes, freckles, scottish, druidic priestes, sheer tunic, dark and mysterious, dreamy expression, fantasy character concept art, fantasy, dark, Dramatic, Beautiful Lighting, Fusion between Jeremy Mann and Jean-Baptiste Monge and Darek Zabrocki, aaron griffin, long distance shot --ar 2:3 --v 4

    Beautiful Watercolor painting of a dark dramatic male character with long blonde wavy hair and golden eyes, Fusion between Jeremy Mann and Richard Schmid and Daniel F Gerhartz, Anna Dittmann, Long shot, full body, Award-winning art --ar 2:3 --v 4

    oil painting of a very young woman roguelike character, perfect blend of blend of jessica alba and mila kunis, long brown hair, bright eyes, fair skin, in a dark victorian elaborate hunter robe by nexro xiii, dark and mysterious, dynamic pose, dark and gloomy, mysterious, magnificent and royal, witch like, dark and mysterious immense details, HD, cinematic lighting, cinematic, epic, photoreal by Riccardo Federici, Frank Frazettaby Bill Sienkiewicz and donato giancola and anders zorn, cinematic, dramatic lighting, raking ligh --ar 2:3 --v 4 --v 4 --v 4

    #galerie
    https://www.midjourney.com/app/users/340934703567601664/
    (galerka, at netapetuju, u poslednich portretu jsem pak ar 2:3 pouzivala umyslne, aby mi vic zapadaly do settingu, i kdyz je to nekdy protahlejsi, jak je to standardne nauceny na 512x512)

    DOUPLE
    DOUPLE --- ---
    #obrázek tohle je ještě z MJ V2 (červen?), nejhůř dopadaly nosy, sem tam druhý obličej na krku :) + PS + upscale přes gigapixel

    scarred hag with heavy tattooed face + scars, wrinkles, symetrical, terrible, beautiful horror, menacing, fear, death, skin texture made of tiny lines, tiny pronounced lines on skin, hyper detailed, insane details, intricate, dramatic light, rule of thirds --ar 9:16 --s 5000 --no blur

    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Midjourney je hlavne strasne jednoduchy na pouzivani a psani promptu :)
    Vanocni pranicko jsem si tam ted delala taky :))
    Jinak tam delam hlavne postavy do dracaku :D
    #obrázek
    watercolor illustration, beautiful christmas tree in a home, soft warm light, evening, gifts, christmas lights, poster, editorial --ar 3:2

    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    pro děcka je to super. syn si dělal nějakou kartičkovou hru s MidJourney

    DNF
    DNF --- ---
    Anyway, dneska jsem poprve pouzil to webove rozhrani na diffuse, abych pomoci toho udelal header na nasi vanocni party. Pouzil jsem vetu z pozvanky, a tak dlouho menil parametry az to udelalo neco co se mi libilo. Kdybych to kreslil v gimpu, mam to asi rychlejsi, a byl bych s tim podobne spokojen, ale tohle byla mnohem vetsi zabava.

    Ted kdyz to zkousim lokalne, tak se mi zda ze to je jeste lepsi, co se tyce rozliseni, i ovladatelnosti. A to jsem si stahnul jen ten 4G model. Mam malej disk. Nesmejte se. Mam celej malej pocitac.

    Rozhodne vidim pouziti na generovani libivejch obrazku k mapam pro DrD a podobne. Udelat atmosfericky obrazek kde je hlavne krajina je zda se to nejjednodussi.
    DNF
    DNF --- ---
    DNF: mno, to jsem se asi prekoukl, to je k jinejm obrazkum, nevim jestli to je stejnej autor
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam