• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KERRAYAI Art - Tvorba za pomocí umělé inteligence: Midjourney, DALL·E 2, Stable Diffusion, OpenAI
    Vše ohledně umění tvořeného pomocí umělé inteligence - obrázky, 'fotky', galerie, hudba, video, text + články, novinky apod.

    NSFW obsah prosím obalit spoiler tagem - <div class="spoiler">obrázek</spoiler>, a nemá to tu být klub na roštěnky a nahotinky bez nějaké přidané hodnoty

    Příbuzné diskuze:
    - [DALL·E mini i Craiyon - having sex with AI since [date format unknown]]
    - [I Hope This Does Not Exist ​ ​ ​ ▌​ ​ Vedlejší efekty v AI visuálech]
    - AI obecně [Artificial Intelligence AI]
    - Vtipy [Umělá inteligence, chatboti - vtipné konverzace aneb "Hoří hovno?"]
    - [generativní modely] Jak konstruovat prompty, kde získat váhy i jak to vše interpretovat


    Prosím zkusme pro vkládanou tvorbu používat tagy
    #galerie (2-3 obrázky na ukázku, další po rozkliku) #obrázek #video #hudba #text #hry #původní (pro vlastní tvorbu) #roštěnky

    #článek #nástroj

    (návrhy na další tagy apod. vítány)

    Texty, programování: https://beta.openai.com/playground | https://chat.openai.com/
    Obrázky online: https://www.midjourney.com/ | https://beta.dreamstudio.ai/
    Lokálně: https://github.com/AUTOMATIC1111/stable-diffusion-webui | https://github.com/invoke-ai/InvokeAI | Civitai repository custom modelů pro SD
    AI na vytvoření textového zadání z existujícího obrázku: https://huggingface.co/spaces/pharma/CLIP-Interrogator
    rozbalit záhlaví
    HORRENDOUS
    HORRENDOUS --- ---
    Prosím vás, zkouším nějakou dobu leonardo.ai a nejde mi vytvořit charakter/osobu, která by měla "black sclera" kontaktní čočky, resp. plně černé oči. Zkoušel jsem to jak napřímo, tak i přes blbosti jako alien eyes, cow eyes atd. Neměli byste někdo nápad jak na to? Pokud sem podobně hloupé dotazy nepatří, tak se předem omlouvám.
    TRZNICE
    TRZNICE --- ---
    Zjistil sem, ze MJ dela uplne realisticky coca cola logo. Premejslim, jestli u nich nemaj placenou reklamu a tak me vubec napad koncept reklamy v ai generatorech...
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    no ja to osobne potrebuju na webdesign, mali klienti nejsou schopni dodat kvalitni obrazky co by se k prezentaci na urovni hodily...

    Takze napriklad stolar dela pekne postele, ale neni je schopen vyfotit v luxusnejsim prostredi, takze napad by byl inpaitingem vlozit postel do prostredi kde bude vypadat luxusne...
    DNF
    DNF --- ---
    TRZNICE: heh, to ja uplne chapu, takhle nad tim ma kontrolu, muze si tam upravit cokoliv kdykoliv na to ma cas/napad, protoze si to napsal a rozumi tomu. A ne ze pak bude nekoho nahanet aby udelal nejakou zmenu. Stejne, kdybych neco takovyho chtel provozovat jako web service, nasel bych si spis spolecnika, aby to delal nekdo, kdo bude mit zajem v tom i pokracovat. Proste jsi nabizel neco co nechce... Nebo to rovnou muze nechat napsat chatGPT, kdyz je to takovej mocnej prompter :) to by melo styl.
    SYKES
    SYKES --- ---
    Jen nápad: koukněte, jak je to v posledních dekádách s fotografií v médiích. Jak se masově rozšířily dostupné a kvalitní fotoaparáty, se kterými není problém udělat technicky dobrou fotku, vyrojily se i davy "fotografů". Důsledkem je, že vzrostla konkurence - resp. nabídka... a vyhrála nižší cena, povětšinou v rukou nových, (relativně) nezkušených fotografů. Důsledkem je pokles úrovně kvality fotografií... hezky to bylo viditelné v papírových magazínech začátkem minulé dekády. Prostě levné a dostupné převálcovalo kvalitní, autorské - ale (a v době masivního nástupu online médií neakceptovatelně) drahé.

    A v kontextu zmíněného se bojím, aby se totéž nestalo s uměleckou tvorbou, kterou rozcupuje AI s generováním (sic) kvalitních obrázků, ale bez přesahu, bez vývoje autora a reflexe jeho životní zkušenosti, sociální nálady atd.

    Dalším důsledkem může být, že vypadne celá generace - umělci nebudou mít co jíst, nikdo je nezaplatí, půjdou dělat něco jiného (jako se stalo mnohým fotografům). Potíž bude, až móda AI přejde (jestli?), nebude na co navázat - nebude, kdo by formoval novou generaci umělců, kdo by je to učil. Viditelnější je to na řemeslech - jak mizí umělečtí skláři a kováři, opraváři fotoaparátů či mechanických hodinek... jejichž dovednosti, nepředané další generaci, zmizí... hlavně že bude dost levné produkce z východu, že.

    A ještě tu mám ze svého pohledu jedno bolavé místo: móda levných obrázků (fotografií) zahltí prostor, stane se standardem a normou - a pro většinovou populaci tak přenastaví vkus a hodnoty. A ani jim pak nepřijde, že by mohli chtít více... a o to těžší bude návrat k tomu, co dnes považujeme za hodnoty - jako např. ono autorské vyjádření umělce. Vizuál v mediálním světě bude jen takovým povrchním, ilustračním obrazem... a lidem to bude stačit (jako povrchní zprávy na soc. sítích z celého světa).

    Možná už stárnu, ale přijde mi to jako docela nešťastný směr.
    A proto mi ona zmíněná hláška "generování obrazů není tvorba umění, ale vyhýbání se tvorbě umění" nepřijde tak úplně mimo. Žel.

    P.S. rozhodně nechci působit jako nějaký zpátečník, mám rád nástroje pomáhající tvorbě, jako je inteligentní výběr objektů, upscaling obrazů s chytrým dopočítáváním obsahu, chytré doostřování... ale všeho s mírou.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    #napad

    dnes jsem se rozpremyslela nad "AI koučem". nejdřív mě napadlo použití pro děti. Syn používá Night Zookeeper, což je appka podněcující děti, aby psaly texty. V rámci toho je docela ochoten psát, protože AI (celkem trivální) se ho pořád na něco vyptává a když napíše větu, nějak na to reaguje, což ho udržuje v procesu. Když jsem mu předtím dávala jen prostě prompty "Napiš doporučení, proč je super tvoje aktuálně oblíbená videohra", nezajímalo ho to natolik, aby něco seriózního plodil. Druhý příklad je AI tutor na matematiku, což bude mít od ledna, tj přímou zkušenost nemám, ale bude to podobný - engaging dialog...

    dál se moje úvahy posunuly ke koučování. tj obecně člověk má nějaký cíl a potřebuje podporu v procesu té cesty. pro děti by to mohlo být super

    dál se moje úvahy posunuly k dospělým a k tématu ADHD/ADD a poruch pozornosti indukovaným tím, jak si modifikujeme dopaminergní cyklus. Že hodně lidí je schopno na něčem soustředěně pracovat, pokud jsou např. VE DVOJICI, je tam interakce, společný postup. Tak takový AI laskavý a přitom dobře proškolený, za běhu si individualitě člověka přizpůsobující kouč, se kterým se dá kdykoliv pokecat, postěžovat si, rozebrat co je next step, co by pomohlo, ... to by mohlo mít na tvořivou výkonnost docela vliv.

    KERRAY
    KERRAY --- ---
    prosím připojujme k příspěvkům s odkazem nebo textem tagy - teď to chtělo hashtag "text", bohužel Nyx zatím nepovažuje za dobrý nápad, aby tagy mohl zpětně doplňovat moderátor, ačkoli jsem se za to přimlouval :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam