• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KERRAYAI Art - Tvorba za pomocí umělé inteligence: Midjourney, DALL·E 2, Stable Diffusion, OpenAI
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    NE7RA: a platite si coby firma tech 600 dolaru za predplatny?
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    Copilot už dost věcí umí a zlepšuje se, a hlavně patří pod MS, se kterými blízce spolupracuje i OpenAI, takže bych očekával, že se ChatGPT bude dost rychle promítat i v Copilotu
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    MidJourney - ukazka jedne veci z posledniho tendru co jsme delali. pro predstavu.

    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    DNF: ja sice v korporatu jsem, ale chatgpt domenu mame dostupnou a ty funkce byly tak genericky, ze jsem je tam proste hodil
    co korporat nevidi && neciha v tom IP/SPI past a tajny knowhow, to srdce neboli :D
    DNF
    DNF --- ---
    QWWERTY: Na jednoduchy veci jako testovani si taky umim predstavit uz soucasnej stav chatGPT. Bohuzel pro me nez se toho korporaty prestanou bat tak to bude chvili trvat .. Leda zmenit vzduch do nejakeho mladeho kolektivu :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    DNF: kolega to pouzival od zacatku a docela si to chvali
    pry ted delal nejaky mensi webovy projekt a defacto vetsinu nechal napsat copilota, akorat po nem obcas neco opravil

    ja ted pouzival chatGPT, kdyz jsem potreboval napsat test case
    hodil jsem mu funkce, on mi vygeneroval nejaky testy a ano, musel jsem nektery prepsat, ale neco fungovalo a mel jsem hotovy cely boilerplate
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DNF:
    Já s tím nedělal, ale zrovna mi o víkendu říkal kámoš, že občas si od toho nechají udělal paralelní kód a občas se dokonce diví, že to vymyslel lépe než člověk (alespoň nějaký fragment)... Ale nedokážu napsat, co přesně programují a kvalitu těch lidí...
    DNF
    DNF --- ---
    KOC256: videl jsem video, smer dobrej, ale zatim je to na jednoduchy veci..
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tady...

    Hrajeme si s GitHub Copilot. Umělá inteligence bude programovat za vás a pomůže zelenáčům – Živě.cz
    https://www.zive.cz/clanky/hrajeme-si-s-github-copilot-umela-inteligence-bude-programovat-za-vas-a-pomuze-zelenacum/sc-3-a-216635/default.aspx#part=1
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DNF:
    Pro VS neco takoveho uz je...
    DNF
    DNF --- ---
    DUKON: no ja s kolegama treba cekame na to, az bude nejakej chatGPT integrovanej v IDE co pouzivame na praci, protoze to bude umet automagicky kouzlit s kodem, to co dneska umi Intellij s refaktoringem chceme jeste lepsi, aby to umelo menit koncepty nebo patterny jestli chcete. Psat testy, pripadne kod podle testu. Nam to praci ulehci, ale urcite nesebere.
    MICHIGAN
    MICHIGAN --- ---
    DUKON: spis skonci ti, co se budou zuby nehty branit AI vyuzivat jako tool a nezapracujou ho do svyho workflow.
    dtto stejna situace kdysi s nastupem photoshopu a digital artu.
    v podstate se tim otevre trh i amaterum, ale zkuseni autori/grafici budou porad potreba, zvlast na profesionalni urovni.
    jediny, co nejspis uplne AI nahradi, jsou commisions a celej ten byznys, kterej okolo nich jede (proto jsou ted taky nejhlasitejsi hlavne ty firmy, co se okolo nich toci)
    a delat concept arty bude taky o dost jednodussi, zvlast, kdyz se AI natrenuje na pozadovanej styl.
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    Midjourney V4 nově umí víc poměrů stran, mají roční plán se slevou 20 %, nový příkaz /blend, který kombinuje až pět obrázků...
    DUKON
    DUKON --- ---
    MORPHLER: si vzpominam na rok 2004 jak mi jeden typek horlive vysvetloval ze jako dobre placeny webdesigner koncim, jak me vemzou praci levne sablony. No urcite mi odfiltrovali otravny typo klientu co picuji nad kazdou korunou, takze cajk.

    po case bude normou vodoznak AI FREE approved
    respektive budou nastroje ktere autorstvi AI ocejchuji ve vsech oborech a kde ne, tak tam maji spatne odbory.
    KERRAY
    KERRAY --- ---
    #galerie https://www.reddit.com/r/midjourney/comments/10qnqft/i_have_been_working_the_last_couple_days_to_find/
    I have been working the last couple days to find a consistent illustration style I like. I think I'm getting close, there is no storyline here, just some scenes I really liked


    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    77WHITE: jako nejdriv, nebo vubec? imho prvni pujdou prumerni grafici co delaji pro casopisy a nektere niky stock fotografu a pak prumerni grafici webu. nadprumerni se jeste nejakou dobu udrzi.
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    77WHITE: skicare uz pro storyboardy nepouzivame...
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    hele, muzete bejt vic konkretni v tom, komu si myslite ze art based ai sebere praci?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SYKES: " pro většinovou populaci tak přenastaví vkus a hodnoty. "
    + jsem zvedavy, co to udela s variabilitou, protoze spousta promptu je subjektivnich a neexistuje "univerzalni pravda a sparvna odpoved"
    vzdycky mi to pripomene tenhle pripad
    A beauty contest was judged by AI and the robots didn't like dark skin | Artificial intelligence (AI) | The Guardian
    https://www.theguardian.com/technology/2016/sep/08/artificial-intelligence-beauty-contest-doesnt-like-black-people

    a kdyz by jsme to protahli do socio/psychologie, tak jsem zvedavy, co to udela s mentalitou lidi, kdyz vsude z digitalu uvidi jenom idealizovany podobizny, ke kterym se budou nekteri naprosto marne snazit priblizit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam