• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NEIJAK UŠETŘIT (aneb doba je zlá!:)
    Auditka v podobném duchu:
    [Daruji, přenechám, vyměním, dám za odvoz nebo do 150,- (nabídka i poptávka:-)]
    [freeganismus bez lásky?, freegan bazar a vlastně všecko (dumpstering, urban exploiting apod.)]
    [Za málo peněz hodně muziky: Tipy a linky na SLEVY, AKCE, VÝPRODEJE, zajímavé služby. Toto NENÍ BAZAR !!!]
    [Second handy, "sekáče" - kde se levně a dobře oblíct?]
    [Domácí rozpočet aneb na čem se dá ušetřit? Vymýšlíme levné dárky!]

    Jináč pokusím se to tady ani moc neřídit/nemazat atp., ale před odesláním každého příspěvku zvažte prosím jeho přínos pro ostatní, ať to tady nemáme příliš nepřehledné.
    Díky moc. :)

    Jinak témata, které by vás tady nejvíc zajímala, jsou:
    1) individuální tipy jednotlivých uživatelů jak šetřit
    2) doporučení na nejlevnější mobilní a internetové služby atp.
    3) upozornění na oblíbené položky v akci (máslo, papriky, zmrzlina Haagen-Dasz?:)
    4) galerie, muzea a kulturní akce zdarma
    5) zajímavé sekáče a kdy tam chodit
    rozbalit záhlaví
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    RAINBOF: je nás trvale šest ,ale jí u nás spousta lidí. No a taky u nás občas někdo dočasně (někdy dlouhodoběji) přebývá, takže nám do sv.Marka zbyde jen pár brambor na sadbu :) Ale nevím kolik kmínu bych musela ve sklepě použít. Jedno z nejlepšího řešení co se uskladnění brambor týká bylo, že jsme začali skladovat jinde jablka než brambory. Prodloužila se trvanlivost obojího a i chuť jablek je lepší.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LEJIMADA:
    zalezi koliv jas je a jak mate radi brambory...
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    RAINBOF: po sklizni mám ve sklepě 500kg brambor pro naši potřebu... to by asi nestačilo :D
    ENGUMAZ
    ENGUMAZ --- ---
    NEI: spis navyseni tedy :)
    HARPER
    HARPER --- ---
    Tu 100gb simku jsem pořídil hned při té první letní akci před třemi roky. Na léto na chalupu, za celý měsíc jsme z ní vytahali jen 17gb a zbytek jsem dososal různé věci pro decka. Furt ji mám doma nacpanou v tabletu a v létě ji prostě dobiju a jedu. Jinak mám kaktus předplacenou, 10gb za 250, s tím,že dobijim dobijecky a pak je to za polovic.Ale nesleduju video a pod na mobilu.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    NAVARA: Pokud člověk hraje, tak 100GB jsou zhruba 2 hry
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    NAVARA: no takže 2 simky, ve chvíli kdy bude potřebovat ten záložní internet tak si bude muset sehnat druhý zařízení ze který použije jako hotspot (pokud nemá telefon na 2 simky)

    + "neomezený tarif o2 family za 180 CZK" - což je nějaká nabídka mimo ofiko nabídku, takže na ní jen tak nedosháne
    + 100 GB je porád málo, pokud to chce používat jako "net na doma"

    Já mám neomezený tarif (tel + sms) a 10 GB za 290 CZK to je přes matčinýho manžela, firemní tarif jako rodinný příbuzný, i ten je s neomezenym netem asi za 500 nebo 550.

    Já se obávám že pokud nezíská nějakej firemní tarif, tak pod těch cca 600 CZK měsíčně to nepujde
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ADAMIRA: No jasně - 300 za data, 180 za tarif mám od o2family, furt jsem v tom víc jak o kilo levněji než ten 600 limit
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    NAVARA: ale to jsou jenom data ne?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NEI: Normální dobíjecí SIM, kam si posíláš kredit - já třeba z banky trvalým příkazem - měsíčně si strhne 300Kč a dá 100GB dat.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    NAVARA: nevyjde jí to ani na 1 film z Netflixu denně
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ADAMIRA: Nechci jí podceňovat, ale potahat 100GB měsíčně není zas tak běžné
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    pravda je že zrušit netflix by taky pomohlo, nič moč extra poslední dobou teda :/

    a spotify, když na to tak myslim, tam mám playlist s tak 60 písničkama kterej jedu dokola, jsem si říkal jak budu objevovat novou muziku a ho...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    LUSINDA: sosac je taky warez, navic je to taam v celkem nizkym rozliseni (720p), pokud uz za to chces platit, tak je lepsi streamcinema za podobny penize a novy veci jsou tam i 4k
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    NAVARA: šmarjá ano, já jsem se překlepl, chtěl jsem samozřejmě napsat 100 GB
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ADAMIRA: To "GB" není překlep
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    NAVARA: tak jestli to využívá jako "pevný internet" na doma tak se obávám že 100 mb je asi málo

    Což mě dostává k dalšímu bodu, zrušit si připojení doma a jet komplet přes mobil. Akorát si říkám z hlediska pohodlí a celkově "dření" mobilu, jestli to je kosher.

    Ale např. můj otec, kolenovrt uplně na všem, má neomezený interent na mobilu + pevný interent od O2, má to na zprávy a jednou za čas si někde stáhne nějakou mp3 a už si ten od O2 ruší několik let.

    Ale třeba bundu bude nosit dokavad se totálně nerozpadne nebo dokud se nesamovznítí.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NEI: O2 mívá v létě akci, kdy dávají předplacené SIM se 100GB za 300 měsíčně - mám ji jako druhou sim v telefonu a data jedu přes to. Není to neomezené, ale 100GB mi zatím stačilo i jako záložní připojení když mi doma spadl net.
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    NEI: už jsi je postrašila, že odejdeš? většinou to funguje :-)
    CAMKA
    CAMKA --- ---
    LOVE_DALI: už jsem to dohledala, já zapomněla, ve kterém auditku mám filtrovat ;) [SCHIFFI @ prestavby DODAVEK,BUSU,NAKLADAKU na obytny, rady, tipy, kontakty]
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    CAMKA: epojisteni.cz nestačí?
    :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam